xerox
xerox

 

Η σπουδαία νίκη του Βύρωνα Καβάλας στο γήπεδο των Κρηνίδων με σκορ (1-0) σε βάρος του Ορφέα Ελευθερούπολης  στο σπουδαίο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας στην Ε.Π.Σ. Καβάλας έφερα ανακατατάξεις στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα και πλέον το συγκρότημα του Γιώργου Αγγελίδη βρίσκεται  μόνο πρώτο στην κορυφή.

 

Στο γήπεδο των Πηγών όντως σημειώθηκε μία πολύ σημαντική έκπληξη αφού ο τοπικός Άρης γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την ομάδα του ΜΑ Φιλίππων με σκορ(0-1) ενώ πολύ σημαντική και μάλιστα από πολλές πλευρές μπορεί να χαρακτηριστεί η νίκη που πέτυχε η Αναγέννηση Λιμεναρίων επί του Φρίξου Πλατανοτόπου με σκορ (0-1). Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας, η Δόξα Θεολόγου συνέχισε με νίκη τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις σε βάρος του Κεραυνού Κρηνίδων με (1-0) ενώ η ΑΕΚ Καβάλας συνεχίζοντας την ανοδική πορεία και παίζοντας καλό ποδόσφαιρο επικράτησε στο γήπεδο του «Κωτσάλου» του Ολυμπιακού Καβάλας με σκορ (0-3). Από εκεί και πέρα πάρα πολύ σημαντική μπορεί να χαρακτηριστεί η νίκη που πέτυχε στο γήπεδό του ο Ατρόμητος Χαλκερού επί της Νέας Καρβάλης με σκορ (1-0) ενώ στον λιμένα Θάσου ο Θεαγένης αναδείχθηκε ισόπαλος με (1-1) έχοντας αντίπαλο τον Βρασίδα Νέας Περάμου. Σε ότι έχει να κάνει με τον 1ο όμιλο της Β’ κατηγορίας να σημειώσουμε ότι με νίκη προχώρησε η πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα Κεραμωτή ενώ στον 3ο όμιλο o πρωτοπόρος MA Ορφανίου πήρε ένα ακόμη «τρίποντο».

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν σε όλα τα πρωταθλήματα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Δεκεμβρίου, οι βαθμολογίες αλλά και οι αγωνιστικές που ακολουθούν έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Τα αποτελέσματα-10η αγωνιστική

Θεαγένης Θάσου-Βρασίδας Ν. Περάμου 1-1

Δόξα Θεολόγου-Κεραυνός Κρηνίδων 1-0

Άρης Πηγών-Μ.Α. Φιλίππων 0-1

Ατρόμητος Χαλκερού-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 1-0

Ολυμπιακός Καβάλας -ΑΕΚ Καβάλας 0-3

Βύρωνας Καβάλας-Ορφέας  Ελευθερούπολης 1-0

Φρίξος Πλατανοτόπου-Αναγέννηση Λιμεναρίων 0-1

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας (16-5) 23

Δόξα Θεολόγου (17-5) 20

Ορφέας Ελευθερούπολης (15-9) 20

Άρης Πηγών (15-8) 19

Αναγέννηση Λιμεναρίων (19-12) 18

Ατρόμητος Χαλκερού (9-9) 17

ΑΕΚ Καβάλας (12-9) 14

ΜΑ Φιλίππων (7-16) 12

Φρίξος Πλατανοτόπου (16-19) 11

Βρασίδας Νέας Περάμου (12-16) 11

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (14-15) 10

Θεαγένης Θάσου (1419) 8

Κεραυνός Κρηνίδων (7-15) 5

Ολυμπιακός Καβάλας (7-23) 4

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-11η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Κεραυνός Κρηνίδων

Μ.Α. Φιλίππων-Θεαγένης Θάσου

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Δόξα Θεολόγου

ΑΕΚ Καβάλας-Άρης Πηγών

Ορφέας  Ελευθερούπολης-Ατρόμητος Χαλκερού

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ολυμπιακός Καβάλας

Βύρωνας Καβάλας-Φρίξος Πλατανοτόπου

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Τα αποτελέσματα-10η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Μαίανδρος Γέροντα 5-0

Κεραμωτή-Ατρόμητος Λεκάνης 2-1

Α.Ο. Ποταμιάς-Μυρμιδόνες Καβάλας 3-0

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Αίας Παναγίας 1-2

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Αγιάσμα 0-1

Ποσειδώνας  Καβάλας-Φάρος Μαριών 7-1

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής (41-9) 27

Απόλλων Χρυσοχωρίου (26-9) 20

Ποσειδώνας Καβάλας (20-11) 19

Μακεδονικός Αγιάσματος (15-10) 19

Πανιώνιος Ξεριάς (24-10) 16

Α.Ο. Ποταμιάς (12-14) 14

Μαίανδρος Γέροντα (12-23) 14

Μυρμιδόνες Καβάλας (11-18) 10

Φάρος Μαριών (12-31) 8

Αίας Παναγίας (14-26) 8

Ποντιακός Ποντολιβάδου (8-19) 5

Ατρόμητος Λεκάνης (10-24) 3

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-11η αγωνιστική  

Ατρόμητος Λεκάνης-Μαίανδρος Γέροντα

Μυρμιδόνες Καβάλας-Πανιώνιος Ξεριά

Αίας Παναγίας-Κεραμωτή

Μακεδονικός Αγιάσματος-Α.Ο. Ποταμιάς

Φάρος Μαριών-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Ποσειδών Καβάλας-Απόλλων Χρυσοχωρίου

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-10η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Ηρακλής Καβάλας

Κεραυνός Καλλιράχης-Μακεδονικός Αμισιανών

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άρης Πρίνου

Ασπίδα Πολυστύλου-Άρης Ζυγού

Ελπίδες Καβάλας-ΠΑΟΚ Καβάλας

Ρεπό: Άγιος Λουκάς

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-9η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών (21-7) 21

Δόξα Αμυγδαλεώνα (12-8) 16

Καβάλα 2004 (25-14) 15

Άρης Πρίνου (16-12) 14

ΠΑΟΚ Καβάλας (13-14) 14

Άρης Ζυγού (18-13) 13

Ασπίδα Πολυστύλου (13-13) 11

Ηρακλής Καβάλας (18-8) 10

Κεραυνός Καλλιράχης (15-20) 6

Άγιος Λουκάς (5-33) 3

Ελπίδες Καβάλας (5-19) 0

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η επόμενη-11η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών-Καβάλα 2004

Άρης Πρίνου-Άγιος Λουκάς

Άρης Ζυγού-Κεραυνός Καλλιράχης

ΠΑΟΚ Καβάλας-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ελπίδες Καβάλας-Ασπίδα Πολυστύλου

Ρεπό: Ηρακλής Καβάλας

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Τα αποτελέσματα-9η αγωνιστική 

ΑΕ Πιερέων 2004-Μ.Α. Ορφανίου 0-6

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Αστέρας Φωλιάς 0-1

Α.Σ. Παγγαίο-Ένωση Παγ. Δρυάδας 0-7

Α.Ο.Ελαιοχωρίου-Α.Ο. Κάρυανης 3-1

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Κεραυνός Ελευθερών 1-3

Ρεπό:  Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

 

Β3  κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-9η αγωνιστική

Μ.Α. Ορφανίου (31-8) 28

Κεραυνός Ελευθερών (27-11) 16

Ένωση Παγ. Δρυάδας (21-11) 16

Αστέρας Φωλιάς (20-15) 16

Ατρόμητος Ακροβουνίου (16-14) 13

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (9-12) 11

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα (14-14) 10

Α.Ο. Κάρυανης (16-17) 10

Α.Ο.Ελαιοχωρίου (14-16) 9

ΑΕ Πιερέων 2004 (9-19) 3

Α.Σ. Παγγαίο (0-38) -3

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-10η αγωνιστική 

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-ΑΕ Πιερέων 2004

Αστέρας Φωλιάς-Α.Σ. Παγγαίο

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Α.Ο.Ελαιοχωρίου

Ένωση Παγ. Δρυάδας -Ατρόμητος Ακροβουνίου

Α.Ο. Κάρυανης-Κεραυνός Ελευθερών

Ρεπό: Μ.Α. Ορφανίου

 


Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris