xerox
xerox

Βύρωνας Καβάλας και Ορφέας Ελευθερούπολης σημείωσαν εκτός έδρας νίκες στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας αφού πέρασαν τα εμπόδια με επιτυχία τα εμπόδια του Απόλλων Χρυσοχωρίου (0-1) και της ΑΕΚ Καβάλας με (0-2). Την ίδια ώρα ο ΜΑ Ορφανίου άφησε πίσω του δύο πολύτιμους βαθμούς στο ισόπαλο (1-1) με τη Δόξα Αμυγδαλεώνα.

 

Συνοπτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων που έγιναν το προηγούμενο Σαββατοκύριακο (6-17/11), στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’  κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι ερχόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-9η αγωνιστική

Άρης Πηγών-Βρασίδας Ν. Περάμου 0-0

Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΜΑ Ορφανίου 1-1

Φρίξος Πλατανοτόπου-Λιμενάρια 1-3

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-Αστέρας Φωλιάς 1-0

Ατρόμητος Χαλκερού-ΠΟ Κεραμωτής 1-3

ΑΕΚ Καβάλας-Ορφέας Ελευθ/λης 0-2

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Βύρωνας 0-1

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-9η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας 23 (19-4)

Ορφέας Ελευθερούπολης 23 (21-6)

Μ.Α Ορφανίου 22 (16-7)

Δόξα Αμυγδαλεώνα 17 (17-8)

Ναζιανζός 14 (8-10)

Αστέρας Φωλιάς 13 (13-8)

Π.Ο Κεραμωτής 13 (6-4)

Αναγέννηση Λιμεναρίων 12 (11-12)

Φρίξος Πλατανοτόπου 8 (7-15)

Άρης Πηγών 8 (10-12)

Βρασίδας Ν. Περάμου 8 (3-9)

ΑΕΚ Καβάλας 7 (8-14)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 4 (9-18)

Ατρόμητος Χαλκερού 3 (8-20)

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-10η αγωνιστική

Άρης Πηγών-Απόλλωνας Χρυσοχωρίου

Βύρωνας Καβάλας-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Βρασίδας-Φρίξος Πλατανοτόπου

ΜΑ Ορφανίου-Ναζιανζός Νέας Καρβάλης

Λιμενάρια-Ατρόμητος Χαλκερού

Αστέρας Φωλιάς-Ορφέας Ελευθ/λης

ΠΟ Κεραμωτής-ΑΕΚ Καβάλας

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-9η αγωνιστική

Θράκη Γραβούνας-Άγιος Λουκάς 2-1

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ατρόμητος Λεκάνης 4-1

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ποσειδώνας Καβ. 1-1

Μακεδονικός Αγιάσματος-Θεαγένης 5-1

Κεραυνός Καλλιράχης-Άρης Πρίνου 0-4

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β`-Ηρακλής Καβάλας 1-0

Πανιώνιος Ξεριά-Άρης Ζυγού 0-3 α.α.

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-9η αγωνιστική

Άρης Ζυγού 24 (22-8)

Άρης Πρίνου 22 (21-5)

Ηρακλής Καβάλας 19 (15-4)

Μακεδονικός Αγιάσματος 17 (21-8)

Καβάλα 2004 16 (20-14)

Θράκη Γραβούνας 16 (15-11)

Θεαγένης  Θάσου14 (12-10)

Κεραυνός Καλλιράχης 12 (13-12)

Ποσειδώνας Καβάλας 11 (16-17)

ΠΑΟΚ Καβάλας 9 (6-11)

Ποντιακός Ποντολιβάδου 9 (8-12)

Άγιος Λουκάς 6 (8-23)

Ατρόμητος Λεκάνης 5 (9-23)

Πανιώνιος Ξεριά Αποχώρησε

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-10η αγωνιστική

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Θράκη Γραβούνας

Άγιος Λουκάς- ΠΑΟΚ Καβάλας

Ατρόμητος Λεκάνης-Μακεδονικός Αγιάσματος

Ποσειδώνας-Κεραυνός Καλλιράχης

Θεαγένης- Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β`

Άρης Πρίνου-Άρης Ζυγού

Ηρακλής Καβάλας-Πανιώνιος Ξεριά

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-10η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών-Βυζάντιο

Μακεδονικός Αμισιανών-Παναγία

ΑΟ Κάρυανης-Παγγαίο

Κεραυνός Κρηνίδων-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Παγγαιϊκός-Ατρόμητος Ακροβουνίου

Ασπίδα Πολυστύλου-Ελπίδες Καβάλας

Ρεπό ΑΕ Πιερέων

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-9η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 23 (28-7)

Κεραυνός Ελευθερών 19 (23-6)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 18 (34-16)

Ατρόμητος Ακροβουνίου 17 (16-5)

Κεραυνός Κρηνίδων 16 (23-14)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 14 (23-15)

Μακεδονικός Αμισιανών 13 (25-22)

Ασπίδα Πολυστύλου 13 (14-12)

ΑΣ Παγγαίο 11 (18-22)

Μ.Α Φιλίππων 12 (16-7)

ΑΕ Πιερέων 10 (15-23)

Α.Ο Ποταμιάς 9 (12-30)

Αίας Παναγίας 3 (9-28)

Ελπίδες Καβάλας 3 (8-35)

Α.Ο Κάρυανης Αποχώρησε

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη 11η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Αίας Παναγίας

Παγγαίο-Κεραυνός Ελευθερών

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Μακεδονικός Αμισιανών

Ατρόμητος Ακροβουνίου-ΑΟ Κάρυανης

Ελπίδες Καβάλας-Παγγαιϊκός

Μ. Α Φιλίππων-ΑΕ Πιερέων

ΑΟ Ποταμιάς-Ασπίδα Πολυστύλου

Ρεπό: Κεραυνός Κρηνίδων

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris