xerox
xerox

Το πολύ σπουδαίο ντέρμπι κορυφής, στα Γιάννινα αναμεσά στον τοπικό και πρωτοπόρο ΠΑΣ και την Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας που βρίσκεται στην 2η θέση δεσπόζει στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Β` Εθνικής.

 

Πρόκειται για ένα πολύ μεγάλο παιχνίδι με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον ενώ εκείνο το οποίο πρέπει να τονίσουμε είναι το ότι η ομάδα του Νίκου Πενταζίδη βρίσκεται σε πολύ καλή αγωνιστική και στο ντέρμπι κόντρα στα Γιάννενα θα αγωνιστεί χωρίς απουσίες με στόχο την κατάκτηση της σπουδαίας νίκης.

 

Β’ Εθνική-2ος όμιλος 14η αγωνιστική

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές

των αναμετρήσεων που θα διεξαχθούν για την 14η αγωνιστική στον 2ο όμιλο της Β’ Εθνικής έχουν ως εξής:

 

Σάββατο 11 Ιανουαρίου

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Γέφυρα Καλογερόπουλος Λ.-Φακίτσας-Παζώλης (Θωμόπουλος)

 

Κυριακή 12 Ιανουαρίου

Πεύκων 17.00 Μαχητές-Ευκαρπία Ευκαρπία-Τζιοπάνος Ν.-Λουλουδιάδης-Αναστασιάδης (Δροσόπουλος)

 

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Φάρσαλα Παφίλης-Τσιαπλής-Ντόγκας (Παπαγεωργίου)

 

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Κομοτηνή Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης-Κουκουλεκίδης Β. (Ιωαννίδου)

 

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Καβάλα Πιτσίλκας-Ζαχαρής-Τσουμαχίδης (Κασιούμης)

 

Αγ. Παύλου 15.30 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Έσπερος Λαμίας Αγραφιώτης Τζ.-Σαρακενίδης-Τσάνταλη (Μανιός)

 

Ευόσμου 18.00 Αίας-Δόξα Λευκάδας Παγώνης-Μαραμής-Μπούγλος Π. (Βαφείδης)

 

Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Πρωτέας Γρεβενών Παπαγεωργίου Κυρ.-Παπαγερίδης-Μελανίδης (Παπαδόπουλος Ν.)

 

Η βαθμολογία:

1. ΠΑΣ Γιάννινα (12-1) 25
2. Δόξα Λευκάδας (10-3) 23
—————————————
3. ΕΚ Καβάλας (10-3) 23
4. ΠΣ Ευκαρπίας (9-4) 22
5. Ερμής Λαγκαδά (8-5) 21
6. ΓΣ Φαρσάλων (8-5) 21
7. ΑΟ Πολυγύρου (6-7) 19
8. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (6-7) 19
9. ΚΣ Γέφυρας (6-7) 19
10. Αίας Ευόσμου (5-8) 16
11. Στρατώνι (5-8) 16
12. Εσπερος Λαμίας (5-8) 16
—————————————
13. Πρωτέας Γρεβενών (5-8) 16
14. ΓΑΣ Κομοτηνή (5-8) 16
15. ΧΑΝΘ (4-9) 17
16. ΚΑΟ Χαλκιδικής* (0-1) 11

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris