xerox
xerox

Ο Ηρακλής Καβάλας ήταν ο μεγάλος νικητής στον τελικό του κυπέλλου κατηγοριών της Β2 κατηγορίας αφού στην αναμέτρηση που έγινε στο νησί της Θάσου νίκησε τον Κεραυνό Καλλιράχης με σκορ (2-1)  σε μία από τις λιγοστές αναμετρήσεις οι οποίες πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Μαρτίου.

 

Πιο συγκεκριμένα πλην του τελικού του κυπέλλου κατηγοριών της Β2 κατηγορίας το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Μαρτίου έγιναν και 4 εξ αναβολής αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα της Β’  κατηγορίας. Πιο συγκεκριμένα για τον 1ο όμιλο της Β΄  κατηγορίας ο Αίας Παναγίας πήρε σημαντικό εκτός έδρας διπλό στον Ατρόμητο Λεκάνης ενώ για τον 2ο όμιλο η Δόξα Αμυγδαλεώνα εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τον παράγοντα έδρα, νίκησε με σκορ (1-0) τον Άρη Πρίνου και πλησίασε στους δύο βαθμούς τον πρωτοπόρου του βαθμολογικού πίνακα Μακεδονικό Αμισιανών. Τέλος για τον 3ο όμιλο της Β’  κατηγορίας είχαμε δύο παιχνίδια στα οποία επικράτησαν οι φιλοξενούμενοι. Πιο συγκεκριμένα ο ΑΕ Πιερέων εκτός έδρας νίκησε το Παγγαίο με σκορ (1-3) ενώ το Ελαιοχώρι πήρε σπουδαίο εκτός έδρας διπλό στο Βυζάντιο Κοκκινοχώματος με σκορ(1-2).

 

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Μαρτίου σε όλα τα πρωταθλήματα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, οι βαθμολογίες καθώς επίσης και οι αγωνιστικές που ακολουθούν έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-19η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Ολυμπιακός Καβάλας

Ατρόμητος Χαλκερού-Βύρωνας Καβάλας

Άρης Πηγών-Φρίξος Πλατανοτόπου

Δόξα Θεολόγου-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Θεαγένης-Ορφέας  Ελευθερούπολης

Κεραυνός Κρηνίδων-ΑΕΚ Καβάλας

ΜΑ Φιλίππων -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-18η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας (36-9) 42

Δόξα Θεολόγου (30-6) 42

Ορφέας Ελευθερούπολης (38-13) 36

Αναγέννηση Λιμεναρίων (33-15) 33

Βρασίδας Νέας Περάμου (33-20) 32

Άρης Πηγών (26-25) 26

ΑΕΚ Καβάλας (17-17) 24

Ατρόμητος Χαλκερού (22-23) 24

Πλατανότοπος (31-29) 24

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (24-24) 23

ΜΑ Φιλίππων (19-40) 18

Θεαγένης Θάσου (20-32) 14

Κεραυνός Κρηνίδων (17-38) 12

Ολυμπιακός Καβάλας Αποχώρησε

*** Βύρωνας Καβάλας και Αναγέννηση Λιμεναρίων έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-20η αγωνιστική

Ατρόμητος Χαλκερού-Βρασίδας Ν. Περάμου

Ολυμπιακός Καβάλας -Άρης Πηγών

Βύρωνας Καβάλας-Δόξα Θεολόγου

Φρίξος Πλατανοτόπου-Θεαγένης

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Κεραυνός Κρηνίδων

Ορφέας  Ελευθερούπολης-Μ.Α. Φιλίππων

ΑΕΚ Καβάλας-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αποτελέσματα-Εξ αναβολής

Ατρόμητος Λεκάνης-Αίας Παναγίας 0-1

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-18η αγωνιστική

Ποντιακός Ποντολιβάδο -Μαίανδρος Γέροντα

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Α.Ο. Ποταμιάς

Ποσειδώνας Καβάλας-Κεραμωτή

Φάρος Μαριών-Πανιώνιος Ξεριά

Μακεδονικός Αγιάσματος-Ατρόμητος Λεκάνης

Αίας Παναγίας-Μυρμιδόνες Καβάλας

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-17η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής (64-16) 45

Απόλλων Χρυσοχωρίου (48-17) 35

Ποσειδώνας  Καβάλας (33-23) 33

Μακεδονικός Αγιάσματος (26-18) 33

Πανιώνιος Ξεριάς (34-19) 29

Μαίανδρος Γέροντας (25-34) 27

ΑΟ Ποταμιάς (25-28) 23

Αίας Παναγίας (27-39) 18

Μυρμιδόνες Καβάλας (18-32) 14

Ποντιακός Ποντολίβαδου (17-31) 12

Ατρόμητος Λεκάνης (15-34) 10

Φάρος Μαριών (17-48) 8

*** Ο Ατρόμητος Λεκάνης ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -3 βαθμούς
 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-19η αγωνιστική

Μαίανδρος Γέροντα-Α.Ο. Ποταμιάς

Κεραμωτή-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Πανιώνιος Ξεριά-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Ατρόμητος Λεκάνης-Ποσειδών Καβάλας

Μυρμιδόνες Καβάλας-Φάρος Μαριών

Αίας Παναγίας-Μακεδονικός Αγιάσματος

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αποτελέσματα-Εξ αναβολής

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άρης Πρίνου 1-0

 

Β2  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-18η αγωνιστική

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ηρακλής Καβάλας

Ασπίδα Πολυστύλου-Κεραυνός Καλλιράχης

Ελπίδες Καβάλας-Άγιος Λουκάς

ΠΑΟΚ Καβάλας-Καβάλα 2004

Άρης Πρίνου-Μακεδονικός Αμισιανών

Ρεπό: Άρης Ζυγού

 

Β2  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-17η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών (35-12) 34

Δόξα Αμυγδαλεώνα (22-13) 32

Καβάλα 2004 (38-20) 30

Ηρακλής Καβάλας (33-12) 28

ΠΑΟΚ Καβάλας (26-15) 25

Άρης Πρίνου (25-23) 22

Άρης Ζυγού (32-24) 21

Κεραυνός Καλλιράχης (22-33) 17

Ασπίδα Πολυστύλου (18-26) 14

Ελπίδες Καβάλας (8-33) 6

Άγιος Λουκάς (10-58) 1
*** Ο Ηρακλής Καβάλας ξεκίνησε με -6 βαθμούς και ο Άγιος Λουκάς με -3

 

Β2  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-19η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης

Άγιος Λουκάς-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Καβάλα 2004-Ασπίδα Πολυστύλου

Μακεδονικός Αμισιανών-ΠΑΟΚ Καβάλας

Άρης Πρίνου-Άρης Ζυγού

Ρεπό: Ελπίδες Καβάλας

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αποτελέσματα-Εξ αναβολής

ΑΣ Παγγαίο-ΑΕ Πιερέων 1-3

Βυζάντιο ΑΟ Ελαιοχωρίου 1-2

 

Β3  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-18η αγωνιστική

Βυζάντιο-ΑΕ Πιερέων 2004

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Αστέρας Φωλιάς

Α.Ο. Κάρυανης-Μ.Α. Ορφανίου

Κεραυνός Ελευθερών-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

Α.Ο.Ελαιοχωρίου-Α.Σ. Παγγαίο

Ρεπό: Ατρόμητος Ακροβουνίου

 

Β3  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-17η αγωνιστική

ΜΑ Ορφανίου (55-10) 44

Αστέρας Φωλιάς (39-22) 32

Κεραυνός Ελευθερών (34-17) 28

ΑΟ Κάρυανης (32-24) 26

Ένωση Παγ. Δρυάδας (28-20) 24

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (35-20) 23

Ατρόμητος Ακροβουνίου (38-32) 21

ΑΟ Ελαιοχωρίου (21-24) 17

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (16-36) 14

ΑΕ Πιερέων (16-36) 7

ΑΣ Παγγαίο (3-74) -3

 

Β3  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-19η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων 2004-Αστέρας Φωλιάς

Μ.Α. Ορφανίου-Βυζάντιο

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Α.Σ. Παγγαίο-Κεραυνός Ελευθερών

Α.Ο.Ελαιοχωρίου-Ατρόμητος Ακροβουνίου

Ρεπό: Α.Ο. Κάρυανης

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris