xerox
xerox

Η ΕΟΚ γνωστοποίησε το πρόγραμμα των αγώνων που θα γίνουν πριν το τουρνουά μπάσκετ της Ελευθερούπολης αλλά και το πρόγραμμα που θα παίξουν οι Ολυμπιακός, Περιστέρι και Άρης που περιμένουν τους αντιπάλους τους.

 

Γνωστό έγινε το πρόγραμμα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων το οποίο θα λάβει χώρα στην Καβάλα την περίοδο 1-5 Μαΐου. Ολυμπιακός (ΕΣΚΑΝΑ), Περιστέρι (ΕΣΚΑ) και Άρης (ΕΣΚΑΘ) περιμένουν τους αντιπάλους τους, με τους Ερυθρόλευκους να θέλουν να διατηρήσουν τον περσινό τους τίτλο.

 

Αναλυτικά:

Α’ Όμιλος (Θεσσαλονίκη,

ΚΓ Νεάπολης)
1.ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης
2.ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
3.ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
4.Πρωταθλητής ΕΣΚΑΘ
5.ΠΟ Ν. Μουδανιών
6.ΣΚ Νικόπολη Πρέβεζας

 

Το πρόγραμμα

20 Απριλίου
Πρωτέας Γρ.-Ασπίς Ξ.
Πρωταθλητής ΕΣΚΑΘ-Πιερικός Αρχέλαος
Νικόπολη-Ν. Μουδανιά

 

21 Απριλίου
Ν. Μουδανιά-Πρωταθλητής ΕΣΚΑΘ
Πιερικός Αρχέλαος-Πρωτέας Γρ.
Ασπίς Ξ.-Νικόπολη

 

22 Απριλίου
Πρωτέας Γρ.-Ν. Μουδανιά
Πρωταθλητής ΕΣΚΑΘ-Νικόπολη
Ασπίς Ξ.-Πιερικός Αρχέλαος

 

23 Απριλίου
Πρωταθλητής ΕΣΚΑΘ-Ασπίς Ξ.
Νικόπολη-Πρωτέας Γρ.
Ν. Μουδανιά-Πιερικός Αρχέλαος

 

24 Απριλίου
Πρωτέας Γρ.-Πρωταθλητής ΕΣΚΑΘ
Πιερικός Αρχέλαος-Νικόπολη
Ασπίς Ξ.-Ν. Μουδανιά

 

Β’ Όμιλος (Ερμιόνη)
1.ΑΣΠ Προμηθέας Π.
2.ΚΟΜ Πελασγός
3.ΑΟ Ερμιόνης
4.Ακαδημίες Καλαθοσφαίρισης Χαλκίδας

 

Το πρόγραμμα

20 Απριλίου
Πελασγός-Ερμιόνη
ΑΚ Χαλκίδας-Προμηθέας

 

21 Απριλίου
Προμηθέας Π.-Πελασγός
Ερμιόνη-ΑΚ Χαλκίδας

 

22 Απριλίου
Πελασγός-ΑΚ Χαλκίδας
Προμηθέας Π.-Ερμιόνη

 

Γ’ Όμιλος (Π. Φάληρο

«Σοφία Μπεφόν»)

1.ΑΟΝΑ Ηρόδοτος
2.ΤΑΚ Περιστεριώνας Τήνου
3.ΑΟ Κολοσσός Ρόδου
4.Ίωνες ΑΟ Χίου
5.ΕΓΣ Αίολος Μυτιλήνης

 

Το πρόγραμμα

20 Απριλίου
Περιστεριώνας-Κολοσσός Ρ.
Ηρόδοτος-Ίωνες
Ρεπό Αίολος Μυτιλήνης

 

21 Απριλίου
Ίωνες-Περιστεριώνας
Κολοσσός Ρ.-Αίολος Μυτιλήνης
Ρεπό: Ηρόδοτος

 

22 Απριλίου
Αίολος Μυτιλήνης-Ίωνες
Περιστεριώνας-Ηρόδοτος
Ρεπό: Κολοσσός Ρόδου

 

23 Απριλίου
Ηρόδοτος-Αίολος Μυτιλήνης
Ίωνες-Κολοσσός Ρ.
Ρεπό: Περιστεριώνας

 

24 Απριλίου
Αίολος Μυτιλήνης-Περιστεριώνας
Κολοσσός Ρ.-Ηρόδοτος
Ρεπό: Ίωνες

 

Τελική Φάση

(ΚΓ Ελευθερούπολης)

1 Μαΐου
16.00 Άρης-Ολυμπιακός
18.00 Νικητής Β’ Ομίλου-Περιστέρι
19.30 Τελετή Έναρξης
20.00 Νικητής Γ’ Ομίλου-Νικητής Α’ Ομίλου

 

2 Μαΐου
16.00 Νικητής Α’ Ομίλου-Νικητής Β’ Ομίλου
18.00 Περιστέρι-Άρης
20.00 Ολυμπιακός-Νικητής Γ’ Ομίλου

 

3 Μαΐου
15.00 Άρης-Νικητής Α’ Ομίλου
17.00 Νικητής Β’ Ομίλου-Νικητής Γ’ Ομίλου
19.00 Ολυμπιακός-Περιστέρι

 

4 Μαΐου
14.00 Νικητής Β’ Ομίλου-Ολυμπιακός
16.00 Νικητής Γ’ Ομίλου-Άρης
18.00 Νικητής Α’ Ομίλου-Περιστέρι

 

5 Μαΐου
10.00 Άρης-Νικητής Β΄ Ομίλου
12.00 Περιστέρι-Νικητής Γ’ Ομίλου
14.00 Ολυμπιακός-Νικητής Α’ Ομίλου
15.30 Τελετή Λήξης

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris