xerox
xerox

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΚ πανηγυρίζουν πλέον  Αναγέννηση Λιμεναρίων και Βύρωνας Καβάλας μετά τα νικηφόρα αποτελέσματα τους στις αναμετρήσεις που έδωσαν το Σαββατοκύριακο 2 και 3 Νοεμβρίου.

 

Ειδικότερα να σημειώσουμε ότι για τη γ’ φάση της Α’ κατηγορίας της τοπικής ένωσης, η Αναγέννηση Λιμεναρίων μετά από ένα παιχνίδι με πολλ΄ς συγκινήσεις προκρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι και μάλιστα μέσα στην Ελευθερούπολη, μιας και η ομάδα των Θάσου και ο Ορφέας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ (1-1) σε κανονική διάρκεια και παράταση. Τελικά η Αναγέννηση επικράτησε με 5-4 πέναλτυ και προκρίθηκε στην επόμενη φάση.

Τα γκολ: Προβατίδης 39’ / Λορέτζος 29’

O Βύρωνας επικράτησε με 3-1 της Δόξας Αμυγδαλεώνα στο Βερούλειο Στάδιο και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του θεσμού.

Τα γκολ: Καλτσίδης 25’, Σακκόπουλος 60’, Παντελίδης 81’ / Τσαρούχας 70’.

 

Στην αναμέτρηση που έγινε στο «Βερούλειο» στάδιο, ο Βύρωνας Καβάλας ήταν καλύτερος, νίκησε δίκαια τη Δόξα Αμυγδαλεώνα με σκορ (3-1) και προκρίθηκε στην επόμενη φάσης της διοργάνωσης του κυπέλλου.

 

Κύπελλο ΕΠΣ Καβάλας

Α’ κατηγορία- Γ’ φάση

Ορφέας Ελευθερούπολης-Αναγέννηση Λιμεναρίων 1-1 (4-5 πεν.)

Βύρωνας Καβάλας-Δόξα Αμυγδαλεώνα 3-1

Παράλληλα να σημειώσουμε ότι το Σαββατοκύριακο είχαμε αναμετρήσεις για τους δύο ομίλους της Β’ κατηγορίας και οι εκπλήξεις έδωσαν και πήραν. Στον 1ο όμιλο, ο Άρης Ζυγού έχασε στην έδρα του από την Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β` με (0-1) αλλά συνεχίζει να βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας και στον 2ο όμιλο της Ε.Π.Σ. Καβάλας, το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος είναι στην 1η θέση και στην τελευταία αγωνιστική πήρε τους 3 βαθμούς στα χαρτιά σε βάρος του ΑΟ Κάρυανης που αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

 

Συνοπτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων που έγιναν στο πλαίσιο της 8 αγωνιστικής το προηγούμενο Σαββατοκύριακο (2-3/11), στα πρωταθλήματα της Β’  κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι ερχόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-8η αγωνιστική

Βρασίδα-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Μ. Α Ορφανίου-Βύρωνας Καβάλας

Αναγέννηση Λιμεναρίω-Άρης Πηγών

Αστέρας Φωλιάς-Δόξα Αμυγδαλεώνα

ΠΟ Κεραμωτής-Φρίξος Πλατανοτόπου

ΑΕΚ Καβάλας-Ναζιανζός Νέας Καρβάλης

Ορφέας Ελ.-Ατρόμητος Χαλκερού

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-7η αγωνιστική

Μ.Α Ορφανίου 21 (15-4)

Ορφέας Ελευθερούπολης 17 (16-4)

Βύρωνας Καβάλας 17 (16-4)

Αστέρας Φωλιάς 13 (13-7)

Δόξα Αμυγδαλεώνα 13 (11-6)

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 10 (6-9)

Π.Ο Κεραμωτής 9 (3-3)

Αναγέννηση Λιμεναρίων 8 (6-9)

Φρίξος Πλατανοτόπου 7 (6-12)

ΑΕΚ Καβάλας 6 (7-11)

Άρης Πηγών 6 (8-10)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 4 (9-16)

Βρασίδας Ν. Περάμου 4 (2-9)

Ατρόμητος Χαλκερού 3 (5-14)

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-9η αγωνιστική

Βρασίδας –Απόλλων Χρυσοχωρίου

Μ. Α Ορφανίου-Βύρωνας Καβάλας

Αναγέννηση Λιμεναρίων Άρης Πηγών

Αστέρας Φωλιάς-Δόξα Αμυγδαλεώνα

ΠΟ Κεραμωτής-Φρίξος Πλατανοτόπου

ΑΕΚ Καβάλας-Ναζιανζός Νέας Καρβάλης

Ορφέας Ελ.-Ατρόμητος Χαλκερού

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-8η αγωνιστική

Ατρόμητος Λεκάνης-Θράκη Γραβούνας 0-1

Ποσειδώνας Καβάλας-Άγιος Λουκάς 4-0

Θεαγένης-Ποντιακός Ποντολιβάδου 2-0

Άρης Πρίνου-ΠΑΟΚ Καβάλας 0-0

Ηρακλής-Μακεδονικός Αγιάσματος 0-0

Πανιώνιος Ξεριά-Κεραυνός Καλλιράχης 0-3 α.α.

Άρης Ζυγού-Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β`0-1

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-8η αγωνιστική

Άρης Ζυγού 21 (19-8)

Ηρακλής Καβάλας 19 (15-3)

Άρης Πρίνου 19 (17-5)

Μακεδονικός Αγιάσματος 14 (16-7)

Θεαγένης Θάσου 14 (11-5)

Καβάλα 2004 13 (19-14)

Θράκη Γραβούνας 13 (13-10)

Κεραυνός Καλλιράχης 12 (13-8)

Ποσειδώνας Καβάλας 10 (15-16)

ΠΑΟΚ Καβάλας 8 (5-10)

Ποντιακός Ποντολιβάδου 6 (4-11)

Άγιος Λουκάς 6 (7-21)

Ατρόμητος Λεκάνης 5 (8-19)

Πανιώνιος Ξεριά Αποχώρησε

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-9η αγωνιστική

Θράκη Γραβούνας-Άγιος Λουκάς

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ατρόμητος Λεκάνης

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ποσειδώνας

Μακεδονικός Αγιάσματος-Θεαγένης

Κεραυνός Καλλιράχης-Άρης Πρίνου

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β`-Ηρακλής Καβάλας

Πανιώνιος Ξεριά-Άρης Ζυγού

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-8η αγωνιστική

ΑΟ Κάρυανης-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-3 α.α.

Κεραυνός Κρηνίδων-Μακεδονικός Αμισιανών 3-2

Ένωση Παγ. Δρυάδας -Κεραυνός Ελευθερών 6-2

ΑΕ Πιερέων-Αίας Παναγίας 2-0

Ασπίδα Πολυστύλου-ΑΣ Παγγαίο 0-0

ΑΟ Ποταμιάς-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 0-7

ΜΑ Φιλίππων-Ατρόμητος Ακροβουνίου 0-0

Ρεπό Ελπίδες Καβάλας

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-8η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 20 (23-6)

Κεραυνός Ελευθερών* 16 (20-6)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 15 (29-15)

Ατρόμητος Ακροβουνίου* 14 (15-5)

Μακεδονικός Αμισιανών 13 (24-17)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας* 13 (21-13)

Κεραυνός Κρηνίδων 13 (19-12)

Ασπίδα Πολυστύλου* 13 (14-11)

ΑΣ Παγγαίο* 10 (16-20)

ΑΕ Πιερέων 10 (14-18)

Α.Ο Ποταμιάς 9 (12-30)

Μ.Α Φιλίππων* 9 (10-7)

Αίας Παναγίας 3 (7-24)

Ελπίδες Καβάλας* 3 (8-29)

Α.Ο  Κάρυανης Αποχώρησε

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη 9η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Αμισιανά

Κεραυνός Ελευθερών-ΑΟ Κάρυανης

Παναγία-Κεραυνός Κρηνίδων

Παγγαίο-Παγγαιϊκός

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-ΑΕ Πιερέων

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Πολύστυλο

Ελπίδες Καβάλας-Μ. Α Φιλίππων

Ρεπό: ΑΟ Ποταμιάς

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris