Στα τελευταία λεπτά ισοφαρίστηκε η Λάρισα από την Καβάλα για το τελικό (1-1) και ουσιαστικά έμεινε εκτός ανόδου έστω και μέσω των play-off., με τους «Αργοναύτες» να σώζουν την παρτίδα στο τέλος και να παίρνουν το βαθμό της ισοπαλίας, στην αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη». Τις λίγες ελπίδες που είχε για να βρεθεί στις θέσεις των play-off ανόδου έχασε η Λάρισα η οποία κόλλησε στο ισόπαλο 1-1 με την Καβάλα εκτός έδρας γνωρίζοντας την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Οι «βυσσινί» μπήκαν καλά στο παιχνίδι και στο 13’ είχαν δοκάρι με τον Τσίγκα. Η ανωτερότητά τους επιβεβαιώθηκε στο 33΄ όταν ο Ζεκίνια άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Από εκεί και πέρα οι Τριποτσέρης και Παγώνης αποβλήθηκαν στο 82’ και το 83’ αντίστοιχα για να έρθει η ισοφάριση στο 84’ από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χλωρού.

ΚΑΒΑΛΑ: Αποστολίδης, Παγώνης, Καλαγκάνης (46′ Μαραγκός), Τριποτσέρης, Κάργας (46′ Μπρατσιάνι), Κοτίτσας, Ντουτσαρίδης, Παπαδόπουλος, Πλιάγκας, Ντόσης, Χλωρός.
    ΛΑΡΙΣΑ: Σέρεμετ, Καρανίκας, Παγώνης, Γιώτας, Καρακώστας, Πότσι, Νεμπεγλέρας, Πόνσε, Χασομέρης, Ζεκίνια, Τσίγκας.