xerox
xerox

Σε όλα τα γήπεδα ήταν στραμμένη η προσοχή στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας με τα παιχνίδια που έγιναν στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής που περιελάβανε αρκετά ντέρμπι με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον.

 

Στη Χρυσούπολη φιλοξενήθηκε το ντέρμπι του νομού Καβάλας ανάμεσα σε δύο ομάδες οι οποίες ήθελαν τη νίκη για διαφορετικούς λόγους. Πιο συγκεκριμένα στο γήπεδο της Χρυσούπολης ο τυπικά γηπεδούχος Κεραυνός Πέρνης υποδέχθηκε το Νέστο και σε ένα ανοιχτό παιχνίδι με αρκετές φάσεις με πολλές συγκινήσεις οι δύο αντίπαλοι παρουσίασαν πολύ καλό θέαμα. Τελικά το συγκρότημα του Κυριάκου Κετσιεμενίδη που ανέβασε ρυθμούς στην επανάληψη έφτασε στην κατάκτηση της πολυπόθητης νίκης με σκορ (1-3) και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση έγινε και στη Δράμα, σε ένα παιχνίδι που είχε τον χαρακτήρα του ντέρμπι, ανάμεσα στον Πανδραμαϊκό και τον Αετό Ορφανού. Οι δύο ομάδες διεκδίκησαν τη νίκη, έπαιξαν ανοιχτό ποδόσφαιρο και τελικά μετά από ένα παιχνίδι μοιρασμένο και αμφίρροπο η ομάδα της Δράμας «δάμασε» την αντίσταση του Αετού Ορφανού με σκορ (4-1). Τέλος η Δόξα Θεολόγου που αγωνίστηκε στη Δόξα Κάτω Καμήλας, κοίταξε τον αντίπαλο στα «μάτια», το πάλεψε με όλες τις δυνάμεις της αλλά έχασε  τελικά με (2-1) παρά το ότι άφησε πολύ καλές εντυπώσεις η ομάδα της Θάσου.

 

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Πανδραμαϊκός – Αετός Ορφανού 4-1 (13′ Μπελμάνι, 70′ Μπερούκας, 90′ Μπελμάνι, 90+2′ Μπερούκας – 23′ Αποστολίδης)
Δόξα Κάτω Καμήλας – Δόξα Θεολόγου Ποτου 2-1 (51′ Μπονέρης, 84′ Μινγκας πεν – 70′ ???)
Ηρακλής Νέου Ζυγού – Ορφέας Ξάνθης 0-0
Κεραυνός Πέρνης – Νέστος Χρυσούπολης 1-3 (35′ Λ. Παπαδόπουλος – 32′ Λίτσκας πεν, 64′ Αδαμάκης, 73′ Μπλιος)
Κιλκισιακός – Απόλλων Παραλιμνίου 0-0
Ενωση Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός 0-0
ΡΕΠΟ: Αρης Αβάτου

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 5 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Νέστος Χρυσούπολης 15 (16-6)
——————————–
2. Πανδραμαϊκός 13 (13-3)*
——————————–
3. Πανσερραϊκός 12 (8-3)
4. Αετός Οφρυνίου 11 (12-8)
5. Κεραυνός Πέρνης 8 (9-9)
6. Απόλλων Παραλιμνίου 8 (6-3)*
7. Δοξα Κάτω Καμήλας 10 (12-11)
8. Αρης Αβάτου 5 (6-7)*
——————————–
9. Ηρακλής Ζυγού 4 (4-6)*
10. Κιλκισιακός 4 (2-10)*
11. Ορφέας Ξάνθης 4 (3-7)*
12. Ενωση Αλεξανδρούπολης 4 (5-12)
13. Δόξα Θεολόγου Ποτου 1 (1-11)
Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν κάνει το ρεπό τους για τον πρώτο γυρο

 

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡΣ (ΣΕ 5 ΑΓΩΝΕΣ)
6 γκολ:  Λίτσκας (Νέστος Χρυσούπολης), Μπερούκας (Πανδραμαϊκός)
5 γκολ: Δουμάνης (Αετός Οφρυνίου)
4 γκολ:  Γαϊδαρτζής (Απόλλων Παραλιμνίου), Γερακης (Δόξα Κάτω Καμήλας)
2 γκολ:  Αποστολίδης (Αετός Οφρυνίου), Γκέκας (Άρης Αβάτου), Χασιώτης (Ηρακλής Ζυγού), Ευθυμιάδης (Ενωση Αλεξανδρούπολης), Κουκουρίγκος (Ορφέας Ξάνθης), Κυριακοπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Μελισσόπουλος (Κεραυνος Πέρνης), Μπαντάνης (Κεραυνός Πέρνης), Πιπερτζής (Κιλκισιακός), Γεωργιάδης (Νέστος Χρυσούπολης), Χαριτίδης (Νέστος Χρυσούπολης), Μπελμάνι (Πανδραμαϊκος), Ομπόσου (Πανσερραϊκός)
1 γκολ: Κόβατσης (Νέστος Χρυσούπολης), Μπλιος (Νέστος Χρυσούπολης), Νάκας (Νέστος Χρυσούπολης), Παυλίδης (Αετός Οφρυνίου), Κωνσταντινίδης (Αετός Οφρυνίου), Καραγιαννίδης (Αετός Οφρυνίου), Πανάγος (Αετός Οφρυνίου), Λίτσιος (Ενωση Αλεξανδρούπολης), Πατσιώρας (Ενωση Αλεξανδρούπολης), Τσορτανίδης (Ενωση Αλεξανδρούπολης), Κωνσταντάρας (Κεραυνός Πέρνης), Χατζηκυριάκου (Κεραυνός Πέρνης),Δημητριάδης (Ηρακλής Ζυγού), Πανέρης (Ηρακλής Ζυγού), Διαμαντίδης (Πανσερραϊκός), Γκούρτσας (Πανσερραϊκός), Ζέρης (Πανσερραϊκός), Ζιώγας (Πανσερραϊκος), Πτηνόπουλος (Πανσερραϊκός), Φαμπρίτσιο (Πανσερραϊκος), Μαυρόπουλος (Ορφέας Ξάνθης), Ενλουντούλου (Απόλλων Παραλιμνίου), Λιαρας (Απόλλων Παραλιμνίου), Διαμαντίδης (Πανδραμαϊκός), Σαρηγιαννίδης (Αρης Αβάτου), Μπουλούτ (Αρης Αβατου), Χακάν (Αρης Αβάτου), Ζοσιμιδης (Αρης Αβάτου), Ζάντσιος (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μπίλης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μπονέρης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Κωνσταντίνου (Δόξα Κάτω Καμήλας), Σαρεγκος (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μίνγκας (Δόξα Κάτω Καμήλας)

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η, ΚΥΡΙΑΚΗ 3/11)
Αρης Αβάτου – Κιλκισιακός
Αετός Ορφανού – Δόξα Θεολόγου Ποτου
Ορφέας Ξάνθης – Πανδραμαϊκός
Νέστος Χρυσούπολης – Δόξα Κάτω Καμήλας
Απόλλων Παραλιμνίου – Ηρακλής Ζυγού
Πανσερραϊκός – Κεραυνός Πέρνης
ΡΕΠΟ: Ένωση Αλεξανδρούπολης

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris