xerox
xerox

Γκραν φινάλε με μάχες για τίτλο και παραμονή είχαμε την τελευταία 15η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής και δικαιολογημένα το ενδιαφέρον ήταν στραμμένο στην μάχη της σωτηρίας αλλά και της ανόδου ενώ την ίδια ώρα να τονίσουμε ότι οι τρεις (3) ομάδες του νομού Καβάλας ήταν βαθμολογικά αδιάφορες στην αυλαία του πρωταθλήματος, στις αναμετρήσεις που έδωσαν.

 

Ειδικότερα να σημειώσουμε ότι ο Αετός Οφρυνίου που τερμάτισε στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον υποδέχθηκε τον Εθνικό Σοχού και τελικά η ομάδα του Δημήτρη Μαγκαφίνη που αγωνίστηκε με αλλαγές στην σύνθεση της έμεινε στο (1-1).

Στο γήπεδο του αγωνίστηκε ο Νέστος Χρυσούπολης που εξασφάλισε την παραμονή του την προηγούμενη αγωνιστική και στο παιχνίδι κόντρα την Ελπίδα Σαπών που «καίγονταν» για βαθμούς αλλά οι δύο ομάδες έμειναν τελικά στο (0-0).

Τέλος στην αυλαία του 1ου ομίλου, στην Αλεξανδρούπολη κόντρα στην τοπική Ένωση αγωνίστηκε ο ΜΑ Ορφανίου  που έσωσε «την παρτίδα» της παραμονής μία εβδομάδα πριν και σε ένα παιχνίδι χωρίς ουσιαστικά κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον, οι γηπεδούχοι αξιοποίησαν την ανωτερότητα τους και πήραν τη νίκη με (2-0).

 

Γ’ Εθνική – 1ος όμιλος

τα αποτελέσματα- 15η αγωνιστική

Συνοπτικά τα αποτελέσματα στις αναμετρήσεις που έγιναν για την 15η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας, είναι τα εξής:

 

Απόλλων Παραλιμνίου – Πανδραμαϊκός 1-2
Άρης Αβάτου – ΑΕ Διδυμότειχου 4-1
Ένωση Αλεξανδρούπολης – ΜΑ Ορφανίου 2-0
Δόξα Σιδηροχωρίου – ΑΕ Ευόσμου 0-3 α.α.
Νέστος Χρυσούπολης – Ελπίδα Σαπών 0-0
Αετός Οφρυνίου – Εθνικός Σοχού 1-1

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ορφέας Ξάνθης 1-3
ΑΕ Αμπελοκήπων – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-5

 

Γ’ Εθνική – 1ος όμιλος

Η βαθμολογία – 15η αγωνιστική

1. Ορφέας Ξάνθης 35 (27-11)
———————————
2. Ηρακλής Αμπελοκήπων 33 (32-7)
3. Αετός Ορφανού 28 (27-11)
4. Πανδραμαϊκός 26 (20-13)
5. Αλεξανδρούπολη FC 25 (22-16)
6. Απόλλων Παραλιμνίου 24 (18-12)
7. Νέστος Χρυσούπολης 24 (15-9)
8.Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 22 (17-22)
9. Νέστος Χρυσούπολης 24 (15-9)
10. Εθνικός Σοχού 20 (18-13)
—————————————
11. ΑΕ Ευόσμου 20 (16-18)
12. Ελπίδα Σαπών 19 (16-18)
13. ΑΕ Αμπελοκήπων Δράμας 17 (18-29)
14. ΑΕ Διδυμοτείχου 16 (17-21)
15. Αναγέννηση Θαλασσιάς 6 (9-38)
16. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου (αποχώρησε από το πρωτάθλημα)

Comments are closed.