xerox
xerox

Πολύ «πληγωμένη» από τους τελευταίες  τραυματισμούς που κατά κάποιο τρόπο την αποδυνάμωσαν, η Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας υποδέχεται τα Φάρσαλα το Σάββατο (29/2) στις 4 το απόγεια, στο κλειστό της Καλαμίτσας «Αλεξάνδρα Δήμογλου» σε παιχνίδι χρειάζεται να αντιμετωπιστεί με την ανάλογη σοβαρότητα.

 

Η ομάδα της Καβάλας θα αγωνιστεί με μοναδικό στόχο της κατάκτηση της νίκης ενώ θα πρέπει να τονίσουμε ότι από την πλευρά του ο προπονητής Νίκος Πενταζίδης δεν μπορεί να υπολογίζει στους Φλιάτη και Νταλό οι οποίοι αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών.

 

Την ίδια ώρα να σημειώσουμε ότι από την πλευρά της η ΕΟΚ ενημέρωσε πως το παιχνίδι για την 20η αγωνιστική της Β’ Εθνικής ανάμεσα στην Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας και στα Φάρσαλα θα γίνει μία ώρα νωρίτερα και ειδικότερα στις 4 το απόγευμα.

 

Αναλυτικά η ανακοίνωση της Ομοσπονδίας αναφέρει τα εξής:

«Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ- ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 29/02/2020 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16.00, στο ΔΑΚ ΚΑΒΑΛΑΣ «ΑΛ. ΔΗΜΟΓΛΟΥ».

 

Β’ Εθνική-2ος Όμιλος

2οη αγωνιστική

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων που θα διεξαχθούν στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής στον βόρειο όμιλο της Β’ Εθνικής, είναι το εξής:

 

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Ευκαρπία Λόρτος-Τζιοπάνος Ν.-Αγραφιώτης Ι. (Δέλλας)

 

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Ερμής Λαγκαδά Ευφραιμίδης-Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Ιωακειμίδης)

 

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρεβενών-Μαχητές Πεύκων Ντόγκας-Μελανίδης-Χατζηχαρίσης (Μπαταούλα)

 

Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Στρατώνι Φακίτσας-Κοντογιάννης-Χατζημπαλίδης (Δροσόπουλος)

 

Ευόσμου 19.30 Αίας Ευόσμου-ΠΑΣ Γιάννινα Δημάδης-Ντούρας-Μπακάλης (Σακελλαρίου)

 

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου Γραικός-Πράττος-Κολοκυθάς (Αρναούτογλου)

 

Αγ. Δημόγλου 16.00 Καβάλα-Φάρσαλα Σιταρίδης-Τζιοπάνος Γ.-Τσάνταλη (Στουπίδης)

 

Χαλκιοπούλειο 14.00 Έσπερος Λαμίας-Κομοτηνή Παγώνης-Καλογερόπουλος Ε.-Μπούγλος Π. (Μόρφη)

 

Η βαθμολογία:

1.ΠΑΣ Γιάννινα  36 (17-2)
2. Δόξα Λευκάδας 33 (14-5)
3. ΕΚ Καβάλας 33 (14-5)
4. Ερμής Λαγκαδά 31 (12-7)
5. ΚΣ Γέφυρας 31 (12-7)
6. ΠΣ Ευκαρπίας 30 (11-8)
7. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 29 (10-9)
8. ΓΣ Φαρσάλων 29 (10-9)
9. Πρωτέας Γρεβενών 28 (9-10)
10. Αίας Ευόσμου 28 (9-10)
11. ΓΑΣ Κομοτηνής 26 (7-12)
12. Εσπερος Λαμίας 26 (7-12)

13. ΧΑΝΘ 26 (7-12)
14. ΑΟ Πολυγύρου 26 (7-12)
15. Στρατώνι 24 (5-14)
16. Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 19 (1-18)

 

Comments are closed.