xerox
xerox

Οι άσχημες καιρικές συνθήκες που επικράτησαν το Σαββατοκύριακο 15 και 16 Δεκεμβρίου στο νομό Καβάλας είχαν ως αποτέλεσμα την αναβολή έξι αναμετρήσεων για τα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας στην Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων.

 

Την ίδια ώρα να σημειώσουμε ότι η ομάδα του Ολυμπιακού Καβάλας δεν ταξίδεψε στη Θάσο για να αγωνιστεί με την Αναγέννηση Λιμεναρίων στο προγραμματισμένο παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας ως ένδειξη διαμαρτυρίας για την απόφαση της Επιτροπής Εφέσεων της ΕΠΟ και τέλος να σημειώσουμε ότι λόγω του καιρού όλες οι αναμετρήσεις στα πρωταθλήματα υποδομής της Ε.Π.Σ. Καβάλας.

 

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στις αναμετρήσεις που έγιναν για τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας ο Σαββατοκύριακο 15 και 16 Δεκεμβρίου, οι βαθμολογίες καθώς επίσης και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-11η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Κεραυνός Κρηνίδων 4-0

Μ.Α. Φιλίππων-Θεαγένης Θάσου δ.δ

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Δόξα Θεολόγου δ.δ

ΑΕΚ Καβάλας-Άρης Πηγών 2-1

Ορφέας  Ελευθερούπολης-Ατρόμητος Χαλκερού δ.δ.

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ολυμπιακός Καβάλας 3-0 α.α.

Βύρωνας Καβάλας-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-1

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-11η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας (17-6) 24

Αναγέννηση Λιμεναρίων (22-12) 21

Ορφέας Ελευθερούπολης (15-9) 20

Βρασίδας Νέας Περάμου (21-14) 20

Δόξα Θεολόγου (17-5) 20

Άρης Πηγών (17-11) 19

Ατρόμητος Χαλκερού (11-10) 17

ΆΕΚ Καβάλας (13-10) 17

Φρίξος Πλατανοτόπου ( 17-20) 12

ΜΑ Φιλίππων (8-17) 12

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (14-15) 10

Θεαγένης Θάσου (14-19) 8

Κεραυνός Κρηνίδων (8-21) 5

Ολυμπιακός Καβάλας (5-30) -2

*** Ο Ολυμπιακός Καβάλας έχει ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς

*** Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν ο ΜΑ Φιλίππων, ο Θεαγένης Θάσου, η Νέα Καρβάλη, η Δόξα Θεολόγου, ο Ορφέας Ελευθερούπολης και ο Ατρόμητος Χαλκερού.

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-12η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων-Βρασίδας Ν. Περάμου

Κεραυνός Κρηνίδων-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Θεαγένης-ΑΕΚ Καβάλας

Δόξα Θεολόγου -Ορφέας  Ελευθερούπολης

Άρης Πηγών-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Ατρόμητος Χαλκερού-Φρίξος Πλατανοτόπου

Ολυμπιακός Καβάλας -Βύρωνας Καβάλας

 

Β1’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-11η αγωνιστική

Ατρόμητος Λεκάνης-Μαίανδρος Γέροντα

Μυρμιδόνες Καβάλας-Πανιώνιος Ξεριά

Αίας Παναγίας-Κεραμωτή

Μακεδονικός Αγιάσματος-Α.Ο. Ποταμιάς

Φάρος Μαριών-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Ποσειδών Καβάλας-Απόλλων Χρυσοχωρίου

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής (41-9) 27

Απόλλων Χρυσοχωρίου (26-9) 20

Ποσειδώνας Καβάλας (20-11) 19

Μακεδονικός Αγιάσματος (15-10) 19

Πανιώνιος Ξεριάς (24-10) 16

Α.Ο. Ποταμιάς (12-14) 14

Μαίανδρος Γέροντα (12-23) 14

Μυρμιδόνες Καβάλας (11-18) 10

Φάρος Μαριών (12-31) 8

Αίας Παναγίας (14-26) 8

Ποντιακός Ποντολιβάδου (8-19) 5

Ατρόμητος Λεκάνης (10-24) 3

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-12η αγωνιστική

Μυρμιδόνες Καβάλας-Μαίανδρος Γέροντα

Ατρόμητος Λεκάνης-Αίας Παναγίας

Πανιώνιος Ξεριά-Μακεδονικός Αγιάσματος

Κεραμωτή-Φάρος Μαριών

Α.Ο. Ποταμιάς-Ποσειδών Καβάλας

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Απόλλων Χρυσοχωρίου

 

Β2  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-10η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Ηρακλής Καβάλας 2-1

Κεραυνός Καλλιράχης-Μακεδονικός Αμισιανών 0-6

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άρης Πρίνου δ.δ

Ασπίδα Πολυστύλου-Άρης Ζυγού 1-4

Ελπίδες Καβάλας-ΠΑΟΚ Καβάλας 0-5

Ρεπό: Άγιος Λουκάς

 

Β2  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών (27-7) 24

Καβάλα 2004 (27-15) 18

ΠΑΟΚ Καβάλας (18-12) 17

Δόξα Αμυγδαλεώνα (12-8)16

Άρης Ζυγού (22-13) 16

Άρης Πρίνου (16-12) 14

Ασπίδα Πολυστύλου (14-17) 11

Ηρακλής Καβάλας (19-10) 10

Κεραυνός Καλλιράχης (12-26) 6

Άγιος Λουκάς (5-33) 3

Ελπίδες Καβάλα (5-24) 0

*** Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Δόξα Αμυγδαλεώνα και Άρης Πρίνου ενώ ο Ηρακλής Καβάλας ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς.

 

Β2  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-11η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών-Καβάλα 2004

Άρης Πρίνου-Άγιος Λουκάς

Άρης Ζυγού-Κεραυνός Καλλιράχης

ΠΑΟΚ Καβάλας-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ελπίδες Καβάλας-Ασπίδα Πολυστύλου

Ρεπό: Ηρακλής Καβάλας

 

Β3  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-10η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-ΑΕ Πιερέων 2004 δ.δ

Αστέρας Φωλιάς-Α.Σ. Παγγαίο 7-0

Βυζάντιο-Α.Ο.Ελαιοχωρίου δ.δ

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας -Ατρόμητος Ακροβουνίου 3-3

Α.Ο. Κάρυανης-Κεραυνός Ελευθερών 2-2

Ρεπό: Μ.Α. Ορφανίου

 

Β3  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

ΜΑ Ορφανίου (31-6) 25

Αστέρας Φωλιάς (27-15) 19

Κεραυνός Ελευθερών (22-10) 17

Ένωση Παγ.Δρυάδας (24-14) 17

Ατρόμητος Ακροβουνίου (19-17) 14

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (9-12) 11

ΑΟ Κάρυανης (18-19) 11

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (14-14) 10

ΑΟ Ελαιοχωρίου (14-16) 9

ΑΕ Πιερρέων (9-19) 3

Παγγαίο (0-45) -3

***Από ένα παιχνίδι λιγότερο έχουν ο ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα, η ΑΕ Πιερρέων, το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος και ο ΑΟ Ελαιοχωρίου.

 

Β3  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-11η αγωνιστική

Α.Σ. Παγγαίο-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Α.Ο.Ελαιοχωρίου-Μ.Α. Ορφανίου

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αστέρας Φωλιάς

Κεραυνός Ελευθερών-Βυζάντιο

Α.Ο. Κάρυανης-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Ρεπό: ΑΕ Πιερέων 2004

 

Comments are closed.