xerox
xerox

Πολύ μεγάλης βαθμολογικής σημασίας είναι όλα τα παιχνίδια τα οποία θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο (15-16/2) στην Α’ και Β’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας για λογαριασμό της  19ης αγωνιστικής.

 

Για την Α` κατηγορία υπό το φως των προβολέων, το πάντα σπουδαίο ντέρμπι της διπλανής πόρτας, ανάμεσα στον Βύρωνα Καβάλας και την ΑΕΚ δίχως άλλο παρουσιάζει πολύ μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον ενώ την ίδια ώρα να τονίσουμε ότι ο Ορφέας Ελευθερούπολης σε ένα πολύ καθοριστικό παιχνίδι αναμένεται να έχει δύσκολη αποστολή στις Πηγές κόντρα στον τοπικό Άρη που είναι πολύ επικίνδυνος την ώρα που ο ΜΑ Ορφανίου εντός έδρας θα υποδεχθεί τον Αστέρα Φωλιάς στο πολύ σημαντικό ντέρμπι του Δήμου Παγγαίου.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της 19ης αγωνιστικής πολύ καθοριστικό τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον είναι αυτό του Βρασίδα Νέας Περάμου με την Κεραμωτή για τους γηπεδούχους να «καίγονται» για τους βαθμούς της νίκης.  Από κει και πέρα μόνο την νίκη θέλει ο Απόλλωνας Χρυσοχωρίου στο πολύ σπουδαίο παιχνίδι που θα δώσει εντός έδρας με τη δυνατή ομάδα της Αναγέννησης Λιμεναρίων ενώ η Δόξα Αμυγδαλεώνα είναι το μεγάλο φαβορί για να πάρει τη νίκη κόντρα στον Ατρόμητο  Χαλκερού που ήδη έχει υποβιβαστεί.  Τέλος στον Πατανότοπο ο τοπικός Φρίξος φιλοξενεί τον Ναζιανζό Νέας Καρβάλης που θα αναζητήσει το θετικό αποτέλεσμα. Πολύ σημαντικά βέβαια παιχνίδια διεξάγονται και για την 19η αγωνιστική και στους δύο (2) ομίλους της Β’ κατηγορίας.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων που θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο (15-16/2) στην Α’ και Β’ κατηγορία, της Ε.Π.Σ. Καβάλας για λογαριασμό της  19ης αγωνιστικής, είναι το εξής:

 

Α` κατηγορία

Σάββατο (15/2) 15.00

Βερούλειο (17.30): Βύρωνας-ΑΕΚ Καβάλας

Πηγές: Άρης Πηγών-Ορφέας Ελευθερούπολης

Ορφάνι: ΜΑ Ορφανίου-Αστέρας Φωλιάς

Πλατανότοπος: Φρίξος Πλατανοτόπου-Ναζιανζός Νέας Καρβάλης

Αμυγδαλεώνας: Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ατρόμητος Χαλκερού

Πέραμος: Βρασίδας Ν. Π- Κεραμωτή

Χρυσοχώρι (14.00): Απόλλωνας Χρυσοχωρίου-Αναγέννηση Λιμεναρίων

 

Το πρόγραμμα σε Β1

και Β2 κατηγορία

Σάββατο (15/2) 15.00

Αμισιανά: Μακεδονικός Αμισιανών-Ατρόμητος Ακροβουνίου

 

Κυριακή (16/2) 15.00

Κωτσάλου (11.00): ΠΑΟΚ Καβάλας-Καβάλα 2004

Χαλκερό (11.00): Ποσειδώνας-Άρης Πρίνου

Ποντολίβαδο: Ποντιακός Ποντολιβάδου-Άρης Ζυγού

Αγίασμα: Μακεδονικός Αγιάσματος-Ατρόμητος Λεκάνης

Λεκάνη: Ατρόμητος Λεκάνης-Ηρακλής Καβάλας

Γραβούνα: Θράκη Γραβούνας-Θεαγένης

Κρηνίδες: Κεραυνός Κρηνίδων-Ελπίδες

Μελισσοκομείο: ΑΕ Πιερέων-ΑΟ Ποταμιάς

Παναγία: Αίας Παναγίας-Παγγαίο

Κοκκινόχωμα: Βυζάντιο ΚοκκινοχώματοςΑσπίδα Πολυστύλου

Παλαιοχώρι: Παγγαιϊκός- ΜΑ Φιλίππων

Ελευθερές: Κεραυνός Ελευθερών-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris