xerox
xerox

Η μεγάλη ώρα για τον Γυμναστικό Σύλλογο Ελευθερούπολης ήρθε αφού για πρώτη φορά στην ιστορία της το Σάββατο (5/10) συμμετέχει στο νέο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας και μάλιστα λαμβάνει μέρος με πολλά όνειρα και μεγάλες φιλοδοξίες και με στόχους αρκετά μεγάλους.

 

Μάλιστα να τονίσουμε ότι ο Γυμναστικός Σύλλογος Ελευθερούπολης ξεκινάει το Σάββατο (5/10) τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις με ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, με το ντέρμπι κόντρα στον Χαρίλαο Τρικούπη στην Ελευθερούπολη και με μόνο στόχο την κατάκτηση της 1ης νίκης στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας μπάσκετ των ανδρών.  Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι πρόκειται για μια ιστορική στιγμή για την ομάδα της Ελευθερούπολης η οποίο τα τελευταία χρόνια μετράει μόνο ανόδους, στα πρωταθλήματα που συμμετείχε. Σε αγωνιστικό επίπεδο να σημειωθεί ότι δεν αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα απουσιών ο προπονητής της Ελευθερούπολης Κυριάκος Παπαδόπουλος εκτός από τον Φώτη Στυλίδη ο οποίος θα επανέλθει σε δράση μετά τις πρώτες αγωνιστικές  της Α2. Κατά τα άλλα η τεχνική ηγεσία του Γυμναστικού Συλλόγου  Ελευθερούπολης δεν αντιμετωπίζει επιπρόσθετα προβλήματα και ο Κυριάκος Παπαδόπουλος υπολογίζει σε όλους τους παίκτες οι οποίοι ανήκουν στο ρόστερ της ομάδας του. Βέβαια να τονιστεί ότι η κινητοποίηση που υπάρχει σε επίπεδο φιλάθλων της Ελευθερούπολης είναι πολύ μεγάλη και το μόνο σίγουρο είναι ότι το κλειστό γυμναστήριο θα είναι κατάμεστο στην δύσκολη αναμέτρηση με τον Χαρίλαο Τρικούπη, μία ομάδα πολύ έμπειρη και η οποία χρειάζεται πολύ μεγάλη προσοχή.

 

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 1ης αγωνιστικής της Α2

Αναλυτικά οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 1ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι οι εξής:

 

Σάββατο 5 Οκτωβρίου

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Κόροιβος Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Τοζακίδης)

Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Παγκράτι Σταματόπουλος-Καλογερόπουλος Λ.-Δόλγυρας (Χλωρός)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Ψυχικό Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινίδου-Καρπάνος (Μπέστιας)

Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρ.-Δάφνη Δ. Καλδίρης-Θεοδωρόπουλος-Γιακείμη (Άκελ)

Βοηθητικό ΣΕΦ 17.00 Ολυμπιακός-Τρίτων Τσώνος-Σκούτας-Καλογερόπουλος Φ. (Ελευθεριάδης)

Ελευθερούπολης 17.00 Ελευθερούπολη-Χαρίλαος Τρικούπης Πουρσανίδης Κ.-Λόρτος-Αγραφιώτης Ιωάν. (Στουπίδης)

Περιβόλας 17.00 Απόλλων Π.-Φίλιππος Βέροιας Τσολάκος-Ρίζος-Νάστος (Θεοδοσόπουλος)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Οίαξ Ναυπλίου Παντελίδης-Χαλαμπαλάκης-Χριστινάκης (Δούκας

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris