xerox
xerox

Τη δεύτερη ήττα της στον 2ο όμιλο της Β’ Εθνικής γνώρισε η Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας την Κυριακή (20/10) μέσα στην Ευκαρπία με 73-59, σε ένα παιχνίδι που είχε εναλλαγές στο σκορ και είχε ρυθμό.

 

Είναι γεγονός ότι οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού και το σημαντικότερο είχαν περισσότερες επιλογές σε άμυνα και επίθεση. Από την άλλη πλευρά οι παίκτες του Νίκου Πενταζίδη προσπάθησαν να είναι κοντά στο σκορ, αλλά η αποτελεσματικότητα των παικτών της Ευκαρπίας δεν τους άφησε πολλά περιθώρια. Είναι όμως γεγονός ότι η Ένωση έδειξε μαχητικότητα και αν στην άμυνα ήταν περισσότερο αποτελεσματική τότε τα πράγματα θα είχαν εξελιχθεί διαφορετικά.

 

Δεκάλεπτα: 18-13, 30-27, 52-37, 73-59
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου – Παπαγερίδης
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χατζημιχαηλίδης 4, Τουλούπης 6, Κιούρκας, Χολέβας 14 (1), Ουλουσίδης 3, Απιδόπουλος 4, Πλεξίδας 16 (2), Χατζίδης 4, Γκαβέζος 2, Βαρίτης 18 (4), Πρεδάρης 2, Χαρτόπουλος
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 2, Παντόπουλος, Λαμπρόπουλος 10, Σαββίδης, Αθανασιάδης 9 (2), Αμπαράς 16 (2), Πιεβάλιτσα 9 (2), Φλιάτης 5, Νταλός 2, Αδαμόπουλος 6, Τεπετίδης.

 

B’ Εθνική

Τα αποτελέσματα

3η αγωνιστική

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής είναι τα εξής:
Φάρσαλα – ΓΑΣ Κομοτηνής 86-74
Ευκαρπία – Καβάλα 73-59
Ερμής Λαγκαδά – Έσπερος Λαμίας 81-64
Μαχητές-Πειραματικού – Γέφυρα 80-74
Στρατώνι – Δόξα Λευκάδας 65-73
ΠΑΣ Γιάννινα – Πρωτέας Γρεβενών 85-53
ΚΑΟΧ – ΧΑΝΘ 69-80
Πολύγυρος – Αίας Ευόσμου 75-62

Βάννης 2, Σταματέλος

 

Η Βαθμολογία

(Σε 3 Αγώνες):

1. ΠΑΣ Γιάννινα 6 (3-0)
2. ΧΑΝΘ 6 (3-0)
—————————————–
3. Φάρσαλα 6 (3-0)
4. Δόξα Λευκάδας 5 (2-1)
5. ΑΟ Πολυγύρου 5 (2-1)
6. Ευκαρπία 5 (2-1)
7. Μαχητές-Πειραματικού 5 (2-1)
8. Ερμής Λαγκαδά 4 (1-2)
9. Γέφυρα 4 (1-2)
10. Πρωτέας Γρεβενών 4 (1-2)
11. ΓΑΣ Κομοτηνής 4 (1-2)
12. Καβάλα 4 (1-2)
—————————————–
13. Στρατώνι 4 (1-2)
14. Έσπερος Λαμίας 4 (1-2)
15. Αίας Ευόσμου 3 (0-3)
16. ΚΑΟΧ 1 (0-3)

 

Η ερχομένη αγωνιστική

(4η αγωνιστική, 27/10)

Εσπερος Λαμίας-ΠΣ Ευκαρπίας
ΚΣ Γέφυρας-Ερμής Λαγκαδά
Δόξα Λευκάδας-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Πρωτέας Γρεβενών-Στρατώνι
ΧΑΝΘ-ΠΑΣ Γιάννινα
Αίας Ευόσμου-Ευρώπη Πευκοχωρίου
ΑΟ Πολυγύρου-ΓΣ Φαρσάλων
ΕΚ Καβάλας-ΓΑΣ Κομοτηνή

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris