xerox
xerox

Για άλλη μία χρονιά οι ομάδες της Καβάλας μετακινήθηκαν στο «γκρουπ» της Θράκης προκειμένου να υπάρχει αριθμητική ισορροπία στους δύο ομίλους του πρωταθλήματος Αντρών. Ο α’ όμιλος θα έχει 12 ομάδες και ο β’ 13.

Να τονίσουμε ότι το πρωτάθλημα θα αρχίσει τον Οκτώβριο. Οι 4 πρώτες κάθε ομίλου (σύνολο 8) θα προκριθούν στα Play Offs. Θα σχηματιστούν ζευγάρια «χιαστί» από τα οποία θα περάσουν οι ομάδες που θα πετύχουν 2 νίκες (best of 3). Οι ημιτελικοί και οι τελικοί θα διεξαχθούν σε ουδέτερη έδρα. Ο νικητής του τελικού αναδεικνύεται πρωταθλητής της περιόδου 2017-18 και θα κατακτήσει την άνοδο στη Γ’ Εθνική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των 2 ομίλων του πρωταθλήματος Αντρών περιόδου 2017-18, είναι το εξής:

Α’ Όμιλος

1η αγωνιστική

ΑΟ Σερρών-Πανσερραϊκός

Τιτάνες Δράμας-Παγγαίο

ΑΕ Δοξάτου-ΚΑΟ Δράμας

Απόλλων Δράμας-Μακεδόνες Κρηνίδων

Ηράκλεια Σερρών-Δόξα Βώλακα

Προσοτσάνη-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

2η αγωνιστική

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ηράκλεια Σερρών

Δόξα Βώλακα-Απόλλων Δράμας

Μακεδόνες Κρηνίδων-ΑΕ Δοξάτου

ΚΑΟ Δράμας-Τιτάνες Δράμας

Παγγαίο-ΑΟ Σερρών

Πανσερραϊκός-Προσοτσάνη

3η αγωνιστική

ΑΟ Σερρών-ΚΑΟ Δράμας

Τιτάνες Δράμας-Μακεδόνες Κρηνίδων

ΑΕ Δοξάτου-Δόξα Βώλακα

Απόλλων Δράμας-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Ηράκλεια Σερρών-Προσοτσάνη

Πανσερραϊκός-Παγγαίο

4η αγωνιστική

Ηράκλεια Σερρών-Πανσερραϊκός

Προσοτσάνη-Απόλλων Δράμας

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΑΕ Δοξάτου

Δόξα Βώλακα-Τιτάνες Δράμας

Μακεδόνες Κρηνίδων-ΑΟ Σερρών

ΚΑΟ Δράμας-Παγγαίο

5η αγωνιστική

ΑΟ Σερρών-Δόξα Βώλακα

Τιτάνες Δράμας-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

ΑΕ Δοξάτου-Προσοτσάνη

Απόλλων Δράμας-Ηράκλεια Σερρών

Παγγαίο-Μακεδόνες Κρηνίδων

Πανσερραϊκός-ΚΑΟ Δράμας

6η αγωνιστική

Απόλλων Δράμας-Πανσερραϊκός

Ηράκλεια Σερρών-ΑΕ Δοξάτου

Προσοτσάνη-Τιτάνες Δράμας

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΑΟ Σερρών

Δόξα Βώλακα-Παγγαίο

Μακεδόνες Κρηνίδων-ΚΑΟ Δράμας

7η αγωνιστική

ΑΟ Σερρών-Προσοτσάνη

Τιτάνες Δράμας-Ηράκλεια Σερρών

ΑΕ Δοξάτου-Απόλλων Δράμας

ΚΑΟ Δράμας-Δόξα Βώλακα

Παγγαίο-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Πανσερραϊκός-Μακεδόνες Κρηνίδων

8η αγωνιστική

ΑΕ Δοξάτου-Πανσερραϊκός

Απόλλων Δράμας-Τιτάνες Δράμας

Ηράκλεια Σερρών-ΑΟ Σερρών

Προσοτσάνη-Παγγαίο

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΚΑΟ Δράμας

Δόξα Βώλακα-Μακεδόνες Κρηνίδων

9η αγωνιστική

ΑΟ Σερρών-Απόλλων Δράμας

Τιτάνες Δράμας-ΑΕ Δοξάτου

Μακεδόνες Κρηνίδων-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

ΚΑΟ Δράμας-Προσοτσάνη

Παγγαίο-Ηράκλεια Σερρών

Πανσερραϊκός-Δόξα Βώλακα

10η αγωνιστική

Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός

ΑΕ Δοξάτου-ΑΟ Σερρών

Απόλλων Δράμας-Παγγαίο

Ηράκλεια Σερρών-ΚΑΟ Δράμας

Προσοτσάνη-Μακεδόνες Κρηνίδων

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Δόξα Βώλακα

11η αγωνιστική

ΑΟ Σερρών-Τιτάνες Δράμας

Δόξα Βώλακα-Προσοτσάνη

Μακεδόνες Κρηνίδων-Ηράκλεια Σερρών

ΚΑΟ Δράμας-Απόλλων Δράμας

Παγγαίο-ΑΕ Δοξάτου

Πανσερραϊκός-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Β’ Όμιλος

1η αγωνιστική

Έβρος Σουφλίου-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

Αρίων Ξάνθης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Ηρακλής Καβάλας-Αίας Κομοτηνής

Φιλία Ορεστιάδας-Θύελλα Φερών

Λεύκιππος Ξάνθης-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

Αγία Βαρβάρα-ΑΟ Καβάλας

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

2η αγωνιστική

ΑΟ Καβάλας-Λεύκιππος Ξάνθης

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Φιλία Ορεστιάδας

Θύελλα Φερών-Ηρακλής Καβάλας

Αίας Κομοτηνής-Αρίων Ξάνθης

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Έβρος Σουφλίου

Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Αστέρας Καβάλας

Ρεπό: Αγία Βαρβάρα

3η αγωνιστική

Αστέρας Καβάλας-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Έβρος Σουφλίου-Αίας Κομοτηνής

Αρίων Ξάνθης-Θύελλα Φερών

Ηρακλής Καβάλας-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

Φιλία Ορεστιάδας-ΑΟ Καβάλας

Λεύκιππος Ξάνθης-Αγία Βαρβάρα

Ρεπό: Δημοκρίτειο Κομοτηνής

4η αγωνιστική

Αγία Βαρβάρα-Φιλία Ορεστιάδας

ΑΟ Καβάλας-Ηρακλής Καβάλας

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Αρίων Ξάνθης

Θύελλα Φερών-Φιλία Ορεστιάδας

Αίας Κομοτηνής-Αστέρας Καβάλας

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης

5η αγωνιστική

Αστέρας Καβάλας-Θύελλα Φερών

Έβρος Σουφλίου-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

Αρίων Ξάνθης-ΑΟ Καβάλας

Ηρακλής Καβάλας-Αγία Βαρβάρα

Φιλία Ορεστιάδας-Λεύκιππος Ξάνθης

Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Αίας Κομοτηνής

Ρεπό: Εθνικός Αλεξανδρούπολης

6η αγωνιστική

Λεύκιππος Ξάνθης-Ηρακλής Καβάλας

Αγία Βαρβάρα-Αρίων Ξάνθης

ΑΟ Καβάλας-Έβρος Σουφλίου

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Αστέρας Καβάλας

Θύελλα Φερών-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

Αίας Κομοτηνής-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: Φιλία Ορεστιάδας

7η αγωνιστική

Αστέρας Καβάλας-ΑΟ Καβάλας

Έβρος Σουφλίου-Αγία Βαρβάρα

Αρίων Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης

Ηρακλής Καβάλας-Φιλία Ορεστιάδας

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Θύελλα Φερών

Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: Αίας Κομοτηνής

8η αγωνιστική

Φιλία Ορεστιάδας-Αρίων Ξάνθης

Λεύκιππος Ξάνθης-Έβρος Σουφλίου

Αγία Βαρβάρα-Αστέρας Καβάλας

ΑΟ Καβάλας-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Θύελλα Φερών-Αίας Κομοτηνής

Ρεπό: Ηρακλής Καβάλας

9η αγωνιστική

Αστέρας Καβάλας-Λεύκιππος Ξάνθης

Έβρος Σουφλίου-Φιλία Ορεστιάδας

Αρίων Ξάνθης-Ηρακλής Καβάλας

Αίας Κομοτηνής-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΑΟ Καβάλας

Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Αγία Βαρβάρα

Ρεπό: Θύελλα Φερών

10η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Έβρος Σουφλίου

Φιλία Ορεστιάδας-Αστέρας Καβάλας

Λεύκιππος Ξάνθης-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

Αγία Βαρβάρα-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΑΟ Καβάλας-Αίας Κομοτηνής

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Θύελλα Φερών

Ρεπό: Αρίων Ξάνθης

11η αγωνιστική

Αστέρας Καβάλας-Ηρακλής Καβάλας

Έβρος Σουφλίου-Αρίων Ξάνθης

Θύελλα Φερών-ΑΟ Καβάλας

Αίας Κομοτηνής-Αγία Βαρβάρα

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Λεύκιππος Ξάνθης

Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Φιλία Ορεστιάδας

Ρεπό: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

12η αγωνιστική

Αρίων Ξάνθης-Αστέρας Καβάλας

Ηρακλής Καβάλας-Δημοκρίτειο Κομοτηνής

Φιλία Ορεστιάδας-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Λεύκιππος Ξάνθης-Αίας Κομοτηνής

Αγία Βαρβάρα-Θύελλα Φερών

ΑΟ Καβάλας-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: Έβρος Σουφλίου

13η αγωνιστική

Αστέρας Καβάλας-Έβρος Σουφλίου

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Αγία Βαρβάρα

Θύελλα Φερών-Λεύκιππος Ξάνθης

Αίας Κομοτηνής-Φιλία Ορεστιάδας

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Ηρακλής Καβάλας

Δημοκρίτειο Κομοτηνής-Αρίων Ξάνθης

Ρεπό: ΑΟ Καβάλας

Comments are closed.