xerox
xerox

Με τις αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής δόθηκε συνέχεια το Σαββατοκύριακο 14-15 Σεπτεμβρίου για τα πρωταθλήματα της Α’ και Β’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας και στις αναμετρήσεις που έγιναν τα φαβορί επικράτησαν ενώ δεν έλειψαν και κάποιες εκπλήξεις.

 

Γενικότερα να σημειώσουμε σε ότι έχει να κάνει με την Α’ κατηγορία, η νεανική ομάδα της ΑΕΚ Καβάλας του Γιάννη Κουμλιά πέτυχε τη 2η συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα αφού επικράτησε στο Χαλκερό επί του τοπικού Ατρομήτου με (0-1) και στις Πηγές είχαμε την εκτός έδρας νίκη του ΜΑ Ορφανίου σε βάρος του Άρη με σκορ (1-2). Σπουδαία σε σημασία και έκταση νίκη πέτυχε και ο Αστέρας Φωλιάς μέσα στον Πλατανότοπο επί του Φρίξου με το εντυπωσιακό σκορ (2-5). Την ίδια ώρα να σημειώσουμε ότι ο Ορφέας «ζευγάρωσε» τις νίκες του μετά το (3-0) στην Ελευθερούπολης σε βάρος του Απόλλων Χρυσοχωρίου ενώ νίκη σημείωσε και ο Βύρωνας Καβάλας επί της Νέας Περάμου με σκορ (3-0). Στον Αμυγδαλεώνα η νεοφώτιστη Δόξα έχασε από την Αναγέννηση Λιμεναρίων με σκορ (1-3) και τέλος ο Ναζιανζός Νέας Καρβάλης στο γήπεδο του πήρε το «τρίποντο» επί του ΠΟ Κεραμωτής με (1-0).

 

Συνοπτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των πρωταθλημάτων της Α’ και Β’  κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-2η αγωνιστική

Ορφέας Ελ-Απόλλωνας Χρυσοχωρίου 3-0

Ατρόμητος Χαλκερού-ΑΕΚ Καβάλας 0-1

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-ΠΟ Κεραμωτής 1-0

Φρίξος Πλατανοτόπου-Αστέρας Φωλιάς 2-5

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Λιμενάρια 1-3

Άρης Πηγών-ΜΑ Ορφανίου 1-2

Βύρωνας-Βρασίδας Νέας Περάμου 3-0

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-2η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης 6 (6-1)

Μ.Α Ορφανίου 6 (3-1)

ΑΕΚ Καβάλας 6 (2-0)

Αστέρας Φωλιάς 4 (6-3)

Βύρωνας Καβάλας 4 (3-0)

Αναγέννηση Λιμεναρίων 4 (3-1)

Ατρόμητος Χαλκερού 3 (3-3)

Ναζιανζός 3 (2-3)

Άρης Πηγών 1 (2-3)

Δόξα Αμυγδαλεώνα 1 (1-3)

Π.Ο Κεραμωτής 1 (0-1)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 0 (2-6)

Φρίξος Πλατανοτόπου 0 (2-6)

Βρασίδας Ν. Περάμου 0 (0-4)

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-3η αγωνιστική

Απόλλωνας Χρυσοχωρίου-ΑΕΚ Καβάλας

ΠΟ Κεραμωτής- Ορφέας Ελευθ/λης

Αστέρας Φωλιάς-Ατρόμητος Χαλκερού

Λιμενάρια-Ναζιανζός Νέας Καρβάλης

Μ. Α Ορφανίου-Φρίξος Πλατανοτόπου

Βρασίδας Ν. Π-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Βύρωνας Καβάλας-Άρης Πηγών

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-2η αγωνιστική

Άρης Ζυγού-Θράκη Γραβούνας 4-1

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β`-Πανιώνιος Ξεριά 3-0 α.α.

Κεραυνός Καλλιράχης Ηρακλής Καβάλας 0-1

Μακεδονικός Αγιάσματος-Άρης Πρίνου 1-5

ΠΑΟΚ Καβάλας-Θεαγένης Θάσου 0-3

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ποσειδώνας 2-0

Άγιος Λουκάς-Ατρόμητος Λεκάνης 0-3

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-2η αγωνιστική

Θεαγένης Θάσου 6 (6-0)

Άρης Ζυγού 6 (6-1)

Άρης Πρίνου 6 (5-1)

Ηρακλής Καβάλας 6 (3-0)

Ποσειδώνας Καβάλας 3 (5-4)

Μακεδονικός Αγιάσματος 3 (4-3)

Καβάλα 2004 3 (4-3)

Ατρόμητος Λεκάνης 3 (5-5)

Θράκη Γραβούνας 3 (4-4)

Ποντιακός Ποντολιβάδου 3 (2-2)

Κεραυνός Καλλιράχης 0 (0-3)

ΠΑΟΚ Καβάλας 0 (0-5)

Άγιος Λουκάς 0 (0-6)

Πανιώνιος Ξεριά Αποσύρθηκε

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-3η αγωνιστική

Θράκη Γραβούνας-Πανιώνιος Ξεριά

Ηρακλής Καβάλας-Άρης Ζυγού

Αρης Πρίνου-Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β`

Θεαγένης-Κεραυνός Καλλιράχης

Ποσειδώνας-Μακεδονικός Αγιάσματος

Ατρόμητος Λεκάνης-ΠΑΟΚ Καβάλας

Άγιος Λουκάς-Ποντιακός Ποντολιβάδου

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-2η αγωνιστική

ΜΑ Φιλίππων-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 1-1

Ελπίδες Καβάλας-ΑΟ Ποταμιάς 2-4

Ατρόμητος Ακροβουνίου-ΑΕ Πιερέων 5-0

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Ένωση Παγγ. Δρυάδας  4-3

Παγγαίο-Κεραυνός Κρηνίδων 1-0

Αίας Παναγίας-ΑΟ Κάρυανης 1-0

Κεραυνός Ελευθερών-Αμισιανά 4-1

Ρεπό: Ασπίδα Πολυστύλου

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-2η αγωνιστική

Ατρόμητος Ακροβουνίου 6 (7-0)

Κεραυνός Ελευθερών 6 (8-2)

ΑΣ Παγγαίο 6 (4-2)

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 4 (5-1)

Ασπίδα Πολυστύλου* 3 (2-0)

Αίας Παναγίας** 3 (1-0)

Α.Ο Ποταμιάς 3 (4-4)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 3 (4-5)

Μακεδονικός Αμισιανών 3 (3-4)

Μ.Α Φιλίππων* 1 (1-1)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας** 0 (3-4)

ΑΕ Πιερέων 0 (2-8)

Α.Ο Κάρυανης 0 (0-3)

Κεραυνός Κρηνίδων 0 (1-5)

Ελπίδες Καβάλας 0 (2-6)

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-3η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-ΑΟ Ποταμιάς

Ασπίδα Πολυστύλου-ΜΑ Φιλίππων

ΑΕ Πιερέων-Ελπίδες Καβάλας

Κεραυνός Κρηνίδων-Ατρόμητος Ακροβουνίου

ΑΟ Κάρυανης-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Μακεδονικός Αμισιανών-Παγγαίο

Αίας Παναγίας-Κεραυνός Ελευθερών

Ρεπό: Ένωση Παγγ. Δρυάδας

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris