xerox
xerox

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής, το Σαββατοκύριακο (24-25/10) δόθηκε συνέχεα στα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας και εύκολα ή δύσκολα επικράτησαν των αντιπάλων τους ενώ σπουδαία νίκη σημείωσε ο Βύρωνας Καβάλας εκτός  έδρας επί του Ορφέα με σκορ (1-3).

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν το Σαββατοκύριακο (24-25/10) στα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Τα αποτελέσματα-3hαγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Αναγέννηση Λιμεναρίων 0-2

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Βρασίδας Ν. Περάμου 1-2

Ορφέας Ελευθερούπολης -Βύρωνας Καβάλας 1-3

Αστέρας Φωλιάς-Κεραυνός Ελευθερών 0-1

Άρης Πηγών-Δόξα Αμυγδαλεώνα αναβολή

Άρης Πρίνου-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος αναβολή

Δόξα Θεολόγου-Άρης Ζυγού 1-1

 

Α΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας 9 (9-1)

Βρασίδας Ν. Περάμου 9 (7-2)

Ορφέας Ελευθερούπολης 6 (12-4)

Άρης Πηγών* 6 (5-3)

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος* 6 (4-2)

Κεραυνός Ελευθερών 6 (4-3)

Αναγέννηση Λιμεναρίων 3 (2-2)

Άρης Πρίνου* 3 (1-1)

Αστέρας Φωλιάς 3 (4-5)

Δόξα Αμυγδαλεώνα* 3 (1-3)

Δόξα Θεολόγου 1 (2-4)

Άρης Ζυγού 1 (5-13)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 0 (2-6)

Κεραυνός Κρηνίδων 0 (1-10)

(*) Έχουν αγώνα λιγότερο

 

Α΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική

Ένωση Παγ Δρυάδας-Κεραυνός Κρηνίδων

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ορφέας Ελευθερούπολης

Βρασίδας Ν. Περάμου-Αστέρας Φωλιάς

Βύρωνας Καβάλας -Άρης Πηγών

Κεραυνός Ελευθερών-Άρης Πρίνου

Δόξα Αμυγδαλεώνα -Δόξα Θεολόγου

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Άρης Ζυγού

 

Β΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων-ΠΑΟΚ Καβάλας 1-2

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Απόλλων Χρυσοχωρίου 7-0

Ατρόμητος Χαλκερού-Ηρακλής Καβάλας 4-0

Θράκη Γραβούνας-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 0-3

Ασπίδα Πολυστύλου -Κεραυνός Καλλιράχης 2-0

Μακεδονικός Αμισιανών -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 4-2

ΑΕΚ Καβάλας -Μακεδονικός Αγιάσματος 6-2

Καβάλα 2004-Θεαγένης Θάσου 2-1

 

B΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Ατρόμητος Ακροβουνίου 9 (12-0)

Ασπίς Πολυστύλου 7 (6-0)

ΠΑΟΚ Καβάλας 7 (4-2)

ΑΕΚ Καβάλας* 6 (14-2)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 6 (10-4)

Μ.Α Φιλίππων 6 (5-4)

Μακεδονικός Αμισιανών 6 (5-10)

Καβάλα 2004 4 (2-2)

Μακεδονικός Αγιάσματος 4 (3-6)

Ατρόμητος Χαλκερού 3 (5-3)

Κεραυνός Καλλιράχης 3 (3-5)

Θράκη Γραβούνας 2 (3-6)

Ηρακλής Καβάλας 1 (2-7)

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 1 (5-9)

Θεαγένης Θάσου* 0 (1-6)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 0 (1-15)

(*) Έχουν αγώνα λιγότερο

 

Β΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.                                                        

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Μ.Α. Φιλίππων

ΠΑΟΚ Καβάλας -Ατρόμητος Χαλκερού

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Θράκη Γραβούνας

Ηρακλής Καβάλας -Ασπίδα Πολυστύλου

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Μακεδονικός Αμισιανών

Κεραυνός Καλλιράχης -ΑΕΚ Καβάλας

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Θεαγένης

Μακεδονικός Αγιάσματος -Καβάλα 2004

 

Γ΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

Α.Σ. Παγγαίο -Αίας Παναγίας αναβολή

Άγιος Λουκάς -Ποσειδώνας Καβάλας 3-0 α.α.

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Ακαδημία Ελπίδες 2-3

ΑΟ Ποταμιάς -Πανιώνιος Ξεριά 3-0

ΑΕ Πιερέων 2004-Οι Λύκοι 7-1

 

Γ΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Α.Ο Ποταμιάς 9 (6-0)

Άγιος Λουκάς* 4 (7-3)

Οι Λύκοι 4 (5-9)

ΑΕ Πιερέων** 3 (7-3)

ΑΣ Παγγαίο*** 3 (2-1)

Ελπίδες Καβάλας 3 (5-10)

Πανιώνιος Ξεριά* 1 (2-5)

Φίλιππος Χρυσοκάστρου 1 (4-6)

Αίας Παναγίας* 0 (0-1)

 (*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

(**) Έχουν παιχνίδι λιγότερο

(***) Έχει δυο παιχνίδια λιγότερα

 

 

Γ΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Α.Σ. Παγγαίο

Ακαδημία Ελπίδες -ΑΕ Πιερέων 2004

Ποσειδώνας Καβάλας-ΑΟ Ποταμιάς

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Άγιος Λουκάς

Οι Λύκοι-Αίας Παναγίας

 

 

Comments are closed.