Η Α.Ε. Καβάλας κατέκτησε τον τίτλο και στο πρωτάθλημα Κ13 της Ε.Π.Σ. Καβάλας αφού στην αναμέτρηση που έδωσε στον τελικό της διοργάνωσης νίκησε το αντίστοιχο συγκρότημα του ΠΑΟΚ Καβάλας με σκορ (3-1) και κατέκτησε πανάξια το κύπελλο.
Πιο συγκεκριμένα τα απόγευμα του Σαββάτου έγιναν τρία παιχνίδια στο δημοτικό στάδιο Ελευθερούπολης. Η Α.Ε. Καβάλας κέρδισε με (5-0) τον Ορφέα/ΠΑΟΚ, ο Κεραυνός Κρηνίδων νίκησε με (2-1) την ΑΕ Καβάλας Β’ ενώ η Α.Ε. Καβάλας στον μεγάλο τελικό επικράτησε με σκορ (3-1) τον ΠΑΟΚ Καβάλας. Προπονητής του τμήματος είναι ο Στέλιος Αγγελίδης. Είναι ο δεύτερος τίτλος για την ακαδημία της ΑΕ Καβάλας σε διάστημα λίγων ημερών καθώς-όπως είναι ήδη γνωστό- ήδη έχει κατακτήσει αυτόν στην κατηγορία Κ15. Ο ΠΑΟΚ Καβάλας έφτασε στον τελικό προσπερνώντας πρώτα το εμπόδιο του Θεαγένη με 4-1 και ακολούθως αυτό του Ορφέα/ΠΑΟΚ με 3-1. Το πρωτάθλημα Κ13 της ΕΠΣ Καβάλας ξεκίνησε στις 2-3/11 και στην τελική φάση προκρίθηκαν έξι ομάδες και έγιναν επτά παιχνίδια στο δημοτικό στάδιο Ελευθερούπολης.
Τα αποτελέσματα της τελικής φάσης
Α.Ε. Καβάλας Α’ – ΟΡΦΕΑΣ/ΠΑΟΚ (Α) 5-0
Κεραυνός Κρηνίδων- Α.Ε. Καβάλας Β’ (Β) 0-0, 2-1 πεν.
Θεαγένης Θάσου – ΠΑΟΚ Καβάλας (Γ) 1-4
Αγώνες κατάταξης
Α.Ε. Καβάλας Α’- Α.Ε. Καβάλας Β’ 2-1
ΠΑΟΚ Καβάλας – ΟΡΦΕΑΣ/ΠΑΟΚ 3-1
Κεραυνός Κρηνίδων – Θεαγένης Θάσου 2-1
Τελικός
Α.Ε. Καβάλας Α’ – ΠΑΟΚ Καβάλας 3-1
.…
ñïñ!!…
.…
tnx for info!…
.…
tnx for info!…
.…
áëàãîäàðñòâóþ!!…
.…
thank you!!…