xerox
xerox

Εντός έδρας αγωνίστηκαν στο πλαίσιο της εξ αναβολής 10η αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας οι πρωτοπόροι Ορφέας Ελευθερούπολης, Βύρωνας Καβάλας και Αναγέννηση Λιμεναρίων και οι οποίοι εύκολα ξεπεράσουν τα εμπόδια τους με αποτέλεσμα η κορυφή του βαθμολογικού πίνακα να παραμείνει αμετάβλητη.

 

Ειδικότερα να τονίσουμε ότι στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, ο πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα, Ορφέας Ελευθερούπολης δεν αντιμετώπισε προβλήματα και  σχετικά εύκολα νίκησε τη Δόξα Αμυγδαλεώνα με σκορ (2-0) ενώ επίδειξη δύναμης έκανε ο Βύρωνας Καβάλας που νίκησε εύκολα τον Κεραυνό Ελευθερών με σκορ (5-0). Σε μία ακόμη αγωνιστική, η Αναγέννηση Λιμεναρίων ήταν εντυπωσιακή και αυτήν την φορά «θύμα
της ήταν το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος που έχασε με σκορ (4-1). Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, η Δόξα Θεολόγου πήρε πολύ σημαντική νίκη επί του Άρη Πρίνου με σκορ (2-1) ενώ ο Αετός Οφρυνίου πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ένωσης Παγγαιϊκού Δρυάδας με σκορ (2-4). Τέλος σημαντικό «τρίποντο» κατέκτησε και ο Βρασίδας Νέας Περάμου σε βάρος του Άρη Ζυγού με το επιβλητικό σκορ (4-1) ενώ το ρεπό του έκανε  ο Άρης Πηγών.

Σε ότι έχει να κάνει με την 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου στην Β’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας, ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα είχε ένα εύκολο απόγευμα αφού ξεπέρασε ο εμπόδιο της Καβάλα 2004 με (4-1) ενώ νικηφόρα συνέχισε και ο Ατρόμητος Ακροβουνίου με το «τρίποντο» που κατέκτησε σε βάρος του ΜΑ Φιλίππων με (2-1). Ο Κεραυνός Κρηνίδων νίκησε πολύ εύκολα τον Άγιο Λουκά με (1-4) ενώ επίδειξη δύναμης είχαμε από την ΑΕΚ Καβάλας που διέλυσε τις Ελπίδες Καβάλας με σκορ (8-1).

Σε ότι έχει να κάνει με την 10η αγωνιστική του 2ου ομίλου στην Β’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας, ο πρωτοπόρος ΑΟ Ποταμιάς Θάσου στην έδρα του κόντρα στον Πανιώνιο Ξεριά πήρε την πολύτιμη νίκη με (2-1) ενώ με νίκη συνέχισε και ο Απόλλων Χρυσοχωρίου σε βάρος του Μακεδονικού Αγιάσματος με (3-1). Σε τροχιά τίτλου βρίσκεται τόσο ο Ατρόμητος που πήρε τη νίκη «στα χαρτιά» σε βάρος της Παναγίας όσο και ο ΠΑΟΚ Καβάλας που πήρε εντυπωσιακό διπλό στη Θάσο επί του Θεαγένης με (0-6).

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στις αναμετρήσεις που έγιναν το Σαββατοκύριακο 18 και 19 Δεκεμβρίου για την 10η αγωνιστική, στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-10η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας – Κεραυνός Ελευθερών 5-0

Αναγέννηση Λιμεναρίων – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 4-1

Ένωση Παγγαιϊκού – Αετός Οφρυνίου 2-4

Βρασίδας Νέας Περάμου – Άρης Ζυγού 4-1

Δόξα Θεολόγου – Άρης Πρίνου 2-1

Ορφέας Ελευθερούπολης – Δόξα Αμυγδαλεώνα 2-0

Ρεπό: Άρης Πηγών

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

  1. Ορφέας Ελευθερούπολης* 25 (31-9)
  2. Βύρωνας Καβάλας* 23 (25-3)
  3. Αναγέννηση Λιμεναρίων 23 (25-11)
  4. Αετός Οφρυνίου* 16 (23-16)
  5. Δόξα Θεολόγου* 15 (18-14)
  6. Κεραυνός Ελευθερών 13 (13-17)
  7. Άρης Πηγών* 12 (10-11)
  8. Βρασίδας Ν. Περάμου* 11 (17-18)
  9. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 11 (12-18)

10. Δόξα Αμυγδαλεώνα* 8 (6-12)

11. Άρης Πρίνου* 6 (9-21)

12. Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας* 6 (8-26)

13. Άρης Ζυγού* 1 (7-26)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-11η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Αετός Οφρυνίου – Βύρωνας Καβάλας

Άρης Ζυγού – Ένωση Παγγαιϊκού

Άρης Πρίνου- Άρης Πηγών

Δόξα Αμυγδαλεώνα – Βρασίδας Νέας Περάμου

Δόξα Θεολόγου – Ορφέας Ελευθερούπολης

Ρεπό: Αναγέννηση Λιμεναρίων

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-10η αγωνιστική

ΑΕΚ Καβάλας – Ελπίδες Καβάλας 8-1

ΑΣ Παγγαίο – Ασπίδα Πολύστυλου 3-1

Άγιος Λουκάς – Κεραυνός Κρηνίδων 1-4

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα – Καβάλα 2004 4-1

Ατρόμητος Ακροβουνίου –  Μ.Α Φιλίππων 2-1

Μακεδονικός Αμισιανών – Ηρακλής Καβάλας 2-1

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

  1. ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 28 (38-10)
  2. Ατρόμητος Ακροβουνίου 25 (31-9)
  3. Κεραυνός Κρηνίδων 24 (30-14)
  4. ΑΕΚ Καβάλας 23 (35-13)
  5. ΑΣ Παγγαίο 16 (21-14)
  6. Μ.Α Φιλίππων 15 (22-22)
  7. Μακεδονικός Αμισιανών 13 (19-25)
  8. Ηρακλής Καβάλας 13 (14-15)
  9. Καβάλα 2004 6 (14-22)

10. Άγιος Λουκάς 4 (10-31)

11. Ασπίδα Πολυστύλου 3 (7-21)

12. Ελπίδες Καβάλας 3 (9-51)

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η επόμενη-11η αγωνιστική

Ασπίδα Πολύστυλου – Ελπίδες Καβάλας

Κεραυνός Κρηνίδων – ΑΕΚ Καβάλας

Καβάλα 2004 – ΑΣ Παγγαίο

Μ.Α Φιλίππων – Άγιος Λουκάς

Ηρακλής Καβάλας – ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

Μακεδονικός Αμισιανών – Ατρόμητος Ακροβουνίου

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-10η αγωνιστική

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης – Κεραυνός Καλλιράχης 2-2

Θεαγένης Θάσου –ΠΑΟΚ Καβάλας 0-6

Απόλλων Χρυσοχωρίου – Αγίασμα 3-1

ΑΟ Ποταμιάς – Πανιώνιος Ξεριά 2-1

Αίας Παναγίας – Ατρόμητος Χαλκερού 0-3 α.α.

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

  1. Α.Ο Ποταμιάς 24 (15-4)
  2. Απόλλων Χρυσοχωρίου 23 (32-8)
  3. Ατρόμητος Χαλκερού 22 (22-14)
  4. ΠΑΟΚ Καβάλας 18 (21-11)
  5. Μακεδονικός Αγιάσματος 14 (15-9)
  6. Πανιώνιος Ξεριά 12 (19-21)
  7. Κεραυνός Καλλιράχης 10 (13-19)
  8. Ναζιανζός 7 (14-24)
  9. Θεαγένης 7 (9-29)

10. Αίας Παναγίας 4 (10-30)

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η επόμενη-11η αγωνιστική

Μακεδονικός Αγιάσματος – Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Κεραυνός Καλλιράχης – ΠΑΟK Καβάλας

Αίας Παναγίας – Α.Ο. Ποταμιάς

Ατρόμητος Χαλκερού – Απόλλων Χρυσοχωρίου

Πανιώνιος Ξεριά – Θεαγένης Θάσου

 

Comments are closed.