xerox
xerox

Όπως αποφάσισε η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία, το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής θα επιστρέψει κανονικά σε αγωνιστική ποδοσφαιρική δράση την ερχόμενη Κυριακή 16 Ιανουαρίου με την αγωνιστική που ήταν εξ’ αρχής προγραμματισμένη να διεξαχθεί δηλαδή την 11η του μαραθωνίου.

 

Η ΕΠΟ βέβαια να τονίσουμε ότι όρισε τους διαιτητές της 11ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής που είναι προγραμματισμένη για να διεξαχθεί την Κυριακή ενώ να σημειώσουμε ότι το πρόγραμμα περιλαμβάνει πολύ σημαντικά παιχνίδια. Ειδικότερα να σημειώσουμε ότι στη Χρυσούπολη ο Νέστος σε μία αναμέτρηση πολύ καθοριστική θα υποδεχθεί τον Πανδραμαϊκο, με διαιτητή τον Γάννη Τομαρά από την ΕΠΣ Θράκης και βοηθούς τους κ.κ. Κωνσταντίνο Καρακασίδη και Ευάγγελο Κατσαντούρα από τις Ενώσεις Θράκης και Μακεδονίας αντίστοιχα.

Την ίδια ώρα στο  Ορφάνι, ο ενισχυμένος μεταγραφικά Μέγας Αλέξανδρος με μοναδικό στόχο την κατάκτηση του «τρίποντου» θα υποδεχθεί τον φορμαρισμένο φέτος Άρη Αβάτου, σε ένα πολύ κομβικό παιχνίδι, που είναι ένας δύσκολος αντίπαλος. Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Περικλής Παρχαρίδης από την ΕΠΣ Δράμας με βοηθούς την Δήμητρα Κοτανίδου και τον Μποϊτσιο Παύλο από την ίδια ένωση.

 

Γ’ Εθνική-11η αγωνιστική

Κυριακή-16/01/2022

Νέστος Χρυσούπολης-Πανδραμαϊκός

Διαιτητής: Τομαράς (Θράκης)

Βοηθοί: Καρακασίδης (Θράκης)-Κατσαντούρας (Μακεδονίας)

 

Μ.Α Ορφανίου–Άρης Αβάτου

Διαιτητής: Παρχαρίδης (Δράμας)

Βοηθοί: Κοτανίδου-Μποϊτσιος (Δράμας)

 

Αναγέννηση Πλαγιάς-Αγροτικός Αστέρας

Διαιτητής: Τσιλίκας (Καβάλας)

Βοηθοί: Γεωργαντέλης-Καρασαββαϊδης (Καβάλας)

 

Π.Ο Αλεξανδρούπολης-Απόλλων Παραλιμνίου

Διαιτητής: Κατσίνης (Καβάλας)

Βοηθοί: Σακάλογλου (Καβάλας)-Σαββόγλου (Ξάνθης)

 

Ορφέας Ξάνθης-Θερμαϊκός Θέρμης

Διαιτητής: Λαπάτας (Θράκης)

Βοηθοί: Γκιόση-Διονίδης (Θράκης)

 

Δόξα Δράμας-Εθνικός Σοχού

Διαιτητής: Δρακίδης (Ξάνθης)

Βοηθοί: Μπογιατζόγλου (Ημαθίας)-Φεράτογλου (Ξάνθης)

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-9η αγωνιστική
1. Πανδραμαϊκός 19 (17-3)
———————————–
2. Αγροτικός Αστέρας 19 (12-3)
3. Άρης Αβάτου 19 (15-7)
4. Αναγέννηση Πλαγιάς 13 (9-12)
5. Εθνικός Σοχού 13 (8-5)
6. Απόλλων Παραλιμνίου 13 (14-11)
7. Αλεξανδρούπολη 12 (10-13)
———————————–
8. Δόξα Δράμας 10 (8-8)
9. Θερμαϊκός Θέρμης 10 (10-13)
10. Νέστος Χρυσούπολης 7 (7-14)
11. Ορφέας Ξάνθης 6 (9-22)
12. ΜΑ Ορφανίου 5 (3-11)

Comments are closed.