xerox
xerox

Η επερχόμενη αναμέτρηση του Ολυμπιακού Β’ και της Ελευθερούπολης για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών αναβλήθηκε λόγω επιβεβαιωμένου κρούσματος στην ομάδα της Μακεδονίας.

 

Μετά και από επίσημη ενημέρωση από το σύλλογο της Ελευθερούπολης, το αυριανό παιχνίδι μεταξύ του Ολυμπιακού Β’ και της ομάδας από τη Μακεδονία αναβάλλεται λόγω επιβεβαιωμένου κρούσματος κορονοϊού στις “τάξεις” των φιλοξενουμένων.

Μετά την αναβολή του παιχνιδιού ανάμεσα σε Τρίτωνα και Κόροιβο Αμαλιάδας και δεύτερος αγώνας αναβάλλεται στο πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής. Το παιχνίδι ανάμεσα στους “Πειραιώτες” και τον ΓΣΕ μεταφέρεται πιθανότατα για τις 11 Νοεμβρίου.

Δείτε την ανακοίνωση που εξέδωσε το σωματείο της Ελευθερούπολης:

«Αναβολή το παιχνίδι της ομάδα μας με τον Ολυμπιακό Β.
Λόγω κρούσματος Covid 19 που παρουσιάστηκε στην ομάδα μας το τελευταίο 24ωρο δεν θα πραγματοποιηθεί η αναμέτρηση στην έδρα του Ολυμπιακού Β`.
Ενημερώσαμε αμέσως την ΕΟΚ η οποία θα ορίσει την αναμέτρηση σε άλλη ημερομηνία. Το πιθανότερο την Τετάρτη 11 Νοεμβρίου.
Θέλουμε να ενημερώσουμε ότι αυτή την ώρα υποβάλλονται όλοι οι υπόλοιποι καλαθοσφαιριστές σε τεστ κορωνοϊού όπως και το προπονητικό τιμ».

 


Αναλυτικά οι διαιτητές και οι κομισάριοι:

Σάββατο 24 Οκτωβρίου

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Φίλιππος Β. Καρπάνος-Τσιμπούρης-Μαρίγλη (Γολεγού)
Υμηττού 17.00 Αμύντας-Αγρίνιο Κωνσταντινίδου-Ρίζος-Νάστος (Τζουβάρας)
Χ.Αγγουράκης 17.00 Δάφνη Δαφνίου-Παγκράτι Μαγκλογιάννης-Στρέμπας-Κοτσώνης (Τεφτίκης)
ΣΕΦ Αίθ.5 17.00 Ολυμπιακός-Ελευθερούπολη Παντελίδης-Κατραχούρας-Χαλαμπαλάκης (Ντάβαρης)
Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Καρδίτσα Τσιοπάνος Ν.-Θεοδώρου-Πράττος (Μπρίγκος)
Περιβόλας 17.00 Απόλλων Π.-Οίαξ Ναυπλίου Αναστόπουλος Π.-Ασημακάκη-Μαρτινάκος (Κοκορδάτος)
Στρέφη 17.00 Τρίτων-Κόροιβος Σταματόπουλος-Λιότσος-Χριστινάκης (Παυλόπουλος)
Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Πανερυθραϊκός Ανδρικόπουλος-Θεονάς-Αργυρούδης (Άκελ)

 

Τετάρτη 28 Οκτωβρίου (από 2η αγωνιστική)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Φίλιππος Β. Παντελίδης-Κοντίλης-Φάκαρος (Τζουβάρας)
Ήλιδας 17.00 Κόροιβος Αμαλιάδας-Απόλλων Πάτρας Καλδίρης-Τσώνος-Πλιάκας (Πίγκας)

 

 

 

Comments are closed.