xerox
xerox

 Ένα ακόμη Σαββατοκύριακο (8-9/2) με πλούσιο θέαμα, πολλές συγκινήσεις είναι αυτό που ποδοσφαιρικά πέρασε και το πρόγραμμα περιελάβανε αναμετρήσεις της 18ης αγωνιστικής στην Α’ και Β’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας

 

Να σημειωθεί  ότι η προγραμματισμένη αναμέτρηση για την 18η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας  της Ε.Π.Σ. Καβάλας, ανάμεσα στην ΑΕΚ Καβάλας και τον ΜΑ Ορφανίου αναβλήθηκε λόγω του θανάτου του πατέρα του προπονητή της ομάδας της Καβάλας, Βασίλη Ζέρβα. Την ίδια ώρα με νίκες προχώρησαν Βύρωνας Καβάλας (0-4) και Ορφέας Ελευθερούπολης (1-0).

 

Συνοπτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων που έγιναν το Σαββατοκύριακο (8-9/2), στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’  κατηγορίας Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι ερχόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-18η αγωνιστική

Αστέρας Φωλιάς- Απόλλων Χρυσοχωρίου 1-0

ΠΟ Κεραμωτής-Αναγέννηση Λιμεναρίων 2-1

ΑΕΚ Καβάλας-ΜΑ Ορφανίου Αναβολή

Ορφέας Ελευθερούπολης-Βρασίδας Ν. Περάμου 1-0

Ατρόμητος Χαλκερού-Βύρωνας Καβάλας 0-4

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Άρης Πηγών 0-2

Φρίξος Πλατανοτόπου-Δόξα Αμυγδαλεώνα 1-1

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-18η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας 43 (35-10)

Μ.Α Ορφανίου 39 (33-16)

Ορφέας Ελευθερούπολης 38 (34-15)

Δόξα Αμυγδαλεώνα 32 (26-17)

Άρης Πηγών 29 (32-17)

Αστέρας Φωλιάς 28 (29-20)

Αναγέννηση Λιμεναρίων 28 (29-22)

Π.Ο Κεραμωτής 27 (17-17)

Φρίξος Πλατανοτόπου 25 (15-21)

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης18 (12-25)

Βρασίδας Ν. Περάμου 17 (10-15)

ΑΕΚ Καβάλας  12 (14-32)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 11 (16-30)

Ατρόμητος Χαλκερού 4 (12-42)

*** ΑΕΚ Καβάλας και ΜΑ Ορφανίου έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-19η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Λιμενάρια

ΜΑ Ορφανίου-Αστέρας Φωλιάς

Βρασίδας Ν. Περάμου-ΠΟ Κεραμωτής

Βύρωνας Καβάλας-ΑΕΚ Καβάλας

Άρης Πηγών-Ορφέας Ελευθερούπολης

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ατρόμητος Χαλκερού

Φρίξος Πλατανοτόπου-Ν. Καρβάλη

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-18η αγωνιστική

Άρης Πρίνου-Θράκη Γραβούνας 5-0

Ηρακλής Καβάλας-Θεαγένης 1-2

Πανιώνιος Ξεριά-Ποσειδώνας 0-2 α.α.

Άρης Ζυγού-Ατρόμητος Λεκάνης 3-0 α.α.

Καβάλα 2004-Άγιος Λουκάς 3-0

Καλλιράχη-Ποντιακός Ποντολιβάδου 6-0

Μακεδονικός Αγιάσματος-ΠΑΟΚ Καβάλας 1-0

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-18η αγωνιστική

Άρης Πρίνου 43 (49-11)

Άρης Ζυγού 38 (37-21)

Μακεδονικός Αγιάσματος 38 (39-12)

Θεαγένης Θάσου 34 (31-18)

Ηρακλής Καβάλας 34 (29-13)

Καβάλα 2004 31 (34-25)

Θράκη Γραβούνας 30 (29-25)

Κεραυνός Καλλιράχης 28 (42-30)

Ποσειδώνας Καβάλας 24 (28-26)

ΠΑΟΚ Καβάλας 22 (19-21)

Ποντιακός Ποντολιβάδου 18 (19-31)

Άγιος Λουκάς 6 (10-44)

Ατρόμητος Λεκάνης 5 (16-49)

Πανιώνιος Ξεριά Αποχώρησε

Ο Ατρόμητος Λεκάνης τιμωρήθηκε με αφαίρεση 6 βαθμών.

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-19η αγωνιστική

Θράκη Γραβούνας-Θεαγένης Θάσου

Ποσειδώνας Καβάλας-Άρης Πρίνου

Ατρόμητος Λεκάνης-Ηρακλής Καβάλας

Άγιος Λουκάς-Πανιώνιος Ξεριά

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Άρης Ζυγού

ΠΑΟΚ Καβάλας-Καβάλα 2004

Μακεδονικός Αγιάσματος-Κεραυνός Καλλιράχης

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-18η αγωνιστική

Α.Ο. Ποταμιάς-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος  1-4

Μ.Α. Φιλίππων-Ασπίδα Πολυστύλου 1-0

Ακαδημία Ελπίδες Καβάλας-ΑΕ Πιερέων 2004 1-2

Ατρόμητος Ακροβουνίου -Κεραυνός Κρηνίδων 0-2

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Α.Ο. Κάρυανης 3-0 α.α.

Α.Σ. Παγγαίο-Μακεδονικός Αμισιανών 1-2

Κεραυνός Ελευθερών-Αίας Παναγίας 2-0

Ρεπό: Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-18η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 45 (54-9)

Κεραυνός Ελευθερών 41 (48-12)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας* 35 (56-23)

Ατρόμητος Ακροβουνίου 32 (36-17)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 30 (53-28)

Κεραυνός Κρηνίδων 30 (36-23)

Ασπίδα Πολυστύλου* 27 (23-18)

Μακεδονικός Αμισιανών 26 (37-34)

Μ.Α Φιλίππων* 25 (24-11)

ΑΣ Παγγαίο 22 (30-37)

Α.Ο Ποταμιάς 19 (26-60)

ΑΕ Πιερέων 17 (20-37)

Αίας Παναγίας 9 (15-48)

Ελπίδες Καβάλας 6 (15-65)

Α.Ο Κάρυανης Αποχώρησε

(*) Έχουν κάνει το ρεπό του

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη 19η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Πολύστυλο

ΑΕ Πιερέων 2004-Α.Ο. Ποταμιάς

Ένωση Παγ, Δρυάδας-Μ.Α. Φιλίππων

Κεραυνός Κρηνίδων-Ακαδημία Ελπίδες

Αμισιανά-Ατρόμητος Ακροβουνίου

Κεραυνός Ελευθερών-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

Αίας Παναγίας-Α.Σ. Παγγαίο

Ρεπό: Α.Ο. Κάρυανης

 

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris