Η ομάδα βόλεϊ του ΑΟ Χρυσούπολης πήρε τη νίκη στο τάι μπρέικ σε βάρος των Αμαζόνων Μαΐστρου για τα Play Off του πρωταθλήματος των Κορασίδων. Έτσι την ερχόμενη Κυριακή θα αγωνιστεί με τον Α.Ο. Καβάλα στην Καβάλα, σε μία αναμέτρηση από την οποία θα κριθεί ποια από τις δύο ομάδες θα αποκτήσει προβάδισμα για την κατάκτηση την πρώτη θέση και τον τίτλο.
Την ίδια ώρα να τονίσουμε ότι στο αντίστοιχο παιχνίδι των Παγκορασίδων έχασε από το σύλλογο της Αλεξανδρούπολης με σετ (1-3). Για τα Play Off των γυναικών ο Α.Ο. Καβάλα κέρδισε με (3-1) τον Έβρο Σουφλίου, και παραμένει στην 3η θέση και πλησίασε το ΓΣ Δράμας. Τέλος να αναφέρουμε ότι για τα Play Off του πρωταθλήματος των παίδων ο Αμυγδαλεώνας δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα με 0-3 από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες έτσι όπως έχουν διαμορφωθεί μέχρι τώρα, είναι οι εξής:
Άθλος Ορεστιάδας-ΑΕ Κομοτηνής 1-3
1 | Νέα Βύσσα | |||
2 | ΓΣ Δράμας | |||
3 | ΑΟ Καβάλας | |||
4 | ΑΕ Κομοτηνής | |||
5 | Άθλος Ορεστιάδας | |||
6 | Έβρος Σουφλίου |
Έβρος Σουφλίου-ΑΟ Ορεστιάδας 3-0
ΑΟ Αμυγδαλεώνα-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3
1 | Εθνικός Αλεξ/πολης | |||
2 | Έβρος Σουφλίου | |||
3 | ΑΟ Ορεστιάδας | |||
4 | ΑΟ Αμυγδαλεώνα |
Πρωτάθλημα Κορασίδων (Play Off)
ΑΟ Χρυσούπολης-Αμαζόνες Μαΐστρου 3-2
1 | ΑΟ Καβάλας | |||
2 | ΑΟ Χρυσούπολης | |||
3 | Αμαζόνες Μαΐστρου |
Πρωτάθλημα Παγκορασίδων (Play Off)
ΑΟ Χρυσούπολης-Αμαζόνες Μαΐστρου 1-3
1 | Αμαζόνες Μαΐστρου | |||
2 | ΑΟ Αμυγδαλεώνα | |||
3 | ΑΟ Χρυσούπολης |