xerox
xerox

Σε ρόλο παρατηρητή λόγω του ότι είχε ρεπό ήταν ο Πανσερραϊκός για την 12η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και κατά συνέπεια το ενδιαφέρον στην κορυφή ήταν στραμμένο στο παιχνίδι του Νέστου.

 

Στην Χρυσούπολη κόντρα στον Κιλκισιακό η ομάδα του Κυριάκου Κετσιεμενίδη έφτασε στην κατάκτηση της νίκης με σκορ (2-1) και «συγκατοικεί» στο ρετιρέ της βαθμολογίας με την ομάδα των Σερρών. Ο Άρης Αβάτου, στο γήπεδο της Ξάνθης σε ένα ματς με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον υποδέχθηκε τον Αετό Ορφανού και τελικά η ομάδα του Παύλου Προβατίδη αν και ήταν καλύτερη αναδείχθηκε τελικά  ισόπαλη με σκορ (1-1). Από κει και πέρα, στην Ξάνθη αγωνίστηκε και ο Κεραυνός Πέρνης σε ένα παιχνίδι «ζωής ή θανάτου» κόντρα στον Ορφέα έχασε με σκορ (3-1) και τέλος η Δόξα Θεολόγου στο εντός έδρας παιχνίδι που έδωσε με αντίπαλο τον Ηρακλή Νέου Ζυγού, πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0).

 

Γ’ Εθνική-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-12η αγωνιστική

Αρης Αβατου – Αετός Ορφανού 1-1 (28′ Γκεκας – 23′ Τσιλογλου)
Απόλλων Παραλιμνίου – Ενωση Αλεξανδρούπολης 3-1 (21′ Καριοφύλλης, 41′ Γκαϊδατζής, 85′ Βασσάρας – 72′ Παπαοικονόμου)
Νέστος Χρυσούπολης – Κιλκισιακός 2-1 (15′ Ανδρεάδης – 43′ Λαμπογλου)
Ορφέας Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης 3-1 (38′ Ξαντινίδης πεν, 64′ Ξαντινίδης, 89′ Δεληγιάννης – 80′ Κωνσταντάρας πεν)
Δόξα Θεολόγου – Ηρακλής Ζυγού 0-0
Πανδραμαϊκός – Δόξα Κάτω Καμήλας 1-0 (17′ Μπερούκας)
Ρεπό: Πανσερραϊκός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 12 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Πανσερραϊκός 27 (30-8)*
——————————–
2. Νέστος Χρυσούπολης 27 (21-12)*
3. Πανδραμαϊκός 26 (20-9)*
4. Απόλλων Παραλιμνίου 21 (17-8)*
5. Δόξα Κάτω Καμήλας 16 (17-16)*
6. Αετός Οφρυνίου 16 (17-15)
7. Άρης Αβάτου 16 (17-14)*
8. Ένωση Αλεξανδρούπολης 13 (12-18)*
——————————–
9. Κεραυνός Πέρνης 13 (16-19)*
10. Ορφέας Ξάνθης 9 (9-15)*
11. Ηρακλής Ζυγού 7 (6-10)*
12. Κιλκισιακός 7 (9-22)*
13. Δόξα Θεολόγου Ποτου 2 (2-24)*
Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν κάνει το ρεπό τους για τον πρώτο γύρο

 

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡΣ

(ΣΕ 11 ΑΓΩΝΕΣ)
9 ΓΚΟΛ: Μπερούκας (Πανδραμαϊκός)
8 ΓΚΟΛ: Μπελμάνι (Πανδραμαϊκος), Γαϊδαρτζής (Απόλλων Παραλιμνίου), Γκούρτσας (Πανσερραϊκός)
7 ΓΚΟΛ: Λίτσκας (Νέστος Χρυσούπολης)
6 ΓΚΟΛ: Γκέκας (Άρης Αβάτου)
5 ΓΚΟΛ: Δουμάνης (Αετός Οφρυνίου), Αποστολίδης (Αετός Οφρυνίου), Γεράκης (Δόξα Κάτω Καμήλας)
4 ΓΚΟΛ: Πτηνόπουλος (Πανσερραϊκός), Χασιώτης (Ηρακλής Ζυγού)
3 ΓΚΟΛ: Κουκουρίγκος (Ορφέας Ξάνθης), Πατσιώρας (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Ζωσιμιδης (Άρης Αβάτου), Αλ. Μελισσόπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Μπαντάνης (Κεραυνός Πέρνης), Κυριακοπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Αδαμάκης (Νέστος Χρυσούπολης), Ομπόσου (Πανσερραϊκός), Πολύζος (Πανσερραϊκος) Πιπερτζής (Κιλκισιακός), Μίνγκας (Δόξα Κάτω Καμήλας)
2 ΓΚΟΛ: Βελή Χακάν (Άρης Αβάτου), Μαλτέζος (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Ευθυμιάδης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Κωνσταντινίδης (Αετός Οφρυνίου), Καραγιαννίδης (Αετός Οφρυνίου), Σαρέγκος (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μπονέρης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Χατζηκυριάκου (Κεραυνός Πέρνης), Γεωργιάδης (Νέστος Χρυσούπολης), Χαριτίδης (Νέστος Χρυσούπολης), Μπλιος (Νέστος Χρυσούπολης), Ενλουντούλου (Απόλλων Παραλιμνίου), Πέτρου (Πανσερραϊκος), Λιάρας (Απόλλων Παραλιμνίου), Τσιμίκας (Πανσερραϊκος), Κόνσι (Πανσερραϊκος), Μπελίτσας (Κιλκισιακός), Κουκουλέκης (Κιλκισιακός)
1 ΓΚΟΛ: Κόβατσης (Νέστος Χρυσούπολης), Φραγκούλης (Νέστος Χρυσούπολης), Νάκας (Νέστος Χρυσούπολης), Παυλίδης (Αετός Οφρυνίου), Πανάγος (Αετός Οφρυνίου), Καρακασίδης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Λίτσιος (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Γκαβανόζης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Τσορτανίδης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Κωνσταντάρας (Κεραυνός Πέρνης), Μενικου (Κεραυνός Πέρνης), Λ. Παπαδόπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Δημητριάδης (Ηρακλής Ζυγού), Πανέρης (Ηρακλής Ζυγού), Διαμαντίδης (Πανσερραϊκός), Ζέρης (Πανσερραϊκός), Ζιώγας (Πανσερραϊκος), Μπάρδας (Πανσερραϊκος), Φαμπρίτσιο (Πανσερραϊκος), Παπαβασιλείου (Πανσερραϊκος), Ν. Ιμπράμ Τανζου (Ορφέας Ξάνθης), Μελισσόπουλος (Ορφέας Ξάνθης), Μαυρόπουλος (Ορφέας Ξάνθης), Κουτζαβασίλης (Απόλλων Παραλιμνίου), Καριοφύλλης (Απόλλων Παραλιμνίου), Αχαλινόπουλος (Πανδραμαϊκός), Διαμαντίδης (Πανδραμαϊκός), Χριστοφορίδης (Αρης Αβάτου), Καλαιτζίδης (Αρης Αβάτου), Τσάπαρης (Αρης Αβάτου), Σαρηγιαννίδης (Αρης Αβάτου), Μπουλούτ (Άρης Αβατου), Αηδονιδης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Ζάντσιος (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μπίλης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Κωνσταντίνου (Δόξα Κάτω Καμήλας), Αντωνιάδης (Δόξα Θεολόγου), Μπρατσιάνι (Δόξα Θεολόγου), Δημητριάδης (Κιλκισιακός)

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η, 15/12)
Ενωση Αλεξανδρούπολης – Αρης Αβατου
Κιλκισιακός – Πανσερραϊκός
Κεραυνός Πέρνης – Απόλλων Παραλιμνίου
Ηρακλής Ζυγού – Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Κάτω Καμήλας – Ορφέας Ξάνθης
Δόξα Θεολόγου Ποτου – Πανδραμαϊκός
ΡΕΠΟ: Αετός Ορφανού

Comments are closed.