xerox
xerox

Στην κυριολεξία «φωτιά» πήρε η κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α΄ κατηγορίας στην Ε.Π.Σ. Καβάλας μιας και στις αναμετρήσεις για την 22η αγωνιστική που έγιναν το Σαββατοκύριακο 6 και 7 Απριλίου τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν δημιουργούν ακόμη μεγαλύτερο κλίμα αγωνίας.

 

Πιο συγκεκριμένα ο Βύρων Καβάλας δεν κατάφερε να ξεπεράσει εντός έδρας το εμπόδιο της Νέας Καρβάλης αφού αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ (2-2) και κατά συνέπεια, η Δόξα Θεολόγου που νίκησε στο γήπεδο του Ποτού τον Βρασίδα Νέας Περάμου με σκορ (2-0), μείωσε στον 1 πόντο την διαφορά του από την κορυφή της βαθμολογίας. Στο παιχνίδι της ανόδου μπορούμε να πούμε ότι βρίσκεται και ο Ορφέας Ελευθερούπολης αφού εκμεταλλεύτηκε τον παράγοντα έδρα και νίκησε την Αναγέννηση Λιμεναρίων με σκορ (3-1) ενώ ο Άρης Πηγών ήταν καλύτερος από τον Θεαγένη Θάσου εκμεταλλεύτηκε τον παράγοντα έδρα και αξιοποιώντας την ανωτερότητά του νίκησε με το ίδιο σκορ. Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 22ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας και σε μία πολύ αμφίρροπη αναμέτρηση ο Φρίξος Πλατανοτόπου νίκησε την ΑΕΚ Καβάλας με (2-1) ενώ στο Χαλκερό ο τοπικός Ατρόμητος επί της ουσίας δεν αντιμετώπισε προβλήματα αφού νίκησε τον Κεραυνό Κρηνίδων με (3-0). Τέλος ο ΜΑ Φιλίππων πήρε την νίκη στα χαρτιά με (0-3) σε βάρος του Ολυμπιακού Καβάλας που αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Παράλληλα να τονίσουμε ότι είχαμε και μία εξ αναβολής αναμέτρηση για τον 1ο όμιλο της Β΄ κατηγορίας στην οποία ο Μακεδονικός Αγιάσματος νίκησε εκτός έδρας με σκορ (0-2) την ομάδα της Παναγίας. Τέλος για τον τελικό του κυπέλλου κατηγοριών στον 3ο όμιλο της Β΄ κατηγορίας  ο  Κεραυνός Ελευθερών πήρε τη νίκη με σκορ (2-0) και κατέκτησε το τρόπαιο.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν το Σαββατοκύριακο 6 και 7 Απριλίου σε διάφορα γήπεδα του Νομού Καβάλας, οι βαθμολογίες και επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-ΕΠΣ Καβάλας

Τα αποτελέσματα-22η αγωνιστική

Δόξα Θεολόγου-Βρασίδας Ν. Περάμου 2-0

Άρης Πηγών-Θεαγένης Θάσου 3-1

Ατρόμητος Χαλκερού-Κεραυνός Κρηνίδων 3-0

Ολυμπιακός Καβάλας -Μ.Α. Φιλίππων 0-3 α.α.

Βύρωνας Καβάλας-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 2-2

Φρίξος Πλατανοτόπου-ΑΕΚ Καβάλας 2-1

Ορφέας  Ελευθ/πολης-Αναγέννηση Λιμεναρίων 3-1

 

Α’ κατηγορία-ΕΠΣ Καβάλας

Η βαθμολογία-22η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας (47-13) 52

Δόξα Θεολόγου (39-7) 51

Ορφέας Ελευθερούπολης (48-16) 46

Βρασίδας Νέας Περάμου (42-24) 41

Αναγέννηση Λιμεναρίων (37-25) 37

Φρίξος Πλατανοτόπου (3-33) 34

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (37-27) 33

Άρης Πηγών (34-31) 33

Ατρόμητος Χαλκερού (27-35) 27

ΑΕΚ Καβάλας (21-22) 25

ΜΑ Φιλίππων (25-54) 21

Θεαγένης Θάσου (25-39) 17

Κεραυνός Κρηνίδων (19-47) 13

Ολυμπιακός Καβάλας (αποχώρησε)

 

Β1 κατηγορία-ΕΠΣ Καβάλας

Η ερχόμενη-23η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Θεαγένης

Κεραυνός Κρηνίδων-Δόξα Θεολόγου

Μ.Α. Φιλίππων -Άρης Πηγών

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Ατρόμητος Χαλκερού

ΑΕΚ Καβάλας-Ολυμπιακός Καβάλας

Ορφέας  Ελευθερούπολης-Βύρωνας Καβάλας

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Φρίξος Πλατανοτόπου

 

Β1 κατηγορία-ΕΠΣ Καβάλας

Η ερχόμενη-21η αγωνιστική

Μαίανδρος Γέροντα-Πανιώνιος Ξεριά

Ατρόμητος Λεκάνης-Κεραμωτή

Μυρμιδόνες Καβάλας-Α.Ο. Ποταμιάς

Αίας Παναγίας-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Μακεδονικός Αγιάσματος-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Φάρος Μαριών-Ποσειδών Καβάλας

 

Β1 Κατηγορία-ΕΠΣ Καβάλας

Η βαθμολογία-20η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής (77-16) 54

Απόλλων Χρυσοχωρίου (56-20) 44

Μακεδονικός Αγιάσματος (35-19) 41

Ποσειδώνας Καβάλας (36-30) 33

Πανιώνιος Ξεριά (39-22) 32

Μαίανδρος Γέροντα (29-44) 30

ΑΟ Ποταμιάς (31-33) 26

Αίας Παναγίας (32-44) 24

Μυρμιδόνες Καβάλας (28-40) 17

Ατρόμητος Λεκάνης (17-38) 14

Ποντιακός Ποντολιβάδου (17-38) 13

Φάρος Μαριών (19-62) 8

*** Ο Ατρόμητος Λεκάνης ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -3 βαθμούς
*** Αγίασμα και Αίας Παναγίας έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

 

Β1 κατηγορία-ΕΠΣ Καβάλας

Η επόμενη-22η αγωνιστική

Μαίανδρος Γέροντα-Ατρόμητος Λεκάνης

Πανιώνιος Ξεριά-Μυρμιδόνες Καβάλας

Κεραμωτή-Αίας Παναγίας

Α.Ο. Ποταμιάς -Μακεδονικός Αγιάσματος

Ποντιακός Ποντολιβάδου -Φάρος Μαριών

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ποσειδών Καβάλας

 

Β2 κατηγορία-ΕΠΣ Καβάλας

Η ερχόμενη-21η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Καβάλα 2004

Μακεδονικός Αμισιανών-Κεραυνός Καλλιράχης

Άρης Πρίνου-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Άρης Ζυγού-Ασπίδα Πολυστύλου

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ελπίδες Καβάλας

Ρεπό: Άγιος Λουκάς

 

Β2 κατηγορία-ΕΠΣ Καβάλας

Η βαθμολογία-20η αγωνιστική

Δόξα Αμυγδαλεώνα (29-14) 38

Μακεδονικός Αμισιανών (38-17) 35

Ηρακλής Καβάλας (43-14) 34

Καβάλα 2004 (41-25) 31

ΠΑΟΚ Καβάλας (29-16) 30

Άρης Πρίνου (34-27) 29

Άρης Ζυγού (34-28) 22

Ασπίδα Πολύστυλου (24-28) 23

Κεραυνός Καλλιράχης (24-42) 20

Ελπίδες Καβάλας (9-38) 7

Άγιος Λουκάς (11-67) 2

*** Ο Ηρακλής Καβάλας ξεκίνησε με -6 βαθμούς και ο Άγιος Λουκάς με -3

 

Β2 κατηγορία-ΕΠΣ Καβάλας

Η επόμενη-22η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Μακεδονικός Αμισιανών

Άγιος Λουκάς-Άρης Πρίνου

Κεραυνός Καλλιράχης-Άρης Ζυγού

Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΠΑΟΚ Καβάλας

Ασπίδα Πολυστύλου-Ελπίδες Καβάλας

Ρεπό: Ηρακλής Καβάλας

 

Β3 κατηγορία-ΕΠΣ Καβάλας

Η ερχόμενη-21η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων 2004-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Α.Σ. Παγγαίο-Αστέρας Φωλιάς

Α.Ο.Ελαιοχωρίου-Βυζάντιο

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας

Κεραυνός Ελευθερών-Α.Ο. Κάρυανης

Ρεπό: Μ.Α. Ορφανίου

 

Β3 κατηγορία-ΕΠΣ Καβάλας

Η βαθμολογία-20η αγωνιστική

ΜΑ Ορφανίου (67-12) 53

Αστέρας Φωλιάς (46-24) 38

Κεραυνός Ελευθερών (41-18) 35

Ένωση Παγ. Δρυάδας (41-23) 33

ΑΟ Κάρυανης (36-32) 29

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (38-27) 27

Ατρόμητος Ακροβουνίου (39-34) 24

ΑΟ Ελαιοχωρίου (31-26) 23

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (18-49) 14

ΑΕ Πιερέων (15-43) 10

ΑΣ Παγγαίο (5-92) -3

 

Β1 κατηγορία-ΕΠΣ Καβάλας

Η επόμενη-22η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Α.Σ. Παγγαίο

Μ.Α. Ορφανίου-Α.Ο.Ελαιοχωρίου

Αστέρας Φωλιάς-Ατρόμητος Ακροβουνίου

Βυζάντιο-Κεραυνός Ελευθερών

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδα -Α.Ο. Κάρυανης

Ρεπό: ΑΕ Πιερέων 2004

 


Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris