xerox
xerox

Στην πρεμιέρα του φετινού θεσμού του κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Καβάλας και ειδικότερα στη διάρκεια της 1ης αγωνιστικής της α΄ φάσης τα φαβορί των εννέα (9) ομίλων,  εύκολα ή δύσκολα επικράτησαν με τις νίκες που σημείωσαν και έκαναν σημαντικό βήμα πρόκρισης στην β’ φάση της φετινής διοργάνωσης/

 

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στις αναμετρήσεις της πρεμιέρας των ομίλων, που έγιναν το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Σεπτεμβρίου είναι τα εξής:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ-1η αγωνιστική

Α.Ο Ποταμιάς-Άρης Πρίνου 2-4

Θεαγένης Θάσου-Αίας Παναγίας 1-1

 

1ος όμιλος-Η βαθμολογία

Άρης Πρίνου 3 (4-2)

Αίας Παναγίας 1 (1-1)

Θεαγένης Θάσου 1 (1-1)

Α.Ο Ποταμιάς 0 (2-4)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ-2η αγωνιστική

Λιμενάρια-Κεραυνός Καλλιράχης 1-0

Ρεπό: Δόξα Θεολόγου

 

2ος όμιλος-Η βαθμολογία

Αναγέννηση Λιμεναρίων 3 (1-0)

Δόξα Θεολόγου* 0 (0-0)

Κεραυνός Καλλιράχης 0 (0-1)

(*) Έχει κάνει το ρεπό της

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ-1η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Άρης Πηγών 1-0

Πανιώνιος Ξεριά-Αγίασμα 2-3

 

3ος όμιλος-Η βαθμολογία

Μακεδονικός Αγιάσματος 3 (3-2)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 3 (1-0)

Πανιώνιος Ξεριά 0 (2-3)

Άρης Πηγών 0 (0-1)

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ-1η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 2-0

Άγ/ Λουκάς-Ατρόμητος Χαλκερού Αναβολή

 

4ος όμιλος-Η βαθμολογία

Καβάλα 2004 3 (2-0)

Ατρόμητος Χαλκερού* 0 (0-0)

Άγιος Λουκάς* 0 (0-0)

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 0 (0-2)

(*) Έχουν παιχνίδι λιγότερο

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ-1η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Καβάλας-Βύρωνας Καβάλας 0-5

Ηρακλής Καβάλας -ΑΕΚ Καβάλας 1-3

 

5ος όμιλος-Η βαθμολογία

Βύρωνας Καβάλας 3 (5-0)

ΑΕΚ Καβάλας 3 (3-1)

Ηρακλής Καβάλας 0 (1-3)

ΠΑΟΚ Καβάλας 0 (0-5)

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ-1η αγωνιστική

Μ.Α Φιλίππων-Δόξα Αμυγδαλεώνα 1-4

Άρης Ζυγού-Ασπίδα Πολύστυλου 1-1

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ-1η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Αετός Οφρυνίου 0-3

ΑΣ Παγγαίο-Ενωση Παγγ. Δρυάδας 3-2

 

7ος όμιλος-Η βαθμολογία

Δόξα Αμυγδαλεώνα 3 (4-1)

Ασπίδα Πολυστύλου 1 (1-1)

Άρης Ζυγού 1 (1-1)

Μ.Α Φιλίππων 0 (1-4)

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ-1η αγωνιστική

Ελπίδες Καβάλας-Ορφέας Ελευθ. 0-5

Μακεδονικός Αμισιανών-Βυζάντιο 1-2

 

8ος όμιλος-Η βαθμολογία

Ορφέας Ελευθερούπολης 3 (5-0)

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3 (2-1)

Μακεδονικός Αμισιανών 0 (1-2)

Ελπίδες Καβάλας 0 (0-5)

 

9ος ΟΜΙΛΟΣ-1η αγωνιστική

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Βρασίδας Ν. Π. 0-3

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Κεραυνός Ελευθερών 2-1

 

9ος όμιλος-Η βαθμολογία

Βρασίδας Ν. Περάμου 3 (3-0)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 3 (2-1)

Κεραυνός Ελευθερών 0 (1-2)

Ατρόμητος Ακροβουνίου 0 (0-3)

Comments are closed.