xerox
xerox

Σε ρυθμούς πρωταθλημάτων κινήθηκαν το Σαββατοκύριακο 28 και 29 Σεπτεμβρίου τα πρωταθλήματα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων και το ενδιαφέρον ήταν πολύ μεγάλο στις αναμετρήσεις που διεξήχθησαν τόσο στην Α’ όσο και στην Β’ κατηγορία με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής.

 

Μία αγωνιστική πολύ σημαντική στην Α’ κατηγορία κατά τη διάρκεια της οποίας, Ορφέας Ελευθερούπολης και ΜΑ Ορφανίου νίκησαν αντίστοιχα,  (4-0) την Αναγέννηση Λιμεναρίων και (1-2) τον Ατρόμητο Χαλκερού και οι δύο ομάδες συνεχίζουν να «συγκατοικούν» στην πρώτη θέση της βαθμολογία. Από κει και πέρα, ο Αστέρας Φωλιάς συνεχίζει να παρουσιάζει μία σταθερότητα στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας και για την 4η αγωνιστική νίκησε εκτός έδρας της ΑΕΚ Καβάλας με (0-2) ενώ στις νίκες επέστρεψε ο Βύρωνας Καβάλας ο οποίος πέρασε σαν «σίφουνας» από την Πλατανότοπο μετά την άνετη νίκη του με (0-4) επί του Φρίξου. Τις καλές εμφανίσεις της συνέχισε και η Δόξα Αμυγδαλεώνα η οποία ξεπέρασε με επιτυχία το εμπόδιο του Άρη Πηγών με τη νίκη της με σκορ (3-1), ενώ  πολύ σημαντική νίκη πήρε και ο Ναζιανζός Ν. Καρβάλης σε βάρος του Βρασίδα Ν. Περάμου με (1-0). Τέλος μετά από ένα μέτριο παιχνίδι ΠΟ Κεραμωτής και Απόλλων Χρυσοχωρίου έμειναν στο (0-0). Σημαντικά παιχνίδια έγιναν και στους δύο (2) ομίλους της Β’ κατηγορίας και πολύ μικρές ήταν οι μεταβολές που παρατηρήθηκαν στις βαθμολογίες τους.

 

Συνοπτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων που έγιναν στο πλαίσιο της 4 αγωνιστικής στα πρωταθλήματα της Α’ και Β’  κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-4η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής-Απόλλωνας Χρυσοχωρίου 0-0

ΑΕΚ Καβάλας- Αστέρας Φωλιάς 0-2

Ορφέας Ελ-Αναγέννηση Λιμεναρίων 4-0

Ατρόμητος Χαλκερού-Μ. Α Ορφανίου 1-2

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Βρασίδας Ν. Περάμου 1-0

Φρίξος Πλατανοτόπου-Βύρωνας Καβ. 0-4

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άρης Πηγών 3-1

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-4η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης 12 (12-1)

Μ.Α Ορφανίου 12 (6-2)

Αστέρας Φωλιάς 10 (9-3)

Βύρωνας Καβάλας 8 (9-2)

Δόξα Αμυγδαλεώνα 7 (5-4)

Ναζιανζός 7 (4-4)

ΑΕΚ Καβάλας 6 (4-3)

Αναγέννηση Λιμεναρίων 5 (4-6)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 4 (5-7)

Ατρόμητος Χαλκερού 3 (4-6)

Άρης Πηγών 2 (5-8)

Π.Ο Κεραμωτής 2 (0-3)

Βρασίδας Ν. Περάμου 0 (0-6)

Φρίξος Πλατανοτόπου 0 (2-11)

Βρασίδας Ν. Περάμου 0 (0-4)

 

A’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-5η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Αστέρας Φωλιάς

Αναγέννηση Λιμεναρίων -ΠΟ Κεραμωτής

Μ. Α Ορφανίου-ΑΕΚ Καβάλας

Βρασίδας-Ορφέας Ελευθερούπολης

Βύρωνας-Ατρόμητος Χαλκερού

Άρης Πηγών-Ναζιανζός Νέας Καρβάλης

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Φρίξος Πλατανοτόπου

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-4η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Θράκη Γραβούνας 2-0

Πανιώνιος Ξεριά- Άρης Πρίνου 0-3 α.α.

Άρης Ζυγού-Θεαγένης Θάσου 2-0

Καβάλα 2004/ΑΕ Β`-Ποσειδώνας 5-0

Κεραυνός Καλλιράχης-Ατρόμητος Λεκάνης 3-0

Μακεδονικός Αγιάσματος-Άγιος Λουκάς 5-0

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ποντιακός Ποντολιβάδου 1-0

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-4η αγωνιστική

Άρης Πρίνου 12 (12-3)

Άρης Ζυγού 12 (11-3)

Μακεδονικός Αγιάσματος 9 (11-3)

Ηρακλής Καβάλας 9 (7-3)

Θεαγένης Θάσου 7 (7-3)

Καβάλα 2004 6 (11-7)

Θράκη Γραβούνας 6 (7-6)

Ποντιακός Ποντολιβάδου 6 (3-3)

Κεραυνός Καλλιράχης 4 (4-4)

Ατρόμητος Λεκάνης 4 (6-9)

ΠΑΟΚ Καβάλας 4 (2-6)

Ποσειδώνας Καβάλας 3 (5-11)

Άγιος Λουκάς 0 (0-12)

Πανιώνιος Ξεριά Αποσύρθηκε

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-5η αγωνιστική

Θράκη Γραβούνας-Άρης Πρίνου

Θεαγένης Ηρακλής Καβάλας

Ποσειδώνας-Πανιώνιος Ξεριά

Ατρόμητος Λεκάνης-Άρης Ζυγού

Άγιος Λουκάς-Καβάλα 2004/ ΑΕΚ Β`

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Καλλιράχη

ΠΑΟΚ Καβάλας-Μακεδονικός Αγιάσματος

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-4η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Βυζάντιο 1-1

ΑΟ Ποταμιάς-ΑΕ Πιερέων 1-4

Μ. Α Φιλίππων-Παγγαιϊκός 3-4

Ελπίδες-Κεραυνός Κρηνίδων 0-4

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αμισιανά 2-2

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Κεραυνός Ελευθερών 0-2

Ρεπό: ο ΑΟ Κάρυανης

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-4η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών 12 (15-4)

ΑΣ Παγγαίο 9 (11-8)

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 8 (13-3)

Ατρόμητος Ακροβουνίου 7 (11-5)

Ασπίδα Πολυστύλου* 7 (4-1)

Μακεδονικός Αμισιανών 7 (9-8)

Ένωση Παγγ. Δρυάδας* 6 (12-9)

Κεραυνός Κρηνίδων 6 (8-7)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 6 (8-9)

ΑΕ Πιερέων 6 (9-11)

Α.Ο Ποταμιάς 3 (6-15)

Αίας Παναγίας 3 (6-16)

Μ.Α Φιλίππων* 1 (4-6)

Α.Ο Κάρυανης* 0 (2-7)

Ελπίδες Καβάλας 0 (4-13)

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-5η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-ΑΕ Πιερέων

Παγγαιϊκός-Ασπίδα Πολυστύλου

Κεραυνός Κρηνίδων-Ποταμιά

ΑΟ Κάρυανης-ΜΑ Φιλίππων

Μακεδονικός Αμισιανών-Ελπίδες

Παναγία-Ατρόμητος Ακροβουνίου

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Παγγαίο

Ρεπό: Κεραυνός Ελευθερών

 


Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris