xerox
xerox

Τα δύο επόμενα και πάρα πολύ καθοριστικά παιχνίδια που ακολουθούν για την Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας, το Σάββατο (20/4) το απόγευμα στις 5 στο κλειστό της Καλαμίτσας  «Αλεξάνδρα Δήμογλου»  και την Μεγάλη Τετάρτη στον Εθνικό αποτελούν μία πρώτης τάξης ευκαιρία για το συγκρότημα του Ανδρέα Καραπιπερίδη προκείμενου να δει με πιο αισιόδοξο μάτι την υπόθεση της παραμονής του στην Α2 κατηγορία.

 

Βέβαια εκείνο το οποίο προέχει είναι το ότι η Ένωση καλαθοσφαίρισης Καβάλας θα πρέπει να ξεπεράσει πάση θυσία το Σάββατο (20/4) στις 5 το απόγευμα το εμπόδιο του Αμύντα, να πάρει τη νίκη έτσι ώστε να ταξιδέψει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία για να ταξιδέψει την ερχόμενη Τετάρτη στην έδρα του ουραγού του βαθμολογικού πίνακα. Είναι γεγονός πάντως πως το κλίμα μέσα στα αποδυτήρια της ομάδας μπάσκετ της Καβάλας είναι πολύ καλό, ο προπονητής της Ένωσης Ανδρέας Καραπιπερίδης δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα, ο κόσμος θα σταθεί στο πλευρό της ομάδας στο παιχνίδι με τον Αμύντα και όλες οι προϋποθέσεις συντελούν για τη νίκη τόσο σε βάρος του Αμύντα όσο και επί του Εθνικού.

 

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

της 27ης και 28ης αγωνιστικής

 Ανακοίνωση εξέδωσε η ΕΟΚ/ΚΕΔ με την οποία ενημερώνει για τους διαιτητές και τους κομισάριους της 27ης και 28ης αγωνιστικής της Α2.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 27ης και 28ηςαγωνιστικής έχουν ως εξής:

 

Οι διαιτητές-27η αγωνιστική

Πέμπτη 18 Απριλίου

Ιβανώφειο 18.00 Ηρακλής-Ιπποκράτης Παγώνης-Πιτσίλκας-Μπακάλης (Σιμητόπουλος)

 

Σάββατο 20 Απριλίου

Αγ. Παύλου 17.00 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Καρδίτσα Πουρσανίδης Κ.-Ταρενίδης Κ.-Θεοδώρου (Μήτσιου)
Δ. Διαμαντίδης 17.00 Καστοριά-Μαρούσι Σταματόπουλος-Ξέρας-Κοϊμοτζόγλου (Πλεξίδας)
Νεάπολης 17.00 Ερμής Αγιάς-Απόλλων Π. Ταρενίδης Στ.-Τζίμα-Τσιρτσιμάλης (Βαρνάς)
Μεσολογγίου 15.00 Χ.Τρικούπης-Ψυχικό Κατραχούρας-Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης (Πατσαντζόπουλος)
Νίκαιας «Ο Πλάτων» 17.00 Ιωνικός Ν.-Εθνικός Παπαθανασίου-Ορφανός Ιορδ.-Κονταράτος (Άκελ)
Αλ.Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Αμύντας Τζαφλέρης-Ευφραιμίδης-Σιμητόπουλος (Μπρίγκος)
Ήλιδας 17.00 Κόροιβος-Διαγόρας Δρυοπιδέων Αναστόπουλος Αντ.-Καλογερόπουλος Λ.-Ζαχαρής (Θεοδοσόπουλος)

 

Οι διαιτητές-27η αγωνιστική

Μ. Τετάρτη 24 Απριλίου

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου Διαμαντής-Κατραχούρας-Κοντίλης (Δούκας)
Περιβόλας 17.00 Απόλλων Π.-Καστοριά Ανδρικόπουλος-Μπίκας-Θεοδωρόπουλος (Πίγκας)
Κω 15.00 Ιπποκράτης-Ερμής Αγιάς Καλδίρης-Τσώνος-Γιακείμη (Βιντζηλαίος)
Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Χ. Τρικούπης Παφίλης-Τζιοπάνος Ν.-Τζίμα (Μανάσης)
Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Ιωνικός Ν. Ζακεστίδης-Μηλαπίδης-Σκαλτσής (Σταύρου)
Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-Καβάλα Ζαχαρής-Νάστος-Δολγυρας (Παλάτος)
Υμηττού 17.00 Αμύντας-Κόροιβος Παντελίδης-Κοτσιμπος-Πιτσίλκας (Ντίνος)
Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρ.-Ηρακλής Παναγιώτου-Βαρδάλος-Tσιμπούρης (Ελευθεριάδης)

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris