xerox
xerox

Λόγω ακαταλληλότητας γηπέδων, το Σαββατοκύριακο 12 και 13 Ιανουαρίου μεγάλος αριθμός αναμετρήσεων της Ε.Π.Σ. Καβάλας αναβλήθηκαν με αποτέλεσμα να υπάρχουν εκκρεμότητες στην Α’ και Β’ κατηγορία της τοπικής Ένωσης.

 

Ειδικότερα να σημειώσουμε ότι πραγματοποιήθηκαν παιχνίδια για την 13η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας αλλά και παιχνίδια της 12η αγωνιστικής των τριών ομίλων της Β’ κατηγορίας. Σε ότι έχει να κάνει με την Α’ κατηγορία η κατάσταση στο ρετιρέ της βαθμολογίας δε άλλαξε αφού ο Βύρωνας έφτασε άνετα στην επικράτηση σε βάρος του Άρη Πηγών με σκορ (5-1) ενώ ο Βρασίδας Νέας Περάμου με επιτυχία ξεπέρασε με επιτυχία το εμπόδιο της Νέας Καρβάλης φτάνοντας άνετα στην επικράτηση με σκορ (3-0). Στα Λιμενάρια η Αναγέννηση νίκησε τον Θεαγένη Θάσου με σκορ (2-1) ενώ λόγω της ακαταλληλότητας των αγωνιστικών χώρων αναβολές είχαμε στα υπόλοιπα παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας. Αναβολές βέβαια είχαμε και στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας αλλά στα παιχνίδια που έγιναν στους τρεις ομίλους για τη 12η αγωνιστική τα φαβορί εύκολα ή δύσκολα επικράτησαν.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στις αναμετρήσεις που έγιναν το Σαββατοκύριακο 12 και 13 Ιανουαρίου για τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας, οι βαθμολογίες αλλά και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-13η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 3-0

ΑΕΚ Καβάλας-Μ.Α. Φιλίππων δ.δ.

Ορφέας  Ελευθερούπολης-Κεραυνός Κρηνίδων δ.δ.

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Θεαγένης 2-1

Φρίξος Πλατανοτόπου-Δόξα Θεολόγου δ.δ.

Βύρωνας Καβάλας-Άρης Πηγών 5-1

Ατρόμητος Χαλκερού-Ολυμπιακός Καβάλας 3-0 α.α.

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-13η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας (25-7) 30

Βρασίδας Ν. Περάμου (27-14) 26

Αναγέννηση Λιμεναρίων (25-14) 25

Δόξα Θεολόγου (18-5) 23

Ορφέας Ελευθερούπολης(15-10) 20

Άρης Πηγών (19-15) 20

Ατρόμητος Χαλκερού (16-14) 20

ΑΕΚ Καβάλας (13-11) 17

Φρίξος Πλατανοτόπου (21-22) 15

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (17-19) 13

ΜΑ Φιλίππων (8-20) 12

Θεαγένης Θάσου  (16-21) 11

Κεραυνός Κρηνίδων (9-24) 5

Ολυμπιακός Καβάλας Αποχώρησε

*** Από δύο αγώνες λιγότερους έχουν Φίλιπποι, Θεολόγος, Ορφέας Ελ. και από έναν οι Θεαγένης, Ν. Καρβάλη, Χαλκερό, ΑΕΚ Καβάλας, Κρηνίδες, Πλατανότοπος

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-14η αγωνιστική

ΑΕΚ Καβάλας-Βρασίδας Ν. Περάμου

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Ορφέας  Ελευθερούπολης

Μ.Α. Φιλίππων-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Κεραυνός Κρηνίδων-Φρίξος Πλατανοτόπου

Θεαγένης Θάσου-Βύρωνας Καβάλας

Δόξα Θεολόγου-Ολυμπιακός Καβάλας

Άρης Πηγών-Ατρόμητος Χαλκερού

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-12η αγωνιστική

Μυρμιδόνες Καβάλας-Μαίανδρος Γέροντα 0-2

Ατρόμητος Λεκάνης-Αίας Παναγίας δ.δ.

Πανιώνιος Ξεριά-Μακεδονικός Αγιάσματος 0-1

Κεραμωτή-Φάρος Μαριών 7-2

Α.Ο. Ποταμιάς-Ποσειδών Καβάλας 1-3

Ποντολίβαδο-Απόλλων Χρυσοχωρίου 1-4

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-12η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής (51-13) 33

Απόλλων Χρυσοχωρίου (34-11) 26

Ποσειδώνας Καβάλας (24-16) 25

Μακεδονικός Αγιάσματος (19-11) 25

Μαίανδρος Γέροντα (16-25) 20

Πανιώνιος Ξεριάς (26-12) 19

ΑΟ Ποταμιάς (14-20) 14

Μυρμιδόνες Καβάλας (12-22) 10

Φάρος Μαριών (14-39) 8

Αίας Παναγίας (16-29) 8

Ποντιακός Ποντολίβαδο (10-23) 8

Ατρόμητος Λεκάνης (11-26) 3

*** Η Λεκάνη ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -3 βαθμούς
*** Λεκάνη και ο Αίας Παναγίας έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-13η αγωνιστική

Μαίανδρος Γέροντα-Αίας Παναγίας

Μακεδονικός Αγιάσματος-Μυρμιδόνες

Φάρος Μαριών-Ατρόμητος Λεκάνης

Ποσειδών Καβάλας-Πανιώνιος Ξεριά

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Κεραμωτή

Α.Ο. Ποταμιάς-Ποντιακός Ποντολιβάδου

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-12η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών-Ηρακλής Καβάλας δ.δ.

Καβάλα 2004-Άρης Ζυγού 0-0

Άγιος Λουκάς -ΠΑΟΚ Καβάλας ο-6

Κεραυνός Καλλιράχης-Ελπίδες Καβάλας 1-0

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ασπίδα Πολυστύλου δ.δ.

Ρεπό: Άρης Πρίνου

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-12η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών (27-7) 25

Καβάλα 2004 (27-15) 20

ΠΑΟ Καβάλας (25-13) 21

Δόξα Αμυγδαλεώνα (13-9) 17

Άρης Πρίνου (19-12) 17

Άρης Ζυγού (22-13) 17

Ασπίδα Πολυστύλου (14-19) 11

Ηρακλής Καβάλας (19-10) 10

Κεραυνός Καλλιράχης (13-26) 9

Ελπίδες  Καβάλας (7-25) 3

Άγιος Λουκάς (5-42) 0

*** Από έναν δύο αγώνες λιγότερους έχει ο Αμυγδαλεώνας και από έναν οι Πρίνος, Ζυγός, Καλλιράχη, Πολύστυλο, Αμισιανά και Ηρακλής Καβ.
*** Ο Ηρακλής Καβ. ξεκίνησε με -6 βαθμούς και ο Άγιος Λουκάς με -3

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-13η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Άρης Πρίνου

Άρης Ζυγού-Μακεδονικός Αμισιανών

Ελπίδες Καβάλας-Καβάλα 2004

Ασπίδα Πολυστύλου-Άγιος Λουκάς

Κεραυνός Καλλιράχης-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ρεπό: ΠΑΟΚ Καβάλας

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-12η αγωνιστική

Α.Σ. Παγγαίο-ΑΕ Πιερέων 2004 δ.δ.

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Ακροβούνι 2-0

Μ.Α. Ορφανίου-Κεραυνός Ελευθερών 4-0

Αστέρας Φωλιάς-Α.Ο. Κάρυανης 3-2

Βυζάντιο-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας δ.δ.

Ρεπό: Α.Ο.Ελαιοχωρίου

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-12η αγωνιστική

ΜΑ Ορφανίου (35-6) 29

Αστέρας Φωλιάς (34-17) 25

Κεραυνός Ελευθερών (27-15) 20

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας (24-15) 17

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (23-15) 16

Ατρόμητος Ακροβουνίου (19-23) 14

ΑΟ Κάρυανης (21-22) 14

Βυζάντιο Κοκκινοχώμτος (10-17) 11

ΑΟ Ελαιοχωρίου (14-16) 10

ΑΕ Πιερέων (9-19) 3

ΑΣ Παγγαίο (1-52) -3

*** Από δύο αγώνες λιγότερους έχουν ΑΕ Πιερέων και Βυζάντιο και από έναν Αγ. Ανδρέας, Ελαιοχώρι, Παγγαίο και Παλαιοχώρι

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-12η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων 2004-Α.Ο.Ελαιοχωρίου

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Α.Σ. Παγγαίο

Α.Ο. Κάρυανης-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδα -Μ.Α. Ορφανίου

Αστέρας Φωλιάς-Βυζάντιο

Ρεπό: Κεραυνός Ελευθερών

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris