xerox
xerox

Μετά τις τρεις αναβολές στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, οι ομάδες επιστρέφουν σε δράση και τους κόπους μίας ολόκληρης χρονιάς παίζει στη Δράμα ο Νέστος Χρυσούπολης ο οποίος στο πλαίσιο της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής, θα αντιμετωπίσει σε έναν πολύ μεγάλο τελικό τον βαθμολογικά αδιάφορο Πανδραμαϊκό, ενώ ο ΜΑ Ορφανίου θα ταξιδέψει στην έδρα του Άρη Αβάτου.

 

Πραγματικά  στη μάχη της παραμονής στον 1ο όμιλο θα γίνει σκοτωμός αφού τρεις ομάδες ισοβαθμούν με 29 βαθμούς και αυτές είναι, η Δόξα Δράμας, ο Νέστος Χρυσούπολης και ο Θερμαϊκός Θέρμης και θα δώσουν σκληρές μάχες αφού οι δύο από αυτές θα σωθούν και η μία θα υποβιβαστεί στο τοπικό πρωτάθλημα. Τ ην ώρα που ο Νέστος Χρυσούπολης θα αγωνίζεται στην έδρα του βαθμολογικά αδιάφορου Πανδραμαϊκού, η Δόξα Δράμας θα παίζει στον Εθνικό Σοχού.

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Η τελευταία-22η αγωνιστική

Η ΕΠΟ όρισε τους διαιτητές της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής η οποία παρουσιάζει τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Συνοπτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές που ορίστηκαν, έχουν ως εξής:

 

Γ’ Εθνική – 22η αγωνιστική

Κυριακή 17/4 – 16:00

1ος όμιλος

Θερμαϊκός-Ορφέας Ξάνθης
Διαιτητής: Γκαϊτατζής (Δράμας)
Βοηθοί: Σιαμάνης, Παστιάδης (Δράμας)

 

Αγροτικός Αστέρας-Αναγέννηση Πλαγιάς
Διαιτητής: Τσιλίκας (Καβάλας)
Βοηθοί: Γεωργαντέλης, Σάκαλογλου (Καβάλας)

 

Εθνικός Σοχού-Δόξα Δράμας
Διαιτητής: Μπουρουτζίκας (Λάρισας)
Βοηθοί: Μίχος (Λάρισας), Κουτσικανίδης (Πιερίας)

 

Πανδραμαϊκός-Νέστος Χρυσούπολης
Διαιτητής: Σταφυλάς (Έβρου)
Βοηθοί: Κυριαζής, Νούσιας (Έβρου)

 

Απόλλων Παραλιμνίου-Αλεξανδρούπολη
Διαιτητής: Κωστούλας (Άρτας)
Βοηθοί: Δανδανόπουλος, Σαββόγλου (Ξάνθης)

 

Άρης Αβάτου-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
Διαιτητής: Κεφαλάς (Σερρών)
Βοηθοί: Αναστασίου, Μυσιρλής (Σερρών)

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-21η αγωνιστική

1.Αγροτικός Αστέρας 45 (31-8)
———————————–
2.Πανδραμαϊκός 36 (33-17)
3.Απόλλων Παραλιμνίου 32 (30-19)
4.Άρης Αβάτου 31 (27-20)
5.Εθνικός Σοχού 30 (19-11)
6.Δόξα Δράμας 29 (23-17)
7.Νέστος Χρυσούπολης 29 (22-22)
———————————–
8.Θερμαϊκός Θέρμης 29 (21-25)
9.Αλεξανδρούπολη 23 (24-34)*
10.Ορφέας Ξάνθης 22 (22-40)
11.ΜΑ Ορφανίου 18 (12-26)
12.Αναγέννηση Πλαγιάς 17 (17-42)*

 

Comments are closed.