xerox
xerox

Με δυο εντός έδρας παιχνίδια θα ξεκινήσει ο Α.Ο.Κ. τι; αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το νέο πρωτάθλημα της Football League μετά την κλήρωση που έγινε παρουσία πολλών παραγόντων πολλών σωματείων και βέβαια εκπροσώπων της ΠΑΕ Καβάλα, όπως είναι οι κ.κ. Αντώνης Αντωνίου και Σωτήρης Δεληκάρης.

 

Ειδικότερα να σημειώσουμε ότι η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος για την 1η αγωνιστική θα υποδεχτεί την Τρίγλια στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη» ενώ και την 2η αγωνιστική θα υπάρχει εντός έδρας  παιχνίδι αυτήν την φορά με αντίπαλο το Αιγάλεω.

 

Εκείνο βέβαια το οποίο πρέπει να σημειωθεί είναι το ότι το νέο πρωτάθλημα ξεκινάει στις 29 Σεπτεμβρίου ενώ η κλήρωση γίνεται παρουσία του υφυπουργού κ. Αυγενάκη. Την άνοδο στην Super League 2, θα πάρουν οι ομάδες που θα καταλάβουν τις δυο πρώτες θέσεις ενώ τέσσερις ομάδες θα υποβιβαστούν στη Γ΄ Εθνική. Κλειδάριθμο πήραν τα Τρίκαλα και ο Θεσπρωτός, λόγω γηπεδικού προβλήματος που αντιμετωπίζουν, με συνέπεια να δώσουν το πρώτο τους ματς εκτός έδρας, ενώ επίσης κλειδάριθμο πήραν ο Ολυμπιακός Βόλου, η Νίκη Βόλου και ο Ιάλυσος.   Μάλιστα ο Λευτέρης Αυγενάκης στην κλήρωση της Football League δήλωσε: «Από τους παράγοντες εξαρτάται η αύξηση της αξιοπιστίας». Ο κ. Αυγενάκης διαβεβαίωσε τους εκπροσώπους των ομάδων ότι η Πολιτεία βρίσκεται στο πλευρό τους, επισήμανε όμως παράλληλα ότι είναι στο δικό τους χέρι η αύξηση των αξιοπιστίας του πρωταθλήματος, που θα οδηγήσει και σε οικονομικά οφέλη.

«Στην κλήρωση της Football League είπα στους παράγοντες ότι από αυτούς εξαρτάται η αύξηση της αξιοπιστίας του πρωταθλήματός τους κι όλα τα παρεπόμενα οφέλη της (αγωνιστικά, οικονομικά, εξέδρες γεμάτες φιλάθλους, συμβολή στην αναστροφή του κλίματος). Είμαστε μαζί», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Λευτέρης Αυγενάκης σε ανάρτησή του στο Twitter.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της  Football League για τη σεζόν 2019-2020 είναι το εξής:

 

 1η αγωνιστική (29/9)
Αιγάλεω – Καλαμάτα
Καβάλα – Τρίγλια
Ιάλυσος – ΟΦ Ιεράπετρας
Ασπρόπυργος – Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου – Θεσπρωτός
Βέροια – Διαγόρας
Ιωνικός – Τρίκαλα

 

2η αγωνιστική (06/10)
Καβάλα – Αιγάλεω
Καλαμάτα – Ιάλυσος
Τρίγλια – Ασπρόπυργος
ΟΦ Ιεράπετρας – Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου – Βέροια
Θεσπρωτός – Ιωνικός
Διαγόρας – Τρίκαλα

 

3η αγωνιστική (13/10)
Αιγάλεω – Ιάλυσος
Ασπρόπυργος – Καβάλα
Νίκη Βόλου – Καλαμάτα
Βέροια – Τρίγλια
Ιωνικός – ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίκαλα – Ολυμπιακός Βόλου
Διαγόρας – Θεσπρωτός

 

4η αγωνιστική (20/10)
Ασπρόπυργος – Αιγάλεω
Ιάλυσος – Νίκη Βόλου
Καβάλα – Βέροια
Καλαμάτα – Ιωνικός
Τρίγλια – Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας
Ολυμπιακός Βόλου – Θεσπρωτός

 

5η αγωνιστική (27/10)
Αιγάλεω – Νίκη Βόλου
Βέροια – Ασπρόπυργος
Ιωνικός – Ιάλυσος
Τρίκαλα – Καβάλα
Διαγόρας – Καλαμάτα
Θεσπρωτός – Τρίγλια
Ολυμπιακός Βόλου – ΟΦ Ιεράπετρας

 

6η αγωνιστική (03/11)
Βέροια – Αιγάλεω
Νίκη Βόλου – Ιωνικός
Ασπρόπυργος – Τρίκαλα
Ιάλυσος – Διαγόρας
Καβάλα – Θεσπρωτός
Καλαμάτα – Ολυμπιακός Βόλου
Τρίγλια – ΟΦ Ιεράπετρας

 

7η αγωνιστική (10/11)
Αιγάλεω – Ιωνικός
Τρίκαλα – Βέροια
Διαγόρας – Νίκη Βόλου
Θεσπρωτός – Ασπρόπυργος
Ολυμπιακός Βόλου – Ιάλυσος
ΟΦ Ιεράπετρας – Καβάλα
Τρίγλια – Καλαμάτα

 

8η αγωνιστική (17/11)
Τρίκαλα – Αιγάλεω
Ιωνικός – Διαγόρας
Βέροια – Θεσπρωτός
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου
Ασπρόπυργος – ΟΦ Ιεράπετρας
Ιάλυσος – Τρίγλια
Καβάλα – Καλαμάτα

 

9η αγωνιστική (24/11)
Αιγάλεω – Διαγόρας
Θεσπρωτός – Τρίκαλα
Ολυμπιακός Βόλου – Ιωνικός
ΟΦ Ιεράπετρας – Βέροια
Τρίγλια – Νίκη Βόλου
Καλαμάτα – Ασπρόπυργος
Ιάλυσος – Καβάλα

 

10η αγωνιστική (01/12)
Θεσπρωτός – Αιγάλεω
Διαγόρας – Ολυμπιακός Βόλου
Τρίκαλα – ΟΦ Ιεράπετρας
Ιωνικός – Τρίγλια
Βέροια – Καλαμάτα
Νίκη Βόλου – Καβάλα
Ασπρόπυργος – Ιάλυσος

 

11η αγωνιστική (08/12)
Αιγάλεω – Ολυμπιακός Βόλου
ΟΦ Ιεράπετρας – Θεσπρωτός
Τρίγλια – Διαγόρας
Καλαμάτα – Τρίκαλα
Καβάλα – Ιωνικός
Ιάλυσος – Βέροια
Νίκη Βόλου – Ασπρόπυργος

 

12η αγωνιστική (15/12)
ΟΦ Ιεράπετρας – Αιγάλεω
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίγλια
Θεσπρωτός – Καλαμάτα
Διαγόρας – Καβάλα
Τρίκαλα – Ιάλυσος
Ιωνικός – Ασπρόπυργος
Βέροια – Νίκη Βόλου

 

13η αγωνιστική (22/12)
Αιγάλεω – Τρίγλια
Καλαμάτα – ΟΦ Ιεράπετρας
Καβάλα – Ολυμπιακός Βόλου
Ιάλυσος – Θεσπρωτός
Ασπρόπυργος – Διαγόρας
Νίκη Βόλου – Τρίκαλα
Ιωνικός – Βέροια

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris