xerox
xerox

Ο Πανσερραϊκός συνεχίζει να είναι το πρώτο φαβορί για την άνοδο παρά την λευκή ισοπαλία στο Παραλίμνι από τον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής ενώ στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής ο απολογισμός για τις 4 ομάδες του νομού Καβάλας, ήταν 2 νίκες και 2 ήττες.

 

Πιο συγκεκριμένα ο Νέστος στο γήπεδο της Χρυσούπολης υποδέχθηκε τον Άρη Αβάτου και η ομάδα του Κυριάκου Κετσιεμενίδη παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο έφτασε δίκαια στην επικράτηση με σκορ (2-0). Εντός έδρας αγωνίστηκε και ο Αετός Ορφανού που υποδέχθηκε τον Ηρακλή Νέου Ζυγού και το συγκρότημα του Δημήτρη Μαγκαφίνη πήρε δίκαια την πολύτιμη νίκη με (1-0).  Νέα νίκη με σκορ (4-1) επί του Κεραυνού Πέρνης πέτυχε η Δόξα Κάτω Καμήλας στερώντας τις ελπίδες  από την φιλοξενούμενη ομάδα που καιγόταν για τους βαθμούς της νίκης που παλεύει για την παραμονή στην κατηγορία. Τέλος η ουραγός της βαθμολογίας Δόξα Θεολόγου έπαιξε για πρώτη φορά φέτος στο γήπεδο του Ποτού, υποδέχθηκε την Ένωση Αλεξανδρούπολης αλλά έχασε με (0-1).

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 17ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Δόξα Θεολόγου-Ένωση Αλεξανδρούπολης 0-1 (52΄Κομεσίδης)
Νέστος Χρυσούπολης-Άρης Αβάτου 2-0 (24′ Δοντσος, 82′ Λαζαρίδης)
Αετός Ορφανού-Ηρακλής Ζυγού 1-0 (55′ Τουμανίδης)
Δόξα Κάτω Καμήλας-Κεραυνός Πέρνης 4-1 (29′ Κεχαγιάς πεν, 55′ Σαρεγκος, 64′ Τοχαμασβίλι, 88′ Γεράκης – 66′ Κωνσταντάρας)
Πανδραμαϊκός-Κιλκισιακός 2-1 (60′ Τζελέπης, 75′ Μπελμάνι – 40′ Λαμπογλου)
Απόλλων Παραλιμνίου-Πανσερραϊκός 0-0
ΡΕΠΟ: Ορφέας Ξάνθης

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 17 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Πανσερραϊκός 40 (43-10)
——————————–
2. Νέστος Χρυσούπολης 35 (27-16)
3. Πανδραμαϊκός 33 (26-13)*
4. Δόξα Κάτω Καμήλας 27 (30-18)
5. Απόλλων Παραλιμνίου 27 (22-13)
6. Άρης Αβάτου 26 (22-18)
7. Αετός Οφρυνίου 25 (26-17)
8. Ένωση Αλεξανδρούπολης 21 (15-20)
——————————–
9. Κεραυνός Πέρνης 15 (22-33)
10. Ορφέας Ξάνθης 15 (15-29)*
11. Κιλκισιακός 10 (12-33)
12. Ηρακλής Ζυγού 7 (7-16)
13. Δόξα Θεολόγου Ποτου 2 (4-33)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον β’ γύρο

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18η, 2/2/2020)
Δόξα Θεολόγου-Ένωση Αλεξανδρούπολης
Νέστος Χρυσούπολης-Άρης Αβάτου
Αετός Ορφανού-Ηρακλής Ζυγού
Δόξα Κάτω Καμήλας-Κεραυνός Πέρνης
Πανδραμαϊκός-Κιλκισιακός
Απόλλων Παραλιμνίου-Πανσερραϊκός
ΡΕΠΟ: Ορφέας Ξάνθης

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris