xerox
xerox

Με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής, το Σαββατοκύριακο (17-18/10) δόθηκε συνέχεα στα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας και εύκολα ή δύσκολα επικράτησαν των αντιπάλων τους ενώ στην πρεμιέρα να σημειώσουμε ότι σημειώθηκαν και πολλά μεγάλα σκορ.

 

Σε ότι έχει να κάνει με την Α’ κατηγορία πέντε ομάδες βρίσκονται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα αφού νίκησαν τους αντιπάλους τους ενώ  στην Β’ κατηγορία, Ατρόμητος Ακροβουνίου και ΜΑ Φιλίππων μοιράζονται την πρώτη θέση. Τέλος στη Γ’ κατηγορία  στην πρώτη θέση βρίσκεται ο ΑΟ Ποταμιάς.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν το Σαββατοκύριακο (17-18/10) στα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Τα αποτελέσματα-2η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου -Κεραυνός Κρηνίδων 3-1

Βύρωνας Καβάλας -Αναγέννηση Λιμεναρίων 1-0

Κεραυνός Ελευθερών -Ένωση Παγ. Δρυάδας 3-1

Δόξα Αμυγδαλεώνα -Ορφέας Ελευθερούπολης 0-3

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος -Αστέρας Φωλιάς 2-1

Άρης Ζυγού -Άρης Πηγών 3-4

Δόξα Θεολόγου-Άρης Πρίνου 0-1

 

Α΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Η βαθμολογία-2η αγωνιστική

  1. Ορφέας Ελευθερούπολης 6 (11-1)
  2. Βύρωνας Καβάλας 6 (6-0)
  3. Βρασίδας Ν. Περάμου 6 (5-1)
  4. Άρης Πηγών 6 (5-3)
  5. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 6 (4-2)
  6. Αστέρας Φωλιάς 3 (4-4)
  7. Κεραυνός Ελευθερών 3 (3-3)
  8. Άρης Πρίνου 3 (1-1)
  9. Δόξα Αμυγδαλεώνα 3 (1-3)

10. Δόξα Θεολόγου 0 (1-3)

11. Αναγέννηση Λιμεναρίων 0 (0-2)

12. Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 0 (1-4)

13. Κεραυνός Κρηνίδων 0 (1-8)

14. Άρης Ζυγού 0 (4-12)

 

Α΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Η ερχόμενη-3η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Βρασίδας Ν. Περάμου

Ορφέας Ελευθερούπολης -Βύρωνας Καβάλας

Αστέρας Φωλιάς-Κεραυνός Ελευθερών

Άρης Πηγών-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Άρης Πρίνου-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Δόξα Θεολόγου-Άρης Ζυγού

 

Β΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Τα αποτελέσματα-2η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Μ.Α. Φιλίππων 0-1

Ηρακλής Καβάλας-ΠΑΟΚ Καβάλας 0-0

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Ατρόμητος Ακροβουνίου 0-3

Κεραυνός Καλλιράχης-Ατρόμητος Χαλκερού 2-1

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Θράκη Γραβούνας 3-3

Μακεδονικός Αγιάσματος -Ασπίδα Πολυστύλου 0-0

Καβάλα 2004-Μακεδονικός  Αμισιανών 0-1

Θεαγένης -ΑΕΚ Καβάλας Αναβολή

 

B΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Η βαθμολογία-2η αγωνιστική

  1. Ατρόμητος Ακροβουνίου 6 (5-0)
  2. Μ.Α Φιλίππων 6 (4-2)
  3. Ασπίς Πολυστύλου 4 (4-0)
  4. ΠΑΟΚ Καβάλας 4 (2-1)
  5. Μακεδονικός Αγιάσματος 4 (1-0)
  6. ΑΕΚ Καβάλας* 3 (8-0)
  7. ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 3 (7-4)
  8. Κεραυνός Καλλιράχης 3 (3-3)
  9. Μακεδονικός Αμισιανών 3 (1-8)

10. Θράκη Γραβούνας 2 (3-3)

11. Καβάλα 2004 1 (0-1)

12. Ηρακλής Καβάλας 1 (2-3)

13. Ναζιανζός 1 (3-5)

14. Ατρόμητος Χαλκερού 0 (1-3)

15. Θεαγένης* 0 (0-4)

16. Απόλλων Χρυσοχωρίου 0 (1-8)

(*) Έχουν αγώνα λιγότερο

 

Β΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Η ερχόμενη-3η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων-ΠΑΟΚ Καβάλας

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Ατρόμητος Χαλκερού-Ηρακλής Καβάλας

Θράκη Γραβούνας-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Ασπίδα Πολυστύλου -Κεραυνός Καλλιράχης

Μακεδονικός Αμισιανών -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

ΑΕΚ Καβάλας -Μακεδονικός Αγιάσματος

Καβάλα 2004-Θεαγένης

 

Γ΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Η βαθμολογία-2η αγωνιστική

  1. Α.Ο Ποταμιάς 6 (3-0)
  2. Άγιος Λουκάς 4 (7-3)
  3. Λύκοι 4 (4-2)
  4. ΑΣ Παγγαίο** 3 (2-1)
  5. Πανιώνιος Ξεριά* 1 (2-2)
  6. Φίλιππος Χρυσοκάστρου 1 (2-3)
  7. Αίας Παναγίας* 0 (0-1)
  8. ΑΕ Πιερέων** 0 (0-2)
  9. Ελπίδες Καβάλας 0 (2-8)

 (*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

(**) Έχουν παιχνίδι λιγότερο

 

 

Γ΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Τα αποτελέσματα-2η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Ποσειδώνας Καβάλας  3-0 α.α.

Ακαδημία Ελπίδες -Άγιος Λουκάς 1-5

Α.Σ. Παγγαίο -ΑΕ Πιερέων 2004 Αναβολή

Αίας Παναγίας -ΑΟ Ποταμιάς 0-1

Οι Λύκοι-Φίλιππος Χρυσοκάστρου 1-1

 

Γ΄ κατηγορία-Ε.Π.Σ.Κ.

Η ερχόμενη-3η αγωνιστική

Άγιος Λουκάς -Ποσειδών Καβάλας

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Ακαδημία Ελπίδες

ΑΟ Ποταμιάς -Πανιώνιος Ξεριά

ΑΕ Πιερέων 2004-Οι Λύκοι

Α.Σ. Παγγαίο -Αίας Παναγίας

 

Comments are closed.