xerox
xerox

Το πολύ σπουδαίο ντέρμπι ανάμεσα στο Νέστο Χρυσούπολης και τον ΜΑ Ορφανίου δεσπόζει την Κυριακή (14/11) στις 3 το μεσημέρι, για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής με  τις δύο ομάδες να θέλουν μόνο τη νίκη προκειμένου να απομακρυνθούν από την επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα.

 

Παιχνίδι «φωτιά» δίχως άλλο με νέο πρόσωπο τον προπονητή Κυριάκο Κετσιεμενίδη ο οποίος επέστρεψε στον πάγκο του Νέστου και καλείται σε μία πολύ δύσκολη περίοδο να «βγάλει τα κάστανα από την φωτιά». Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα με μοναδικό ερωτηματικό τον στρατευμένο Νίκο Βαλαβανόπουλο ενώ από την άλλη πλευρά το συγκρότημα του Δημήτρη Μαγκαφίνη θα παραταχθεί  με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία μετά την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα, μία εβδομάδα πριν σε βάρος της Αναγέννησης Πλαγιάς.

 

Το πρόγραμμα και οι

διαιτητές της 4ης αγωνιστικής

Την ίδια ώρα να τονίσουμε ότι η ΕΠΟ όρισε τους διαιτητές της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και ο ρέφερι Αριστοτέλης Κωστούλας από την Ε.Π.Σ. Άρτας ορίστηκε στο Καβαλιώτικο ντέρμπι στην Χρυσούπολη ανάμεσα στον Νέστο και τον ΜΑ Ορφανίου. Βοηθοί του ορίστηκαν Δανδανόπουλος και Κεχαγιά από την Ένωση Ξάνθης.

 

Συνοπτικά οι αναμετρήσεις που διεξάγονται για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και οι διαιτητές που ορίστηκαν έχουν ως εξής:

 

Νέστος Χρυσούπολης-ΜΑ Ορφανίου

Διαιτητής: Κωστούλας (Άρτας)

Βοηθοί: Δανδανόπουλος-Κεχαγιά (Ξάνθης)

 

Ένωση Αλεξανδρούπολης-Θερμαϊκός

Διαιτητής: Παρχαρίδης (Δράμας)

Βοηθοί: Σιαμάνης-Κοτανίδου (Δράμας)

 

Δόξα Δράμας-Άρης Αβάτου

Διαιτητής: Κόκκινος (Χαλκιδικής)

Βοηθοί: Γούτας-Κίκας (Χαλκιδικής)

 

Αναγέννηση Πλαγιάς-Απόλλων Παραλιμνίου

Διαιτητής: Τομαράς (Θράκης)

Βοηθοί: Καρακασίδης (Θράκης)-Σπάρταλης (Ξάνθης)

 

Ορφέας Puma Ξάνθης-Πανδραμαϊκός

Διαιτητής: Στρατούδης (Έβρου)

Βοηθοί: Γκιόσι (Θράκης)-Τερζόπουλος (Έβρου)

 

Εθνικός Σοχού-Αγροτικός Αστέρας

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Πέλλας)

Βοηθοί: Αρέστης-Κεσισόγλου (Πέλλας)

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Η Βαθμολογία-3η αγωνιστική
1. Άρης Αβάτου 9 (8-2)
———————————–
2. Πανδραμαϊκός 7 (5-1)
3. Αγροτικός Αστέρας 7 (4-2)
4. Αναγέννηση Πλαγιάς 6 (4-3)
5. Δόξα Δράμας 5 (6-3)
6. Εθνικός Σοχού 4 (4-3)
7. Αλεξανδρούπολη 4 (4-5)
———————————–
8. Θερμαϊκός Θέρμης 3 (4-6)
9. Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 3 (2-3)
10.Ορφέας Ξάνθης 1 (2-6)
11. Νέστος Χρυσούπολης 1 (2-6)
12. Απόλλων Παραλιμνίου 0 (2-7)

Comments are closed.