xerox
xerox

Πολύ σημαντικές αναμετρήσεις με σπουδαίο βαθμολογικό ενδιαφέρον περιλαμβάνει το πρόγραμμα για την 6η αγωνιστική στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας που διεξάγονται το Σαββατοκύριακο 6 και 7 Νοεμβρίου.

 

Μπορεί η 6η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, να μην έχει το μεγάλο ντέρμπι, ωστόσο το πρόγραμμα περιλαμβάνει αμφίρροπες αναμετρήσεις με μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Στην Ελευθερούπολης ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας Ορφέας θα φιλοξενήσει με στόχο τη νίκη την αδύναμη Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας την ώρα που ο δεύτερος του βαθμολογικού πίνακα Βύρωνας θα ταξιδέψει στη Θάσο για το «τρίποντο» κόντρα στον Άρη Πρίνου. Στο  Δήμο Παγγαίου θα φιλοξενηθεί το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στον Βρασίδας Νέας Περάμου και τον Κεραυνό Ελευθερών ενώ στον Αμυγδαλεώνα η τοπική Δόξα σε μία αμφίρροπη αναμέτρηση θα φιλοξενήσει την Αναγέννηση Λιμεναρίων. Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, η Δόξα Θεολόγου θέλει να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα στο παιχνίδι με τον Άρη Πηγών και σε μία ακόμη δυνατή αναμέτρηση ο Άρης Ζυγού στην έδρα του υποδέχεται το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος. Τέλος ο Αετός Οφρυνίου θα κάνει το προγραμματισμένο ρεπό του.

Σε ότι έχει να κάνει με το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, ο πρωτοπόρος ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα σε μία δύσκολη έξοδο εκτός έδρας θα αντιμετωπίσει τον Μακεδονικό Αμισιανών, ο Κεραυνός Κρηνίδων υποδέχεται την Ασπίδα Πολύστυλου και ο Ατρόμητος Ακροβουνίου θα φιλοξενήσει Ελπίδες Καβάλας ενώ σε μία πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση η Καβάλα 2004 θα υποδεχθεί την ΑΕΚ Καβάλας.

Για την 6η αγωνιστική στον 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, ο πρωτοπόρος Ατρόμητος Χαλκερού που έχει το απόλυτο μέχρι τώρα, υποδέχεται τον ΑΟ Ποταμιάς στο πολύ σπουδαίο ντέρμπι ενώ σε ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι, ο Πανιώνιος Ξεριά θα υποδεχθεί τον Απόλλων Χρυσοχωρίου.

 

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις που διεξάγονται το Σαββατοκύριακο 6 και 7 Νοεμβρίου για την 6η αγωνιστική στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-6η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου – Κεραυνός Ελευθερών

Δόξα Θεολόγου – Άρης Πηγών

Ορφέας Ελευθερούπολης – Ένωση Παγγαιϊκού

Δόξα Αμυγδαλεώνα – Αναγέννηση Λιμεναρίων

Άρης Πρίνου – Βύρωνας Καβάλας

Άρης Ζυγού – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Ρεπό: Αετός Οφρυνίου

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-5η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης* 12 (16-5)

Βύρωνας Καβάλας 10 (9-0)

Αετός Οφρυνίου 9 (10-7)

Κεραυνός Ελευθερών 9 (10-7)

Αναγέννηση Λιμεναρίων 8 (11-7)

Άρης Πηγών 8 (8-5)

Βρασίδας Ν. Περάμου* 6 (8-9)

Δόξα Θεολόγου 6 (8-8)

Δόξα Αμυγδαλεώνα 5 (4-6)

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 4 (8-10)

Άρης Πρίνου* 3 (4-9)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας* 3 (2-11)

Άρης Ζυγού 1 (5-17)

 (*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

 

Α’ κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-7η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών – Άρης Πηγών

Ένωση Παγγαιϊκού – Βρασίδας Νέας Περάμου

Αναγέννηση Λιμεναρίων – Δόξα Θεολόγου

Βύρωνας Καβάλας – Ορφέας Ελευθερούπολης

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Δόξα Αμυγδαλεώνα

Αετός Οφρυνίου –  Άρης Πρίνου

Ρεπό: Άρης Ζυγού

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η ερχόμενη-6η αγωνιστική

Ατρόμητος Ακροβουνίου – Ελπίδες Καβάλας

Μακεδονικός Αμισιανών – ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

Ηρακλής Καβάλας – Άγιος Λουκάς

Μ.Α Φιλίππων – ΑΣ Παγγαίο

Καβάλα 2004 – ΑΕΚ Καβάλας

Κεραυνός Κρηνίδων- Ασπίδα Πολύστυλου

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-5η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 15 (16-6)

Κεραυνός Κρηνίδων 12 (16-8)

Ατρόμητος Ακροβουνίου 12 (12-4)

ΑΕΚ Καβάλας 10 (17-7)

Ηρακλής Καβάλας 7 (5-6)

Καβάλα 2004 6 (8-4)

ΑΣ Παγγαίο 6 (7-7)

Μ.Α Φιλίππων 6 (14-16)

Μακεδονικός Αμισιανών 6 (12-15)

Άγιος Λουκάς 4 (7-16)

Ασπίδα Πολυστύλου 2 (3-10)

Ελπίδες Καβάλας 0 (6-23)

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η επόμενη-7η αγωνιστική

Ελπίδες Καβάλας – ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

Άγιος Λουκάς – Ατρόμητος Ακροβουνίου

ΑΣ Παγγαίο – Μακεδονικός Αμισιανών

ΑΕΚ Καβάλας – Ηρακλής Καβάλας

Ασπίδα Πολύστυλου – Μ.Α Φιλίππων

Κεραυνός Κρηνίδων – Καβάλα 2004

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η ερχόμενη-6η αγωνιστική

ΠΑΟK Καβάλας – Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Μακεδονικός Αγιάσματος – Θεαγένης Θάσου

Πανιώνιος Ξεριά Απόλλων Χρυσοχωρίου

Ατρόμητος Χαλκερού – Α.Ο Ποταμιάς

Αίας Παναγίας – Κεραυνός Καλλιράχης

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-5η αγωνιστική

Ατρόμητος Χαλκερού 15 (13-7)

ΑΟ Ποταμιάς* 12 (7-1)

Πανιώνιος Ξεριά 9 (10-8)

ΠΑΟΚ Καβάλας 8 (7-6)

Απόλλων Χρυσοχωρίου* 7 (10-4)

Κεραυνός Καλλιράχης 5 (6-9)

Θεαγένης Θάσου 4 (5-13)

Αίας Παναγίας 3 (6-7)

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 3 (5-10)

Μακεδονικός Αγιάσματος 2 (2-5)

 (*) Έχουν αγώνα λιγότερο

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η επόμενη-7η αγωνιστική

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης – Πανιώνιος Ξεριά

Μακεδονικός Αγιάσματος – ΠΑΟK Καβάλας

Α.Ο Ποταμιάς – Κεραυνός Καλλιράχης

Απόλλων Χρυσοχωρίου – Αίας Παναγίας

Θεαγένης Θάσου – Ατρόμητος Χαλκερού

Comments are closed.