xerox
xerox

Τον Ολυμπιακό Β’ στο πλαίσιο της 14ης στροφής της Super League 2 θα αντιμετωπίσει το Σάββατο (15/1) το μεσημέρι ο Α.Ο.Κ. με στόχο την απόσπαση του θετικού αποτελέσματος, σε μία αναμέτρηση πολύ ενδιαφέρουσα και ιδιαίτερα κομβική για τους «Αργοναύτες» οι οποίοι θα παραταχθούν ακόμη πιο ενισχυμένοι.

 

Οι διαιτητές της 14ης αγωνιστικής

Η ΚΕΔ ανακοίνωσε τους διαιτητές των αγώνων της 14ης στροφής της Super League 2.

Ορίστηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι διαιτητές για τα παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής της Super League 2, με την ελπίδα να υπάρξουν λιγότερες αναβολές. Στο ντέρμπι του βορείου ομίλου μεταξύ του Α.Ο.Κ. μέσα στον Ολυμπιακό Β’, διαιτητής ορίστηκε ο Καλαϊτζής της ΕΠΣ Θεσσαλίας ενώ στο παιχνίδι ανάμεσα στον Λεβαδειακό και την Καλαμάτα ορίστηκε ο Πολυχρόνης (Πιερίας) και ο Μπεκιάρης (Καρδίτσας) θα σφυρίξει στο Ηρακλής-Ξάνθη.

 

Αναλυτικά οι ορισμοί είναι οι εξής:

Βόρειος όμιλος

Σάββατο (15/1)

14:45 Ολυμπιακός Β – Καβάλα
Διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Τσιλίκας (Αιτωλοακαρνανίας), Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας)
4ος: Ρηγόπουλος (Ηλείας)

 

17:00 Ηρακλής – Ξάνθη
Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Δίπλαρης (Καρδίτσας), Βογιατζής (Καρδίτσας)
4ος: Τακίδης (Κιλκίς)

 

Κυριακή (16/1)

14:45 Τρίκαλα – Ολυμπιακός Βόλου
Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)
Βοηθοί: Μπαλιάκας (Κοζάνης), Πραχάλης (Κοζάνης)
4ος: Αλάμπεης (Αθηνών)

 

14:45 Απόλλων Λάρισας – Αλμωπός Αριδαίας
Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)
Βοηθοί: Τοροσιάδης (Μακεδονίας), Τυριακίδης (Μακεδονίας)
4ος: Μαχαίρας (Αθηνών)

 

14:45 Πανσερραϊκός – Θεσπρωτός
Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)
Βοηθοί: Τσακίρης (Δράμας), Δημόπουλος (Φλώρινας)
4ος: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)

 

14:45 Βέροια – Πιερικός
Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Κουβαλάκης (Δράμας), Χατζηνάκος (Δράμας)
4ος: Τσιάρας (Καβάλας)

 

14:45 Απόλλων Πόντου – Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)
Βοηθοί: Νίκζας (Λάρισας), Μάνος (Λάρισας)
4ος: Λεωνίδας (Τρικάλων)

 

17:00 ΑΕΛ – Νίκη Βόλου
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου), Διαμαντής (Ηπείρου)
4ος: Τάσης (Ηπείρου)

 

Η βαθμολογία

Α.Ο Ξάνθη 22 (19-5)

Βέροια 21 (19-7)

Αναγέννηση Καρδίτσας 19 (16-5)

ΑΕ Λάρισα 19 (14-4)

Θεσπρωτός 16 (15-7)

Ολυμπιακός Β’ 14 (10-8)

Αλμωπός Αριδαίας 13 (13-10)

Α.Ο Τρίκαλα 13 (11-15)

Νίκη Βόλου 12 (13-5)

Ηρακλής 12 (4-4)

Απόλλων Πόντου 11 (16-15)

Πιερικός 10 (10-9)

ΠΑΟΚ Β’ 10 (9-9)

Πανσερραϊκός 9 (10-15)

Ολυμπιακός Βόλου 9 (12-7)

Απόλλων Λάρισας 4 (6-17)

Α.Ο Καβάλα 1 (0-45)

Comments are closed.