xerox
xerox

Εν μέσω γραπτών ανακοινώσεων και αντεγκλήσεων δόθηκε συνέχεια στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής και ο απολογισμός για τις τέσσερις ομάδες του νομού Καβάλας στο πλαίσιο τις 15ης αγωνιστικής ήταν πολύ «φτωχός» με μόλις μία νίκη, μία ισοπαλία και δύο ήττες.

 

Πιο συγκεκριμένα ο Νέστος Χρυσούπολης που ταξίδεψε στην γειτονική Ξάνθη για να αντιμετωπίσει σε ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι τον τοπικό Ορφέα έχασε με ανατροπή (2-1) και απομακρύνθηκε από την κορυφή της βαθμολογίας ενώ ο Αετός Ορφανού με τον Δημήτρη Μαγκαφίνη στον πάγκο του, αγωνίστηκε εντός έδρας με τον Κιλκισιακό σε ένα ακόμη παιχνίδι με μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον πήρε την υπέρ πολύτιμη νίκη με σκορ (3-0). Στο γήπεδο της Χρυσούπολης, ο Κεραυνός Πέρνης υποδέχθηκε την Ένωση Αλεξανδρούπολης στο ντέρμπι της παραμονής και έχασε έδαφος με την ισοπαλία που παραχώρησε (1-1) και τέλος η Δόξα Θεολόγου που το παλεύει, εντός έδρας έχασε (0-2) από τον Απόλλων Παραλιμνίου.

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 2-1 (48′ Mελισσόπουλος, 90′ Ιμπραμ Τανζου – 41′ Λίτσκας)
Κεραυνός Πέρνης – Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-1 (8′ Λάσπατζης – 45′ αυτ.)
Δόξα Κάτω Καμήλας – Άρης Αβάτου 1-1 (56′ Μπονερης – 66′ πεν. Γκέκας )
Πανδραμαϊκός – Πανσερραϊκός 0-1 (94′ Γεωργιάδης)
Αετός Ορφανού – Κιλκισιακός 3-0 (34′ Ελεζι, 48′ Σαλπιγγίδης, 90′ Δουμανης)
Δόξα Θεολόγου Ποτού – Απόλλων Παραλιμνίου 0-2 (72′ Καρυοφύλης, 83′ πεν. Γαιδατζης)
ΡΕΠΟ: Ηρακλής Ν. Ζυγού

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 15 ΑΓΩΝΕΣ):
1.Πανσερραϊκός 36 (38-8)
——————————–
2. Νέστος Χρυσούπολης 31 (24-15)
3. Πανδραμαϊκός 30 (24-12)
4. Απόλλων Παραλιμνίου 25 (21-12)
5. Άρης Αβάτου 23 (21-16)
6. Δόξα Κάτω Καμήλας 23 (26-17)
7.Αετός Οφρυνίου 19 (20-16)
8. Ένωση Αλεξανδρούπολης 17 (14-20)
——————————–
9. Κεραυνός Πέρνης 15 (20-24)
10.Ορφέας Ξάνθης 15 (13-24)
11.Ηρακλής Ζυγού 7 (6-13) (3β)*
12.Κιλκισιακός 7 (9-30) (0β)*
13.Δόξα Θεολόγου Ποτου 2 (4-31)

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16η, 19/1/2020)
Κεραυνός Πέρνης – Αετός Ορφανού
Κιλκισιακός – Ηρακλής Ν. Ζυγού
Ένωση Αλεξανδρούπολης – Δόξα Κάτω Καμήλας
Άρης Αβάτου – Δόξα Θεολόγου Ποτού
Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης
Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης
ΡΕΠΟ: Πανδραμαϊκός

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris