xerox
xerox

Με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον αναμένεται το νέο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, του οποίου η κλήρωση πραγματοποιήθηκε στο οποίο συνολικά θα λάβουν μέρος 14 ομάδες.

Ένα πρωτάθλημα το οποίο θα διεξαχθεί σε 26 αγωνιστικές και η πρεμιέρα του νέου μαραθωνίου περιλαμβάνει πολλές και σημαντικές αναμετρήσεις. Η 1η αγωνιστική περιλαμβάνει το ντέρμπι της διπλανής πόρτας μεταξύ του Βύρωνα και της ΑΕΚ Καβάλας ενώ στην Ελευθερούπολη ο Ορφέας θα υποδεχθεί τον Κεραυνό Πέρνης. Πολύ σημαντική είναι και η αναμέτρηση μεταξύ του Βρασίδα Νέας Περάμου με τον Εθνικό Νέας Καρυάς ενώ στο γήπεδο του Ποτού η Δόξα Θεολόγου θα υποδεχθεί τον Εθνικό Νέας Καρυάς. Στο γήπεδο του Χαλκερού ο νεοφώτιστος Ατρόμητος θα φιλοξενήσει τον ΜΑ Αντιφιλίππων και στον Πλατανότοπο ο επίσης νεοφώτιστος Φρίξος θα φιλοξενήσει την Αναγέννηση Λιμεναρίων. Τέλος ο Ηρακλής Καβάλας θα υποδεχθεί τον Απόλλων Χρυσοχωρίου.

Αναλυτικά η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, είναι η εξής:

1η αγωνιστική
Βρασίδας Ν.Περάμου – Εθνικός Ν. Καρυάς
Ατρόμητος Χαλκερού – Μ.Α.Αντιφιλίππων
Ηρακλής Καβάλας – Απόλλων Χρυσοχωρίου
Φρίξος Πλατανοτόπου – Αναγέννηση Λιμεναρίων
Δόξα Θεολόγου – Ναζιανζός Ν. Καρβάλης
Βύρων Καβάλας – Α.Ε.Κ. Καβάλας
Ορφέας Ελευθ/λης – Κεραυνός Πέρνης

2η αγωνιστική
Ατρόμητος Χαλκερού – Βρασίδας Ν.Περάμου
Εθνικός Ν. Καρυάς– Ηρακλής Καβάλας
Μ.Α. Αντιφιλίππων – Φρίξος Πλατανοτόπου
Απόλλων Χρυσοχωρίου – Δόξα Θεολόγου
Αναγέννηση Λιμεναρίων – Βύρων Καβ’αλας
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης – Ορφέας Ελευθ/ληης
Α.Ε.Κ. Καβάλας – Κεραυνός Πέρνης

3η αγωνιστική
Βρασίδας Ν.Περάμου – Ηρακλής Καβάλας
Φρίξος Πλατανοτόπου – Ατρόμηκος Χαλκερού
Δόξα Θεολόγου – Εθνικός Ν. Καρυάς
Βύρων Καβάλας – Μ.Α. Αντιφιλίππων
Ορφέας Ελευθ. – Απόλλων Χρυσοχωρίου
Κεραυνός Περνης – Αναγέννηση Λιμεναρίων
Α.Ε.Κ. Καβάλας – Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

4 αγωνιστική
Φρίξος Πλατανοτόπου – Βρασίδας Ν.Περάμου
Ηρακλής Καβάλας – Δόξα Θεολόγου
Ατρόμητος Χαλκερού – Βύρων Καβάλας
Εθνικός Ν. Καρυάς – Ορφέας Ελευθ/λης
Μ.Α. Αντιφιλίππων – Κεραυνός Περν.
Απόλλων Χρυσοχωρίου – Α.Ε.Κ. Καβάλας
Αναγέννηση Λιμεναρ’ιων – Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

5η αγωνιστική
Βρασίδας Ν. Περάμου – Δόξα Θεολόγου
Βύρων Καβάλας – Φρίξος Πλατανοτόπου
Ορφέας Ελευθ/λης – Ηρακλής Καβάλας
Κεραυνός Πέρνης– Ατρόμητος Χαλκερού
Α.Ε.Κ. Καβάλας – Εθνικός Ν. Καρυάς
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης – Μ.Α.Αντιφιλίππων
Αναγέννηση Λιμεναρίων – Απόλλων Χρυσοχωρίου

6η αγωνιστική
Βύρων Καβάλας – Βρασίδας Ν. Περάμου
Δόξα Θεολόγου – Ορφέας Ελευθ/λης
Φρίξος Πλατανοτόπου – Κεραυνός Περνης
Ηρακλής Καβάλας – Α.Ε.Κ. Καβάλας
Ατρόμητος Χαλκερού – Ναζιανζός Ν.Καρβάλης
Εθνικός Ν. Καρυάς– Αναγέννηση Λιμεναρίων
Μ.Α.Αντιφιλίππων – Απόλλων Χρυσοχωρίου

7η αγωνιστική
Βρασίδας Ν.Περάμου – Ορφέας Ελευθ/λης
Κεραυνός Πέρνης – Βύρων Καβάλας
Α.Ε.Κ. Καβάλας – Δόξα Θεολόγου
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης – Φρίξος Πλατανοτόπου
Αναγέννηση Λιμεναρίων – Ηρακλής Καβάλας
Απόλλων Χρυσοχωρίου – Ατρόμητος Χαλκερού
Μ.Α. Αντιφιλίππων – Εθνικός Ν.Καρυάς

8η αγωνιστική
Κεραυνός Πέρνης – Βρασίδας Ν.Περάμου
Ορφέας Ελευθ/λης – Α.Ε.Κ. Καβάλας
Βύρων Καβάλας – Ναζιανζός Ν.Καρβάλης
Δόξα Θεολόγου – Αναγέννηση Λιμεναρίων
Φρίξος Πλατανοτόπου– Απόλλων Χρυσοχωρίου
Ηρακλής Καβάλας – Μ.Α. Αντιφιλίππων
Ατρόμητος Χαλκερού – Εθνικός Ν. Καρυάς

9η αγωνιστική
Βρασίδας Ν.Περάμου – Α.Ε.Κ. Καβάλας
Ναζιανζός Ν.Καρβάλης – Κεραυνός Περνης
Αναγέννηση Λιμεναρίων – Ορφέας Ελευθ/λης
Απόλλων Χρυσοχωρίου – Βύρων Καβάλας
Μ.Α.Αντιφιλίππων – Δόξα Θεολόγου
Εθνικός Ν. Καρυάς – Φρίξος Πλατανοτόπου
Ηρακλής Καβάλας – Ατρόμητος Χαλκερού

10η αγωνιστική
Ναζιανζός Ν.Καρβάλης – Βρασίδας Ν. Περάμου
Α.Ε.Κ. Καβάλας – Αναγέννηση Λιμεναρίων
Κεραυνός Πέρνης – Απόλλων Χρυσοχωρίου
Ορφέας Ελευθ/λης – Μ.Α.Αντιφιλίππων
Βύρων Καβάλας – Εθνικός Ν. Καρυάς
Δόξα Θεολόγου – Ατρόμητος Χαλκερού
Φρίξος Πλατανοτόπου – Ηρακλής Καβάλας

11η αγωνιστική
Βρασίδας Ν.Περάμου– Αναγέννηση Λιμεν.
Απόλλων Χρυσοχ. – Ναζιανζός Ν.Κ.
Μ.Α. Αντιφιλίππων – Α.Ε.Καβάλας
Εθνικός Ν.Καρ. – Κεραυνός Πέρνης
Ατρόμητος Χαλκ. – Ορφέας Ελευθ.
Ηρακλής Καβάλας – Βύρων Καβάλας
Δόξα Θεολόγου – Φρίξος Πλατανοτ.

12η αγωνιστική
Απόλλων Χρυσοχ. – Βρασίδας Ν.Περάμου
Αναγέννηση Λιμεν.. – Μ.Α. Αντιφιλίππων
Ναζιανζός Ν.Κ. – Εθνικός Ν. Καρυάς
Α.Ε. Καβάλας – Ατρόμητος Χαλκερ.
Κεραυνός Πέρνης – Ηρακλής Καβάλ.
Ορφέας Ελευθ. – Φρίξος Πλατανοτ.
Βύρων Καβάλας – Δόξα Θεολόγου

13η αγωνιστική
Βρασίδας Ν.Περάμου – Μ.Α.Αντιφιλίππων
Εθνικός Ν.Καρυάς – Απόλλων Χρυσοχωρίου
Ατρόμητος Χαλκερού – Αναγέννηση Λιμεναρίων
Ηρακλής Καβάλας – Ναζιανζός Ν.Καρβάλης
Φρίξος Πλατανοτόπου – Α.Ε.Κ. Καβάλας
Δόξα Θεολόγου – Κεραυνός Πέρνης
Ορφέας Ελευθ/λης – Βύρων Καβάλας

Στο δεύτερο γύρο οι αγώνες θα διεξαχθούν στις έδρες των φιλοξενούμενων ομάδων.

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris