xerox
xerox

Δυνατές εκτός έδρας μάχες περιμένουν το Νέστο Χρυσούπολης και τον ΜΑ Ορφανίου στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, αφού με στόχο την απόσπαση του θετικού αποτελέσματος, η ομάδα του Κυριάκου Κετσιεμενίδη θα αντιμετωπίσει τον πρωτοπόρο Αγροτικό Αστέρα ενώ το συγκρότημα του Δημήτρη Μαγκαφίνη αγωνίζεται στην Πανδραμαϊκό.

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Οι διαιτητές-12η αγωνιστική

Την ίδια ώρα να τονίσουμε ότι η ΕΠΟ όρισε τους διαιτητές της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής η οποία είναι προγραμματισμένη την Κυριακή (23/1).

Στον Εύοσμο σε μία πολύ δύσκολη έξοδο θα ταξιδέψει ο Νέστος Χρυσούπολης προκειμένου να αντιμετωπίσει τον πρωτοπόρο Αγροτικό Αστέρα και διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Θωμάς Μαυρίδης από την Ε.Π.Σ. Ημαθίας, με βοηθούς τους Αντώνη Γκόγκο και Γεώργιο Μητρόπουλο από την ίδια Ένωση.

Στην Δράμα σε ένα ακόμη πολύ σπουδαίο ντέρμπι αγωνίζεται κόντρα στον Πανδραμαϊκό ο ΜΑ Ορφανίου και διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Γεώργιος-Ραφαήλ Δρακίδης της Ε.Π.Σ. Ξάνθης, με βοηθούς τους Ομέρ-Εμίν Κεχαγιά και Σπυρίδωνα Σπάρταλη από την ίδια Ένωση.

Τέλος θα πρέπει να τονίσουμε ότι καβαλιώτικη τριάδα ορίστηκε σε παιχνίδι του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Συγκεκριμένα στο παιχνίδι του Μακεδονικού με τον ΜΑ Τρικάλων, διαιτητής ορίστηκε ο Αναστάσιος Τσιλίκας με βοηθούς τους Αναστάσιο Καρασαββαϊδη και Λάμπρο Σακάλογλου της Ε.Π.Σ. Καβάλας.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, έχουν ως εξής:

 

Αγροτικός Αστέρας-Νέστος Χρυσούπολης

Διαιτητής: Μαυρίδης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Γκόγκος-Μητρόπουλος (Ημαθίας)

 

Πανδραμαϊκός-Μ.Α Ορφανίου

Διαιτητής: Δρακίδης (Ξάνθης)

Βοηθοί: Κεχαγιά-Σπάρταλης (Ξάνθης)

 

Αναγέννηση Πλαγιάς-Θερμαϊκός

Διαιτητής: Χορόζογλου (Δράμας)

Βοηθοί: Παστιάδης-Ραβίκαλης (Δράμας)

 

Ορφέας Puma Ξάνθης-Δόξα Δράμας

Διαιτητής: Στρατούδης (Έβρου)

Βοηθοί: Κολιπέτρος-Νουσιάς (Έβρου)

 

Εθνικός Σοχού-Π.Ο Αλεξανδρούπολης

Διαιτητής: Ασβεστόπουλος (Κιλκίς)

Βοηθοί: Ζιγκερίδης-Μαυρίδης (Κιλκίς)

 

Απόλλων Παραλιμνίου-Άρης Αβάτου

Διαιτητής: Τζήκας (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Νικολής-Χατζηβασιλείου (Μακεδονίας)

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-11η αγωνιστική
1. Αγροτικός Αστέρας 25 (19-3)
———————————–
2. Πανδραμαϊκός 23 (22-5)
3. Άρης Αβάτου 22 (18-9)
4. Απόλλων Παραλιμνίου 14 (15-12)*
5. Αλεξανδρούπολη 13 (12-16)
6. Εθνικός Σοχού 13 (8-6)*
7. Θερμαϊκός Θέρμης 13 (12-19)
———————————–
8. Αναγέννηση Πλαγιάς 13 (10-20)
9. Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 11 (7-13)
10. Δόξα Δράμας 10 (8-8)**
11. Ορφέας Ξάνθης 9 (11-24)
12. Νέστος Χρυσούπολης 8 (8-17)

Comments are closed.