xerox
xerox

Εκτός έδρας αγωνίστηκαν στο πλαίσιο της 11η αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας οι πρωτοπόροι Ορφέας Ελευθερούπολης και Βύρωνας Καβάλας ενώ η Αναγέννηση Λιμεναρίων είχε ρεπό και οι οποίοι με εντυπωσιακές νίκες τους ξεπέρασαν τα εμπόδια τους με αποτέλεσμα η κορυφή του βαθμολογικού πίνακα να παραμείνει αμετάβλητη.

 

Ειδικότερα να τονίσουμε ότι στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, ο πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα, Ορφέας Ελευθερούπολης που ήταν εντυπωσιακός, πήρε πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκης επί της Δόξας Θεολόγου με το επιβλητικό (1-5). Την ίδια ώρα ο Βύρωνας Καβάλας, πολύ προσγειωμένος και ουσιαστικός μέσα στον Αετό Οφρυνίου και πήρε ένα πολύ σπουδαίο «τρίποντο» με σκορ (2-4). Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 11ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, ο Άρης Πρίνου δεν κατάφερε να σταματήσει τον Άρη Πηγών και έχασε στην έδρα του με (2-4) ενώ πολή σημαντική νίκη πέτυχε και ο Βρασίδας Ν. Περάμου με σκορ (1-3) στη Δόξα Αμυγδαλεώνα. Τέλος ο Κεραυνός Ελευθερών έχασε στην έδρα του από το Κοκκινόχωμα που πήρε πολύ σημαντική νίκη με σκορ (1-2) ενώω ο Άρης Ζυγού αναδείχθηκε ισόπαλος στο γήπεδο του με την Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας με (2-2).

Σε ότι έχει να κάνει με την 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου στην Β’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας τη νίκη της ημέρας σημείωσε η ΑΕΚ Καβάλας η οποία μετά από εντυπωσιακή εμφάνιση πήρε μία πολύ σπουδαία εκτός έδρας νίκη σε βάρος του Κεραυνού Κρηνίδων με το εντυπωσιακό σκορ (4-0). Την ίδια ώρα το πρωτοπόρος της βαθμολογίας, ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα που επρόκειτο να διεξαχθεί στο «Βερούλειο» στάδιο κόντρα στον Ηρακλή Καβάλας, αναβλήθηκε και στα Αμισιανά ο Ατρόμητος Ακροβουνίου δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και άνετα έφτασε στην επικράτηση με σκορ (0-4).

Σε ότι έχει να κάνει με την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου στην Β’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας, ο πρωτοπόρος ΑΟ Ποταμιάς Θάσου συνεχίζει ακάθεκτος αφού πέρασε ακάθεκτος και από την έδρα του Αία Παναγία με (0-1) ενώ εντυπωσιακή νίκη πήρε ο Απόλλων Χρυσοχωρίου στη γήπεδο του Ατρομήτου Χαλκερού με το επιβλητικό σκορ (0-3). Την ίδια ώρα να σημειωθεί ότι ο Πανιώνιος Ξεριά ήταν κατώτερος των περιστάσεων την έδρα του και έχασε από τον Θεαγένη Θάσου με (1-4).

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στις αναμετρήσεις που έγιναν το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Δεκεμβρίου για την 11η αγωνιστική, στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-11η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών – Κοκκινόχωμα 1-2

Αετός Οφρυνίου – Βύρωνας Καβάλας 2-4

Άρης Ζυγού – Ένωση Παγγαιϊκού 2-2

Άρης Πρίνου- Άρης Πηγών 2-4

Δόξα Αμυγδαλεώνα – Βρασίδας Ν. Περάμου 1-3

Δόξα Θεολόγου – Ορφέας Ελευθερούπολης 1-5

Ρεπό: Αναγέννηση Λιμεναρίων

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-11η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης* 28 (36-10)

Βύρωνας Καβάλας* 26 (29-5)

Αναγέννηση Λιμεναρίων* 23 (25-11)

Αετός Οφρυνίου* 16 (25-20)

Άρης Πηγών* 15 (14-13)

Δόξα Θεολόγου* 15 (19-19)

Βρασίδας Ν. Περάμου* 14 (20-19)

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 14 (14-19)

Κεραυνός Ελευθερών 13 (14-19)

Δόξα Αμυγδαλεώνα* 8 (7-15)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας* 7 (10-28)

Άρης Πρίνου* 6 (11-25)

Άρης Ζυγού* 2 (9-28)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η εεχόμενη-12η αγωνιστική

Αετός Οφρυνίου – Κεραυνός Ελευθερών

Βύρωνας Καβάλας – Άρης Ζυγού

Αναγέννηση Λιμεναρίων – Άρης Πρίνου

Ένωση Παγγαιϊκού – Δόξα Αμυγδαλεώνα

Άρης Πηγών – Ορφέας Ελευθερούπολης

Βρασίδας Νέας Περάμου – Δόξα Θεολόγου

Ρεπό: Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-11η αγωνιστική

Ασπίδα Πολύστυλου – Ελπίδες Καβάλας 5-0

Κεραυνός Κρηνίδων – ΑΕΚ Καβάλας 0-4

Καβάλα 2004 – ΑΣ Παγγαίο 2-3

ΜΑ Φιλίππων – Άγιος Λουκάς 3-2

Ηρακλής Καβάλας – ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα δ.δ.

Αμισιανά – Ατρόμητος Ακροβουνίου 0-4

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-11η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα* 28 (38-10)

Ατρόμητος Ακροβουνίου 28 (35-9)

ΑΕΚ Καβάλας 26 (39-13)

Κεραυνός Κρηνί6ων 24 (30-18)

ΑΣ Παγγαίο 19 (24-16)

Μ.Α Φιλίππων 18 (25-24)

Μακεδονικός Αμισιανών 13 (19-29)

Ηρακλής Καβάλας* 13 (14-15)

Καβάλα 2004 6 (16-25)

Ασπίδα Πολυστύλου 6 (12-21)

Άγιος Λουκάς 4 (12-34)

Ελπίδες Καβάλας 3 (9-56)

(*) Έχουν αγώνα λιγότερο

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η ερχόμενη-12η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Ελπίδες Καβάλας

Ασπίδα Πολύστυλου-Καβάλα 2004

ΑΕΚ Καβάλας-Μ.Α Φιλίππων

ΑΣ Παγγαίο-Ηρακλής Καβάλας

Άγιος Λουκάς-Μακεδονικός Αμισιανών

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Ατρόμητος Ακροβουνίου

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-11η αγωνιστική

Αγίασμα – Ναζιανζός Νέας Καρβάλης δ.δ.

Κεραυνός Καλλιράχης – ΠΑΟK Καβάλας δ.δ.

Αίας Παναγίας – Α.Ο. Ποταμιάς 0-1

Ατρόμητος Χαλκερού – Απόλλων Χρυσοχωρίου 0-3

Πανιώνιος Ξεριά – Θεαγένης Θάσου 1-4

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-11η αγωνιστική

 Α.Ο Ποταμιάς 27 (16-4)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 26 (35-8)

Ατρόμητος Χαλκερού 22 (22-17)

ΠΑΟΚ Καβάλας* 18 (21-11)

Μακεδονικός Αγιάσματος* 14 (15-9)

Πανιώνιος Ξεριά 12 (20-25)

Κεραυνός Καλλιράχης* 10 (13-19)

Θεαγένης Θάσου 10 (13-30)

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης* 7 (14-24)

Αίας Παναγίας* 4 (10-30)

(*) Έχουν αγώνα λιγότερο

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η ερχόμενη-12η αγωνιστική

Μακεδονικός-Αγιάσματος-Καλλιράχη

ΠΑΟK Καβάλας-Πανιώνιος Ξεριά

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Ατρόμητος Χαλκερού –

Θεαγένης Θάσου-Αίας Παναγίας

Απόλλων Χρυσοχωρίου-ΑΟ Ποταμιάς

Comments are closed.