xerox
xerox

Πανηγυρικά την  πρόκριση τους στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδος εξασφάλισαν τόσο η Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας όσο και ο ΓΣ Ελευθερούπολης μετά τις νίκες που πέτυχαν το προηγούμενο Σάββατο στις αναμετρήσεις που έδωσαν και πλέον περιμένουν τους επόμενους αντιπάλους τους.

 

Ειδικότερα η Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας ήταν εξαιρετική και δεν άφησε κανένα απολύτως περιθώριο στην ομάδα του Αγρινίου την οποία κέρδισε με σκορ 81-71, στο κλειστό «Αλεξάνδρα Δήμογλου» και πανηγυρικά «σφάγιασε» το εισιτήριο για την επόμενη φάση της διοργάνωσης κατά τη διάρκεια της οποίας θα υποδεχθεί τη Δάφνη Δαφνίου.

Δεκάλεπτα: 19-8, 40-28, 61-52, 81-71
Διαιτητές: Λόρτος-Θεοδώρου-Σιταρίδης
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 14 (2), Μπανάσας 3, Παπαζούδης, Λαμπρόπουλος 22 (4), Σαββίδης, Ζώτος, Αθανασιάδης 18 (4), Αδαμόπουλος 9, Πιεβάλιτσα, Φλιάτης 13, Νταλός 2, Τεπετίδης
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Σταμίρης, Μπερερής 7 (2), Μιχάλογλου 4, Καμάρας 7, Φραντσέσκι 23 (1), Γκρέκας 6, Χατζηνικόλας, Κασσιούμης, Σταματογιάννης 7, Ψαράς 17 (3), Παπαχρήστος

 

Σε ότι έχει να κάνει με τον Γυμναστικό Σύλλογο Ελευθερούπολης να σημειώσουμε ότι εκτός έδρας νίκησε το Στρατώνι με 73-88 και στην επόμενη φάση εντός έδρας θα παίξει με τον Διαγόρα Δρυοπιδέων.

Δεκάλεπτα: 17-28, 32-46, 52-72, 73-88
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 3 (1), Χαλάτσης 9 (1), Μπαρζού 8 (1), Κυριλής 9 (1), Καραδήμας, Σαμαράς 7 (1), Ιατρίδης 1, Θυμνιός 12, Κασούρας 4, Δασκαλόπουλος 20
ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Μανοΐλοβιτς 12 (1), Γεωργούδης, Γοργόνης 15 (3), Δεληγεώργης 12, Γκέλιος, Μοτσενίγος 8, Καραγιώργος 1, Σταμπουλής 10, Καμπουρίδης 16 (1), Μπένας 9 (1), Τσούτσος, Μαραβέγιας 5(1)

 

Τα αποτελέσματα

της 2ης αγωνιστικής

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης  αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος είναι τα εξής:

Στρατώνι – ΓΣ Ελευθερούπολης 73-88
Έσπερος Λαμίας – Κόροιβος 77-94
Πανελευσινιακός – Διαγόρας Δρ. 63-111
Πεντέλη – Ανατόλια 60-76
Δούκας – Χ. Τρικούπης 49-85
Δόξα Λευκάδας – Παγκράτι 65-82
Παπάγου – Απόλλων Π. 62-58
Ένωση Καβάλας– Αγρίνιο 81-71
Αίας Ευόσμου – Τρίτων 60-45
Μανδραϊκός – Οίαξ Ναυπλίου 83-82
Πρωτέας Β. – Δάφνη Δαφνίου 73-79
Έσπερος – Ψυχικό
Εθνικός – Αμύντας
Μαχητές-Πειραματικού – Καρδίτσα

 

Τα ζευγάρια της επόμενης φάσης:

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική

Τετάρτη 25/09/2019

Ολυμπιακός – Ανατόλια
Κόροιβος – Παγκράτι
Παπάγου – Αίας Ευόσμου
Μαχητές Πειραματικού ή Καρδίτσα – Εθνικός ή Αμύντας
Ένωση Καβάλας – Δάφνη Δαφνίου
Χαρίλαος Τρικούπης – Φάρσαλα
Έσπερος ή Ψυχικό – Μανδραϊκός

ΓΣ Ελευθερούπολης – Διαγόρας Δρυοπιδέων

 

Comments are closed.