xerox
xerox

Τρία εξ αναβολής παιχνίδια για την Α’  κατηγορία της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας και φουλ δράση για το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας  είχαμε το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Φεβρουαρίου και στους αγώνες που έγιναν κάποια από τα λεγόμενα φαβορί «στραβοπάτησαν».

 

Πιο συγκεκριμένα για τα εξ αναβολής παιχνίδια της Α’ κατηγορίας, ο Ορφέας Ελευθερούπολης δεν αντιμετώπισε κανένα απολύτως πρόβλημα και στην αναμέτρηση που έδωσε με τον Ατρόμητο Χαλκερού έφτασε άνετα στην επικράτηση με σκορ (4-0). Αντίθετα η Δόξα Θεολόγου τα βρήκε «σκούρα» μέσα στη Νέα Καρβάλη και στην αναμέτρηση που έδωσε με τον τοπικό Ναζιανζό αναδείχθηκε ισόπαλη  με σκορ (0-0) Πάντως μία άλλη ομάδα της Θάσου και ειδικότερα ο Θεαγένης πήρε πολύ σπουδαίο διπλό και μάλιστα εκτός έδρας επί του ΜΑ Φιλίππων με σκορ (1-2). Σε ότι έχει να κάνει με το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας να τονιστεί ότι στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής χαμογέλασαν οι δύο από τους τρεις πρωτοπόρους που προχώρησαν με νίκες. Για τον 1ο όμιλο ο ΠΟ Κεραμωτής πρόσθεσε μία ακόμη νίκη στο ενεργητικό του στο εκτός έδρας παιχνίδι που έδωσε με τον Πανιώνιο Ξεριά με σκορ (0-2) ενώ για τον 2ο όμιλο ο πρωτοπόρος Μακεδονικός Αμισιανών που δεν βρέθηκε σε καλή μέρα έχασε στον Αμυγδαλεώνα από την τοπική Δόξα με σκορ (3-1). Τέλος ο πρωτοπόρος του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας ΜΑ Ορφανίου πέρασε νικηφόρα από την έδρα του ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα με σκορ(1-2).

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Φεβρουαρίου στην Α΄ και Β΄ κατηγορία της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Νομού Καβάλας, οι βαθμολογίες καθώς και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αποτελέσματα- Εξ αναβολής αγώνες

Ορφέας Ελευθερούπολης-Χαλκερό 4-0

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Δόξα Θεολόγου 0-0

ΜΑ Φιλίππων-Θεαγένης Θάσου 1-2

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-15η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας (33-8) 36

Αναγέννηση Λιμεναρίων (33-15) 31

Βρασίδας Ν. Περάμου (31-17) 30

Δόξα Θεολόγου (23-5) 30

Ορφέας Ελευθερούπολης (29-11) 29

Άρης Πηγών (23-19) 23

Ατρόμητος Χαλκερού (21-23) 23

Φρίξος Πλατανοτόπου (24-24) 19

ΑΕΚ Καβάλας (15-15) 18

Θεαγένης Θάσου (20-29) 14

Ναζιανζός; Νέας Καρβάλης (18-24) 13

ΜΑ Φιλίππων (12-32) 12

Κεραυνός Κρηνίδων (13-31) 9

Ολυμπιακός Καβάλας αποχώρησε

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-16η αγωνιστική

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βρασίδας Ν. Περάμου

Ορφέας  Ελευθερούπολης-Φρίξος Πλατανοτόπου

ΑΕΚ Καβάλας-Βύρωνας Καβάλας

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Ολυμπιακός Καβάλας

Μ.Α. Φιλίππων-Ατρόμητος Χαλκερού

Κεραυνός Κρηνίδων-Άρης Πηγών

Θεαγένης Θάσου-Δόξα Θεολόγου

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-15η αγωνιστική

Μαίανδρος Γέροντα-Φάρος Μαριών 4-0

Ποσειδώνας-Μακεδονικός Αγιάσματος

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Αίας Παναγίας 5-1

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Μυρμιδόνες 4-1

Α.Ο. Ποταμιάς-Ατρόμητος Λεκάνης 4-0

Πανιώνιος Ξεριά-ΠΟ Κεραμωτής 0-2

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-15η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής (60-13) 42

Ποσειδώνας Καβάλας (28-20) 29

Μακεδονικός Αγιάσματος (24-17) 29

Απόλλων Χρυσοχωρίου (39-17) 29

Μαίανδρος Γέροντας (23-28) 26

Πανιώνιος Ξεριά (30-16) 25

ΑΟ Ποταμιάς (20-24) 20

Μυρμιδόνες Καβάλας (17-29) 13

Αίας Παναγίας (21-36) 11

Ποντιακός Ποντολιβάδου (16-28) 11

Ατρόμητος Λεκάνης (14-31) 9

Φάρος Μαριών (16-49) 8

*** Η Λεκάνη ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -3 βαθμούς
*** Λεκάνη και Παναγία έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-16η αγωνιστική

Ποσειδώνας Καβάλας-Μαίανδρος Γέροντα

Φάρος Μαριών-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Μακεδονικός Αγιάσματος- Ποντολίβαδο

Αίας Παναγίας-Α.Ο. Ποταμιάς

Μυρμιδόνες Καβάλας-Κεραμωτή

Ατρόμητος Λεκάνης-Πανιώνιος Ξεριά

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-15η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-ΠΑΟΚ Καβάλας 1-0

Ελπίδες Καβάλας-Άρης Ζυγού 1-0

Ασπίδα Πολυστύλου-Άρης Πρίνου 2-2

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Αμισιανά 3-1

Καβάλα 2004-Άγιος Λουκάς 4-2

Ρεπό: Κεραυνός Καλλιράχης

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-15η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών (34-11) 34

Καβάλα 2004 (35-18) 27

Δόξα Αμυγδαλεώνα (19-12) 24

ΠΑΟΚ Καβάλας (25-15) 21

Άρης Πρίνου (22-18) 21

Ηρακλής Καβάλας (27-12) 19

Άρης Ζυγού (25-21) 17

Ασπίδα Πολυστύλου (17-22) 13

Κεραυνός Καλλιράχης (18-30) 12

Ελπίδες Καβάλας (8-29) 6

Άγιος Λουκάς (10-51) 1

*** Από έναν δύο αγώνες λιγότερους έχει ο Αμυγδαλεώνας και από έναν οι Πρίνος, Ζυγός, Καλλιράχη, Πολύστυλο, Αμισιανά και Ηρακλής Καβ.
*** Ο Ηρακλής Καβ. ξεκίνησε με -6 βαθμούς και ο Άγιος Λουκάς με -3

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-16η αγωνιστική

Ελπίδες Καβάλας-Ηρακλής Καβάλας

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ασπίδα Πολυστύλου

Άρης Ζυγού-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Άρης Πρίνου-Κεραυνός Καλλιράχης

Μακεδονικός Αμισιανών-Άγιος Λουκάς

Ρεπό: Καβάλα 2004

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-15η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων 2004-Κεραυνός Ελευθερών 0-2

Α.Ο. Κάρυανης-Ατρόμητος Ακροβουνίου 2-0

Ένωση Παγγ. Δρυάδας-Α.Ο.Ελαιοχωρίου 1-0

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Α.Σ. Παγγαίο 4-0

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-ΜΑ Ορφανίου 1-2

Ρεπό: Αστέρας Φωλιάς

 

Β3  κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-15η αγωνιστική

ΜΑ Ορφανίου (44-7) 38

Αστέρας Φωλιάς (37-21) 28

Κεραυνός Ελευθερών (32-15) 26

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας (25-18) 20

ΑΟ Κάρυανης (28-24) 20

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (30-18) 19

Ατρόμητος Ακροβουνίου (28-26) 18

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (15-26) 14

ΑΟ Ελαιοχώριου (17-20) 13

ΑΕ Πιερέων (12-27) 4

ΑΣ Παγγαίο (3-69) -3

*** Από δύο αγώνες λιγότερους έχουν, ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα, ΑΕ Πιερέων και Βυζάντιο Κοκκινοχώματος και από έναν ΑΟ  Κάρυανης, ΑΟ Ελαιοχωρίου, ΑΣ Παγγαίο και Ένωση Παγ. Δρυάδας.

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-16η αγωνιστική

Α.Ο. Κάρυανης-ΑΕ Πιερέων 2004

Κεραυνός Ελευθερών-Ένωση Παγγ. Δρυάδας

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Βυζάντιο

Α.Ο.Ελαιοχωρίου-Αστέρας Φωλιάς

Α.Σ. Παγγαίο-Μ.Α. Ορφανίου

Ρεπό: ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris