xerox
xerox

Πολλές συγκινήσεις επιφύλαξε η 10η αγωνιστική στην Α’ και Β’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας και η εκπλήξεις δεν έλειψαν αφού κάποια από τα φαβορί «στραβοπάτησαν» και έχασαν έδαφος.

 

Για την Α’ κατηγορία, ο Βύρωνας Καβάλας άφησε δύο υπέρ πολύτιμους βαθμούς στην εντός έδρας αναμέτρηση που έδωσε κόντρα στη δυνατή ομάδα της Δόξας Αμυγδαλεώνα αφού έμεινε στο ισόπαλο (1-1) ενώ την ίδια ώρα ο Ορφέας Ελευθερούπολης πήρε πολύ σημαντική νίκη μέσα στην Φωλιά σε βάρος του τοπικού Αστέρα με σκορ (1-2). Ο Άρης Πηγών εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τον παράγοντα έδρα και στο γειτονικό ντέρμπι πήρε τη νίκη σε βάρος του Απόλλων Χρυσοχωρίου με (3-1)  ενώ τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας πήρε η νεανική ομάδα της ΑΕΚ Καβάλας μέσα στην Κεραμωτή με (1-1). Ο ΜΑ Ορφανίου επέστρε στις νίκες (2-0) σε βάρος του  Ναζιανζού Νέας Καρβάλης ενώ τα Λιμενάρια συνέτριψαν το Χαλκερό με (4-0), Τέλος ο Φρίξος Πλατανοτόπου πήρε σπουδαίο διπλό μέσα στον Βρασίδα Νέας Περάμου με σκορ (0-1).

 

Συνοπτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων που έγιναν το προηγούμενο Σαββατοκύριακο (30/11-1/12), στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’  κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι ερχόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-10η αγωνιστική

Άρης Πηγών-Απόλλωνας Χρυσοχωρίου 3-1

Βύρωνας Καβάλας-Δόξα Αμυγδαλεώνα 1-1

Βρασίδας Ν. Περάμου-Φρίξος Πλατανοτόπου 0-1

ΜΑ Ορφανίου-Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 2-0

Λιμενάρια-Ατρόμητος Χαλκερού 4-0

Αστέρας Φωλιάς-Ορφέας Ελευθ/λης 1-2

ΠΟ Κεραμωτής-ΑΕΚ Καβάλας 1-1

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης 26 (23-7)

ΜΑ Ορφανίου 25 (18-7)

Βύρωνας Καβάλας 24 (20-5)

Δόξα Αμυγδαλεώνα 18 (18-9)

Αναγέννηση Λιμεναρίων 15 (15-12)

Ναζιανζός Ν.Καρβάλης 14 (8-12)

Π.Ο Κεραμωτής 14 (7-5)

Αστέρας Φωλιάς 13 (14-10)

Άρης Πηγών 11 (13-13)

Φρίξος Πλατανοτόπου 11 (8-15)

Βρασίδας Ν. Περάμου 8 (3-10)

ΑΕΚ Καβάλας 8 (9-15)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 4 (10-21)

Ατρόμητος Χαλκερού 3 (8-24)

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-11η αγωνιστική

Χρυσοχώρει-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Φρίξος Πλατανοτόπου-Άρης Πηγών

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-Βύρωνας

Ατρόμητος Χαλκερού-Βρασίδας Ν. Περάμου

Ορφέας Ελευθ/λης-ΜΑ Ορφανίου

ΑΕΚ Καβάλας-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Αστέρας Φωλιάς-ΠΟ Κεραμωτής

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-10η αγωνιστική

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Θράκη Γραβούνας 1-2

Άγιος Λουκάς- ΠΑΟΚ Καβάλας 0-1

Ατρόμητος Λεκάνης-Μακεδονικός Αγιάσματος 0-3

Ποσειδώνας-Κεραυνός Καλλιράχης 1-1

Θεαγένης- Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β` 1-1

Άρης Πρίνου-Άρης Ζυγού 2-3

Ηρακλής Καβάλας-Πανιώνιος Ξεριά 3-0  α.α.

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

Άρης Ζυγού 27 (25-10)

Άρης Πρίνου 22 (23-8)

Ηρακλής Καβάλας 22 (18-4)

Μακεδονικός Αγιάσματος 20 (24-8)

Θράκη Γραβούνας 19 (17-12)

Καβάλα 2004 17 (21-15)

Θεαγένης Θάσου 15 (13-11)

Κεραυνός Καλλιράχης 13 (14-13)

Ποσειδώνας Καβάλας 12 (17-18)

ΠΑΟΚ Καβάλας 12 (7-11)

Ποντιακός Ποντολιβάδου 9 (9-14)

Άγιος Λουκάς 6 (8-24)

Ατρόμητος Λεκάνης 5 (9-26)

Πανιώνιος Ξεριά Αποχώρησε

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-11η αγωνιστική

Θράκη Γραβούνας-ΠΑΟΚ Καβάλας

Μακεδονικός Αγιάσματος-Ποντολίβαδο

Κεραυνός Καλλιράχης-Άγιος Λουκάς

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β`-Ατρόμητος Λεκάνης

Αρης Ζυγού-Ποσειδώνας Καβάλας

Πανιώνιος Ξεριά-Θεαγένης Θάσου

Άρης Πρίνου-Ηρακλής Καβάλας

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-10η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών-Βυζάντιο 0-1

Μακεδονικός Αμισιανών-Παναγία 3-0

ΑΟ Κάρυανης-Παγγαίο 3-0 α.α.

ΑΟ Ποταμιάς-ΜΑ Φιλίππων Αναβλ.

Κεραυνός Κρηνίδων-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 2-1

Παγγαιϊκός-Ατρόμητος Ακροβουνίου Αναβλ.

Ασπίδα Πολυστύλου-Ελπίδες Καβάλας 2-0

Ρεπό ΑΕ Πιερέων

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 26 (29-7)

Κεραυνός Ελευθερών 19 (23-7)

Κεραυνός Κρηνίδων 19 (25-15)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 18 (35-18)

Ατρόμητος Ακροβουνίου 17 (16-5)

Μακεδονικός Αμισιανών 16 (28-22)

Ασπίδα Πολυστύλου 16 (16-12)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 14 (23-15)

ΑΣ Παγγαίο 14 (21-22)

Μ.Α Φιλίππων 12 (16-7)

ΑΕ Πιερέων 10 (15-23)

Α.Ο Ποταμιάς 9 (12-30)

Αίας Παναγίας 3 (9-31)

Ελπίδες Καβάλας 3 (8-37)

Α.Ο Κάρυανης Αποχώρησε

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη 11η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Αίας Παναγίας

Παγγαίο-Κεραυνός Ελευθερών

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Μακεδονικός Αμισιανών

Ατρόμητος Ακροβουνίου-ΑΟ Κάρυανης

Ελπίδες Καβάλας-Παγγαιϊκός

Μ. Α Φιλίππων-ΑΕ Πιερέων

ΑΟ Ποταμιάς-Ασπίδα Πολυστύλου

Ρεπό: Κεραυνός Κρηνίδων

 

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris