xerox
xerox

Λόγω του τελικού του κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Καβάλας μεταξύ του Α.Ο.Κ. και του Βύρωνα Καβάλας την 25η Μαρτίου, το Σαββατοκύριακο που διανύσαμε (24-25/3) δεν έγιναν αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας και κατά συνέπεια το ενδιαφέρον ήταν στραμμένο στα πρωταθλήματα της Β’ και Γ’ κατηγορίας, εκεί όπου τα φαβορί εύκολα ή δύσκολα νίκησαν.

 

Ειδικότερα να τονίσουμε ότι το  Σαββατοκύριακο (24-25/3) έγιναν αναμετρήσεις για την 21η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας, παιχνίδια για την 21η αγωνιστική του 2ου ομίλου και αγώνες για την 2η αγωνιστική των αγώνων κατάταξης του πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας αναμετρήσεις για την 1η αγωνιστική των αγώνων διάκρισης του ίδιο πρωταθλήματος.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν το Σαββατοκύριακο (24-25/3) σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ Καβάλας οι βαθμολογίες αλλά και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-23η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Αναγέννηση Λιμεναρίων-ΑΕΚ Καβάλας

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Κεραυνός Πέρνης

ΜΑ Αντιφιλίππων-Ορφέας Ελευθ/λης

Εθνικός Ν. Καρυάς-Βύρων Καβάλας

Ατρόμητος Χαλκερού-Δόξα Θεολόγου

Ηρακλής Καβάλας-Φρίξος Πλατανοτόπου

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-22η αγωνιστική

1. Κεραυνός Πέρνης 56 (52-10)
2. ΑΕΚ Καβάλας 54 (51-15)
3. Βύρων Καβάλας 47 (45-17)
4. Βρασίδας Ν. Περάμου 36 (43-26)
5. Αναγέννηση Λιμεναρίων 35 (36-22)
5. Δόξα Θεολόγου 35 (37-24)

7. Ορφέας Ελευθερούπολης 34 (33-17)
8. ΜΑ Αντιφιλίππων 33 (35-27)

9. Φρίξος Πλατανοτόπου 28 (30-26)
10. Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 26 (33-37)

11. Ατρόμητος Χαλκερού 22 (23-36)
12. Εθνικός Ν. Καρυάς 21 (33-44)
13. Απόλλων Χρυσοχωρίου 6 (17-92)

4. Ηρακλής Καβάλας Αποχώρησε

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-24η αγωνιστική

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βρασίδας Ν. Περάμου

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Απόλλων Χρυσοχωρίου

ΑΕΚ Καβάλας-ΜΑ Αντιφιλίππων

Ορφέας Ελευθ/λης-Ατρόμητος Χαλκερού

Φρίξος Πλατανοτόπου-Δόξα Θεολόγου

Βύρων Καβάλας-Ηρακλής Καβάλας

Κεραυνός Πέρνης-Εθνικός Ν. Καρυάς

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-21η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-ΠΑΟΚ Καβάλας 2-1

Αίας Παναγίας-Πανιώνιος Ξεριάς 1-2

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Μυρμιδόνες Καβάλας 2-4

Άρης Πρίνου-Κεραυνός Καλλιράχης 1-1

Άρης Πηγών-Ατρόμητος Λεκάνης 2-0

Μαίανδρος Γέροντα-Θεαγένης Θάσου 2-3

Ολυμπιακός Καβάλας-Ποσειδώνας Καβ. 0-0

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-21η αγωνιστική

1. Άρης Πηγών 52 (43-16)
2. Θεαγένης Θάσου 44 (45-21)

3. Ολυμπιακός Καβάλας 42 (42-13)
4. Ποσειδώνας Καβάλας 35 (36-27)

5. Άρης Πρίνου 34 (35-32)

6. ΑΟ Ποταμιάς 31 (27-21)

7. ΠΑΟΚ Καβάλας 28 (39-28)
8. Πανιώνιος Ξεριά 28 (29-32)

9. Μυρμιδόνες Καβάλας 29 (39-39)

10.Κεραυνός Καλλιράχης 23 (36-46)

11. Ποντιακός Ποντολίβαδου 21 (32-48)

12. Ατρόμητος Λεκάνης 20 (16-28)
13. Μαίανδρος Γέροντα 15 (22-49)
14. Αίας Παναγίας 12 (17-56)

***-3 βαθμοί τιμωρία για τον Αία Παναγίας.

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η επόμενη-22η αγωνιστική

Αίας Παναγίας-ΑΟ Ποταμιάς

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Πανιώνιος Ξεριάς-Άρης Πρίνου

Μυρμιδόνες Καβάλας-Άρης Πηγών

Κεραυνός Καλλιράχης-Μαίανδρος Γέροντα

Ατρόμητος Λεκάνης-Ολυμπιακός Καβάλας

Ποσειδώνας Καβάλας-Θεαγένης Θάσου
Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-21η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-ΑΟ Ελαιοχωρίου 2-2

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-ΑΟ Κάρυανης 1-0

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άρης Ζυγού 1-1

Κεραυνός Ελευθερών-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 1-0

Μ. Α Φιλίππων-Ένωση Παγ. Δρυάδας 3-0

ΜΑ Ορφανίου-Μακεδονικός Αμισιανών δ.δ.

Αστέρας Φωλιάς- Κεραυνός Κρηνίδων 4-4

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-21η αγωνιστική

1. Κεραυνός Κρηνίδων 58 (49-14)
2.ΜΑ Φιλίππων 49 (55-18)
3. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 43 (38-20)
4. Κεραυνός Ελευθερών 40 (48-34)

5. Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 35 (43-40)
6. Δόξα Αμυγδαλεώνα 34 (35-24)
7. Αστέρας Φωλιάς 312 (37-29)
9. Άρης Ζυγού 26 (21-33)

8. Ν. ΜΑ Ορφανίου 23 (31-41)
10. ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 20 (29-39)
11. ΑΟ Κάρυανης 20 (18-35)
12. Μακεδονικός Αμισιανών 16 (15-32)
13. Ασπίδα Πολυστύλου 9 (25-64)

14. ΑΟ Ελαιοχωρίου 5 (19-59)

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η επόμενη-22η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Ασπίδα Πολυστύλου

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Δόξα Αμυγδαλεώνα

ΑΟ Κάρυανης-Κεραυνός Ελευθερών

Άρης Ζυγού-Μ. Α Φιλίππων

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-ΜΑ Ορφανίου

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Αστέρας Φωλιάς-

Κεραυνός Κρηνίδων-Μακεδονικός Αμισιανών

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες κατάταξης-2η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων 2004-ΠΟ Κεραμωτής 3-0

Καβάλα 2004-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 3-1

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες διάκρισης-1η αγωνιστική

Ακαδημία Ελπίδες-Άρης Ακροποτάμου 1-1

ΑΣ Παγγαίο-Ατρόμητος Ακροβουνίου 1-5

Οι Λύκοι Άγιος Λουκάς 2-9

Ρεπό: Φάρος Μαριών

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία

1. Κεραμωτή 59 (75-21)
2. Καβάλα 2004 50 (54-19)
3. ΑΕ Πιερέων 2004 45 (58-28)

4. Ν. Ηρακλής Μυρτόφυτου 45 (55-33)
……………………………………
5. Άγιος Λουκάς 44 (40-24)
6. Ατρόμητος Ακροβουνίου 37 (45-30)
7. Φάρος Μαριών 31 (40-31)
8. Άρης Ακροποτάμου 25 (35-40)
9. ΑΣ Παγγαίο 19 (35-58)

Οι Λύκοι 10 (21-69)
11. Ελπίδες Καβάλας 9 (31-64)

12. Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

*** ΠΟ Κεραμωτής, Καβάλας 2004, Ηρακλής Μυρτοφύτου και ΑΕ Πιερέων θα διεκδικήσουν την άνοδο τους στη Β’ κατηγορία μέσω ομίλου σε αγώνες κατάταξης.

*** Οι Ελπίδες Καβάλας ξεκίνησαν χρονιά με – 4 βαθμούς, οι Λύκοι με – 6, το Ακροβούνι με – 4 και η ΑΕ Πιερέων με -2, λόγω τιμωριών από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες κατάταξης-3η αγωνιστική

-ΠΟ Κεραμωτής-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου

ΑΕ Πιερέων 2004-Καβάλα 2004

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες διάκρισης-2η αγωνιστική

Φάρος Μαριών-Ακαδημία Ελπίδες

Άρης Ακροποτάμου-ΑΣ Παγγαίο

Άγιος ΛουκάςΑτρόμητος Ακροβουνίου

Ρεπό: Οι Λύκοι

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris