xerox
xerox

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, η βαθμολογική συγκομιδή για τις ομάδες του νομού Καβάλας ήταν η χειρότερη δυνατή και ο απολογισμός ήταν μόλις μία ισοπαλία για Πέρνη, με το Νέστο να γνωρίζει πολύ βαριά εντός έδρας ήττα με (0-5) και τον Αετό Ορφανού να χάνει με (2-1).

 

Πιο συγκεκριμένα στη Χρυσούπολη, ο Νέστος αιφνιδιάστηκε στο πρώτο ημίχρονο από τον Πανσερραϊκό και στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής γνώρισε την συντριβή με σκορ (0-5) σε ένα πραγματικά εφιαλτικό απόγευμα. Οι γηπεδούχοι παρουσίασαν μία «χάρτινη» άμυνα, είχαν πολλά κενά και η βαριά ήττα για το συγκρότημα του Κυριάκου Κετσιεμενίδη ήρθε πολύ φυσιολογικά.

Ο Αετός Ορφανού έπαιξε στο Παραλίμνιο κόντρα στον Απόλλων και σε ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις και πολλές συγκινήσεις και παρά το ότι η ομάδα του Παύλου Προβατίδη το πάλεψε τελικά έχασε με σκορ (2-1).

Ο Κεραυνός Πέρνης είχε δύσκολο έργο στην έδρα του νεοφώτιστου και δυνατού στο γήπεδο του Ηρακλή Ζυγού αλλά τελικά η ομάδα του Γιάννη Μαλαματά που το πάλεψε πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0). Τέλος να θυμίσουμε ότι για την 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής η Δόξα Θεολόγου είχε το προγραμματισμένο της ρεπό.

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Απόλλων Παραλιμνίου – Αετός Οφρυνίου 2-1 (67′ Γαϊδαρτζής, 78′ – 70′)
Ορφέας Ξάνθης – Άρης Αβάτου 1-2 (85′ Κουκουρίγκος – 3′ Γκέκας, 11′ Βελή Χακάν)
Δόξα Κάτω Καμήλας – Κιλκισιακός 3-1 (43′ Μίνγκας, 58′ Αιδονιδης, 86′ – 61′ Πιπερτζης)
Νέστος Χρυσούπολης – Πανσερραϊκός 0-5 (10′ Γκούρτσας, 14′ Κόνσι 37′ Τσιμίκας, 45′ Μπάρδας, 85′ Πολύζος)
Πανδραμαϊκός – Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-0 (40′ Αχαλινόπουλος)
Ηρακλής Νέου Ζυγού – Κεραυνός Πέρνης 0-0
ΡΕΠΟ: Δόξα Θεολόγου Ποτού

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 10 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Νέστος Χρυσούπολης 24 (19-11)
——————————–
2. Πανσερραϊκός 23 (27-7)
3. Πανδραμαϊκός 22 (19-12)*
4. Απόλλων Παραλιμνίου 18 (14-5)*
5. Αετός Οφρυνίου 15 (15-11)
6. Δόξα Κάτω Καμήλας 13 (16-15)*
7. Κεραυνός Πέρνης 12 (14-15)*
8. Άρης Αβάτου 12 (14-13)*
——————————–
9. Ένωση Αλεξανδρούπολης 10 (9-14)*
10. Ορφέας Ξάνθης 6 (5-12)*
11. Ηρακλής Ζυγού 6 (6-9)*
12. Κιλκισιακός 4 (5-19)*
13. Δόξα Θεολόγου Ποτου 1 (1-20)*
* Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν κάνει το ρεπό τους για τον πρώτο γύρο

 

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡΣ (ΣΕ 10 ΑΓΩΝΕΣ)
9 ΓΚΟΛ: Μπερούκας (Πανδραμαϊκός)

8 ΓΚΟΛ:  Μπελμάνι (Πανδραμαϊκος)
7 ΓΚΟΛ: Λίτσκας (Νέστος Χρυσούπολης), Γαϊδαρτζής (Απόλλων Παραλιμνίου)
6 ΓΚΟΛ:  Γκούρτσας (Πανσερραϊκός)
5 ΓΚΟΛ: Δουμάνης (Αετός Οφρυνίου), Γεράκης (Δόξα Κάτω Καμήλας)
4 ΓΚΟΛ: Γκέκας (Άρης Αβάτου), Πτηνόπουλος (Πανσερραϊκός), Χασιώτης (Ηρακλής Ζυγού)
3 ΓΚΟΛ:  Πατσιώρας (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Ζοσιμιδης (Άρης Αβάτου), Αποστολίδης (Αετός Οφρυνίου), Αλ. Μελισσόπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Μπαντάνης (Κεραυνός Πέρνης), Κυριακοπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Αδαμάκης (Νέστος Χρυσούπολης), Ομπόσου (Πανσερραϊκός)
2 ΓΚΟΛ: Ευθυμιάδης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Κουκουρίγκος (Ορφέας Ξάνθης), Κωνσταντινίδης (Αετός Οφρυνίου), Καραγιαννίδης (Αετός Οφρυνίου), Μπρατσιάνι (Δόξα Θεολόγου), Μπονέρης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μίνγκας (Δόξα Κάτω Καμήλας), Χατζηκυριάκου (Κεραυνός Πέρνης), Πιπερτζής (Κιλκισιακός), Γεωργιάδης (Νέστος Χρυσούπολης), Χαριτίδης (Νέστος Χρυσούπολης), Μπλιος (Νέστος Χρυσούπολης), Ενλουντούλου (Απόλλων Παραλιμνίου), Πέτρου (Πανσερραϊκος)
1 ΓΚΟΛ: Κόβατσης (Νέστος Χρυσούπολης), Φραγκούλης (Νέστος Χρυσούπολης), Νάκας (Νέστος Χρυσούπολης), Παυλίδης (Αετός Οφρυνίου), Πανάγος (Αετός Οφρυνίου), Λίτσιος (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Μαλτέζος (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Γκαβανόζης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Τσορτανίδης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Κωνσταντάρας (Κεραυνός Πέρνης), Μενικου (Κεραυνός Πέρνης), Λ. Παπαδόπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Δημητριάδης (Ηρακλής Ζυγού), Πανέρης (Ηρακλής Ζυγού), Διαμαντίδης (Πανσερραϊκός), Ζέρης (Πανσερραϊκός), Ζιώγας (Πανσερραϊκος), Πολύζος (Πανσερραϊκος), Φαμπρίτσιο (Πανσερραϊκος), Τσιμίκας (Πανσερραϊκος), Παπαβασιλείου (Πανσερραϊκος), Ν. Μελισσόπουλος (Ορφέας Ξάνθης), Μαυρόπουλος (Ορφέας Ξάνθης), Κουτζαβασίλης (Απόλλων Παραλιμνίου), Καριοφύλλης (Απόλλων Παραλιμνίου), Λιάρας (Απόλλων Παραλιμνίου), Διαμαντίδης (Πανδραμαϊκός), Καλαιτζίδης (Αρης Αβάτου), Τσάπαρης (Αρης Αβάτου), Σαρηγιαννίδης (Αρης Αβάτου), Μπουλούτ (Άρης Αβατου), Χακάν (Άρης Αβάτου), Ζάντσιος (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μπίλης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Κωνσταντίνου (Δόξα Κάτω Καμήλας), Σαρέγκος (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μπελίτσας (Κιλκισιακός), Κουκουλέκης (Κιλκισιακός).

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η, 1/12)
Αετός Ορφανού-Πανσερραϊκός
Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου
Ένωση Αλεξανδρούπολης-Ορφέας Ξάνθης
Κιλκισιακός-Δόξα Θεολόγου
Κεραυνός Πέρνης-Πανδραμαϊκός
Δόξα Κάτω Καμήλας-Ηρακλής Ζυγού
Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris