xerox
xerox

Η Ε.Π.Σ. Καβάλας έκανε γνωστές τις ημερομηνίες και τις ώρες των αναμετρήσεων της πρεμιέρας, της φάσης των ομίλων του κυπέλλου της τοπικής ένωσης που θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Σεπτεμβρίου και παρουσιάζουν πολύ μεγάλο ενδιαφέρον.

 

Εκείνο το οποίο πρέπει να τονίσουμε είναι το ότι στις πρεμιέρες πάντοτε σημειώνονται εκπλήξεις ενώ αξίζει να σημειωθεί πως ο 2ος όμιλος θα ξεκινήσει από την 2η αγωνιστική μετά από σχετικό αίτημα.

 

Τα σημαντικότερα  παιχνίδια της

1ης αγωνιστικής

Στα σημαντικότερα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο δεσπόζει το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στη Δόξα Θεολόγου και την Αναγέννηση Λιμεναρίων ενώ για τον 4ο όμιλο η Καβάλα 2004 θα υποδεχθεί τον Ναζιανζό Νέας Καρβάλης. Στα υπόλοιπα παιχνίδια, για τον 5ο όμιλο ο ΠΑΟΚ Καβάλας θα φιλοξενήσει τον Βύρωνα Καβάλας και για τον ίδιο όμιλο στο ντέρμπι της διπλανής πόρτας, στο «Βερούλειο» στάδιο ο Ηρακλής Καβάλας θα είναι τυπικά γηπεδούχος κόντρα στην ΑΕΚ Καβάλας. Για τον 7ο όμιλο σε μία ακόμη πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση ο Κεραυνός Κρηνίδων υποδέχεται τον Αετό Οφρυνίου, για τον 8ο όμιλο οι Ελπίδες Καβάλας θα φιλοξενήσουν τον Ορφέα Ελευθερούπολης και τέλος για τον 9ο όμιλο ο Ατρόμητος Ακροβουνίου εντός έδρας θα αγωνιστεί με τον Βρασίδας Νέας Περάμου.

 

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας

Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρεμιέρας των ομίλων, που παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον και είναι προγραμματισμένη να διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Σεπτεμβρίου έχει ως εξής:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ο Ποταμιάς-Άρης Πρίνου (12/9) 16:30)

Θεαγένης-Αίας Παναγίας (12/9) 12:00)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Θεολόγου-Λιμενάρια (12/9) 16:30)

Ρεπό: Κεραυνός Καλλιράχης

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Άρης Πηγών (12/9) 16:30)

Πανιώνιος Ξεριά-Μακεδονικός Αγιάσματος (12/9) 16:30)

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Καβάλα 2004-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (12/9) 12:00)

Άγ/ Λουκάς-Ατρόμητος Χαλκερού Αναβολή

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟΚ Καβάλας-Βύρωνας Καβάλας (12/9) 16:30)

Ηρακλής Καβάλας -ΑΕΚ Καβάλας (12/9) 16:30)

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Μ.Α Φιλίππων-Δόξα Αμυγδαλεώνα (12/9) 16:30)

Ασπίδα Πολύστυλου-΄Άρης Ζυγού (12/9) 16:30)

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Κεραυνός Κρηνίδων-Αετός Οφρυνίου (12/9) 16:30)

ΑΣ Παγγαίο-Ενωση Παγγαιϊκου Δρυάδας (12/9) 16:30)

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Ελπίδες Καβάλας-Ορφέας Ελευθ. (11/9) 16:30)

Μακεδονικός Αμισιανών-Βυζάντιο(11/9) 16:30)

 

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Βρασίδας Ν. Π. (12/9) 16:30)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Κεραυνός Ελευθερών (12/9) 16:30)

Comments are closed.