xerox
xerox

Σύμφωνα με πληροφορίες ο καταρτισμός των ομίλων αναμένεται να πραγματοποιηθεί τέλη Αυγούστου σε σχετική συνεδρίαση της αρμόδιας επιτροπής της ΕΠΟ, ενώ τα γκρουπ που θα χωριστούν οι ομάδες θα είναι 9 και όχι 8, όπως ίσχυε μέχρι φέτος.

 

Η ουσία από τον κατάλογο είναι ότι οριστικά η ΕΠΣ Σερρών, που ανήκει στον όμιλο με τις ομάδες της Θράκης, θα έχει μόνο μία εκπροσώπηση αφού δεν δηλώθηκε ούτε ο πρωταθλητής Εθνικός Σιδηροκάστρου ούτε κάποια άλλη ομάδα ενώ αποχώρησε και η Δόξα Κάτω Καμήλας.

Αναλυτικά οι ομάδες ανά ΕΠΣ με αλφαβητική σειρά ανά Ένωση (με πιο έντονα γράμματα οι ομάδες που δεδομένα θα μετέχουν στον όμιλο με τις ομάδες της Θράκης):

ΕΠΣ Αθηνών: Φωστήρας, ΑΕ Κηφισιάς, Άγιος Ιερόθεος, Χαραυγιακός, ΠΑΟ Ρουφ, ΓΣ Ηλιούπολης (6)

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: ΑΕ Μεσολογγίου, Ναυπακτιακός Αστέρας, Αμβρακικός Λουτρού (3)

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: ΓΣ Μαρκό, Αήττητος Σπάτων, Θύελλα Ραφήνας, Αστέρας Βάρης (4)

ΕΠΣ Αργολίδας: Ναύπλιο 2017, ΑΕ Ερμιονίδας, Κορωνίδα Κοιλάδας (3)

ΕΠΣ Αρκαδίας: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς (2)

ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας (1)

ΕΠΣ Αχαΐας: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Παναιγιάλειος, Αχαϊκή (4)

ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου (2)

ΕΠΣ Γρεβενών: Αστέρας Καληράχης (1)

ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων (2)

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής: Ακράτητος, Πανελευσινιακός (2)

ΕΠΣ Δωδεκανήσου: Δίας ΑΕ Πυλίου Κω (1)

ΕΠΣ Έβρου: Αλεξανδρούπολη FC, ΑΕ Διδυμότειχου (2)

ΕΠΣ Εύβοιας: Νέα Αρτάκη, Ηρακλής Ψαχνών (2)

ΕΠΣ Ευρυτανίας: ΑΠΟΚ Βελούχι (1)

ΕΠΣ Ζακύνθου: ΑΠΣ Ζάκυνθος, ΑΟ Τσιλιβή, Εθνικός Σκουλικάδου (3)

ΕΠΣ Ηλείας: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης (2)

ΕΠΣ Ημαθίας: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Νίκη Αγκαθιάς, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (3)

ΕΠΣ Ηπείρου: Θύελλα Κατσικάς (1)

ΕΠΣ Ηρακλείου: Γιούχτας, Ηρόδοτος, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, ΑΟ Δαμάστα, Αλμυρός Γαζίου (6)

ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Σούλι Παραμυθιάς (1)

ΕΠΣ Θεσσαλίας: ΓΣ Αλμυρού, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης (4)

ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου (1)

ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Νέος Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου (3)

ΕΠΣ Καρδίτσας: ΑΟ Σελλάνων, Ατρόμητος Παλαμά, Αναγέννηση Καρδίτσας (3)

ΕΠΣ Καστοριάς: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (1)

ΕΠΣ Κέρκυρας: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου (ΟΦΑΜ) (2)

ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης: Παλληξουριακός (1)

ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς (1)

ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Φούφα, ΦΣ Κοζάνη (2)

ΕΠΣ Κορινθίας: Ατρόμητος Χιλιομοδίου (1)

ΕΠΣ Κυκλάδων: ΑΣ Σαντορίνη 2020, Άνω Μερά (συγχώνευση με ΑΕ Μυκόνου), Πανναξιακός (3)

ΕΠΣ Λακωνίας: ΠΣ “H Σπάρτη”, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας (3)

ΕΠΣ Λάρισας: Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας (4)

ΕΠΣ Λασιθίου: ΑΟ Αγίου Νικολάου, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας (3)

ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός, Αετός Λουτρών (2)

ΕΠΣ Μακεδονίας: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, Εθνικός Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων, ΑΕ Ευόσμου (7)

ΕΠΣ Μεσσηνίας: ΑΟ Διαβολιτσίου, Πάμισος Μεσσήνης (2)

ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς (3)

ΕΠΣ Πειραιά: ΑΕ Μοσχάτου, Εθνικός, ΑΠΟ Κερατσίνι, Προοδευτική, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς (6)

ΕΠΣ Πέλλας: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών, Εθνικός Γιαννιτσών (4)

ΕΠΣ Πιερίας: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (3)

ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας: Τηλυκράτης Λευκάδας, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015 (4)

ΕΠΣ Ρεθύμνου: Ρεθυμνιακός, ΑΟ Νέος Αστέρας Ρεθύμνου, Άρης Περιβολίων Ρεθύμνου (3)

ΕΠΣ Σάμου: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας (1)

ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου (1)

ΕΠΣ Τρικάλων: ΑΣ Μετέωρα, ΠΟ Φήκης (2)

ΕΠΣ Φθιώτιδας: ΑΠΟ Αταλάντη, Οπούντιος Μαρτίνου (2)

ΕΠΣ Φλώρινας: Ερμής Αμυνταίου (1)

ΕΠΣ Φωκίδας: Φωκικός (1)

ΕΠΣ Χαλκιδικής: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, Αετός Βαρβάρας (2)

ΕΠΣ Χανίων: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας, ΑΟ Παλαιόχωρας (3)

ΕΠΣ Χίου: ΑΠΕ ΜΙΜΑΣ Μικρασιατική (1)

 

Comments are closed.