xerox
xerox

Την πρώτη του νίκη στο υπό εξέλιξη πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας θέλει ο ΓΣ Ελευθερούπολης ο οποίος υποδέχεται το απόγευμα του Σαββάτου (2/11) τον Απόλλωνα Πάτρας σε ένα πολύ δύσκολο και  ταυτόχρονα πολύ κομβικό παιχνίδι.

 

Εκείνο το οποίο πρέπει να σημειωθεί είναι το ότι η ομάδα του Απόλλων Πάτρας σε 4 παιχνίδια που έχουν δώσει δεν έχει καμία ήττα και βρίσκεται σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση. Από την άλλη πλευρά το συγκρότημα της Ελευθερούπολης είναι γνωστό ότι προέρχεται το τελευταίο χρονικό διάστημα από μία αγωνιστική απραξία αφού δεν αγωνίστηκε τις δυο πρώτες αγωνιστικές. Το ευχάριστο πάντως είναι ότι ο προπονητής του Γυμναστικού Συλλόγου Ελευθερούπολης, Κυριάκος Παπαδόπουλος δεν αντιμετωπίζει προβλήματα απουσιών ενώ υπολογίζει πολύ στη συμπαράσταση του φίλαθλου κόσμου για να ξεπεράσει με επιτυχία το εμπόδιο του Απόλλων Πάτρας.

 

Α2 ανδρών-4η αγωνιστική

Σάββατο 2 Νοεμβρίου

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορία μπάσκετ των ανδρών έχουν ως εξής:

 

Ανατόλια 17.00

Ανατόλια – Τρίτων

Παγώνης – Πιτσίλκας – Ξέρας (Γκούμας)

 

Καρδίτσας (Νέο) 17.00

Καρδίτσα – Χ. Τρικούπης

Πουρσανίδης Κ. – Λουλουδιάδης – Αγραφιώτης Ιωάν. (Μανάσης)

 

Αγρινίου 17.00

Αγρίνιο – Φίλιππος Βέροιας

Κωνσταντινίδου – Τσακαλογιάννης – Κανελλόπουλος (Μπέστιας)

 

Στ. Βενέτης 17.00

Διαγόρας Δρ. – Οίαξ Ναυπλίου

Χαλαμπαλάκης-Καρπάνος-Χριστινάκης (Άκελ)

 

ΣΕΦ 17.00

Ολυμπιακός – Αμύντας

Παπαθανασίου – Κωνσταντινόπουλος – Τσάτσης (Τζουβάρας)

 

Ελευθερούπολης 17.00

ΓΣ Ελευθερούπολης – Απόλλων Πάτρας

Καλογερόπουλος Ελ. – Ζαχαρής – Γραικός (Στουπίδης)

 

Ήλιδας 17.00

Κόροιβος Αμαλιάδας – Ψυχικό

Κατραχούρας – Νάστος – Τσιμπούρης (Θεοδωρόπουλος)

 

Μετς 17.00

Παγκράτι – Δάφνη

Δ. Μαγκλογιάννης – Κάρδαρης – Ζακεστίδης (Βιδάλης)

 

Τετάρτη 6 Νοεμβρίου

Καρδίτσας (Νέο) 17.00

Καρδίτσα – Δάφνη

Δ. Παφίλης-Ευφραιμίδης – Ταρενίδης Κ. (Τέγα)

 

Στ. Βενέτης 17.00

Διαγόρας Δρ. – Χ. Τρικούπης

Τζαφλέρης – Αναστόπουλος Α. – Δολγυρας (Τεφτίκης)

 

Ελευθερούπολης 15.00

ΓΣ Ελευθερούπολης – Οίαξ Ναυπλίου

Συμεωνίδης – Ταρενίδης Στ. – Τσιρτσιμάλης (Μπρίγκος)

 

Η Βαθμολογία (Σε 4 αγώνες)

  1. Απόλλων Πάτρας 8 (4-0)
    ————————————-
  2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 6 (3-0)*
    3. Αγρίνιο 6 (3-0)*
    4. Ψυχικό 6 (2-2)
    5. Κόροιβος 6 (2-2)
    —————————————-
  3. Παγκράτι 5 (1-3)
    7. Φίλιππος Βέροιας 5 (1-3)
    8. Καρδίτσα 4 (2-0)**
    9. Ανατόλια 4 (1-2)*
    10. Χαρίλαος Τρικούπη 4 (2-0)**
    ———————————————
    11. Οίαξ Ναυπλίου 3 (1-1)**
    12. Αμύντας 3 (0-3)*
    13. Τρίτων 3 (0-3)*
    14. Ελευθερούπολη 2 (0-2)**
    ——————————————–
  4. Δάφνη Δαφνίου 2 (0-2)**
    16. Ολυμπιακός -1 (2-1)***

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris