xerox
xerox

Περιπετειώδης που μπορεί να προκαλέσει ανακατατάξεις στον πίνακα της βαθμολογίας της Α΄ κατηγορίας της Ε.Π.Σ Καβάλας, Σαββατοκύριακο 3 και 4 Νοεμβρίου και να επιφέρει κάποιες τιμωρίες μπορεί να χαρακτηριστεί η 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος η οποία να τονίσουμε ότι σημαδεύτηκε από κάποιες εκπλήξεις κυρίως από ομάδες οι οποίες θα διεκδικήσουν την άνοδό τους.

 

Σύμφωνα με τον Ολυμπιακό Καβάλας στο εντός έδρας που έδωσε με τον Βρασίδα Νέας Περάμου η φιλοξενούμενη ομάδα προχώρησε σε πέντε αλλαγές  στο συγκεκριμένο αγώνα κάτι το οποίο απαγορεύεται από τον ΚΑΠ. Πλέον το λόγο τώρα έχει το διοικητικό συμβούλιο της Ε.Π.Σ Καβάλας προκειμένου να αποδώσει δικαιοσύνη  αφού η δικαιοσύνη που αποδόθηκε εντός του αγωνιστικού χώρου έγραψε ότι ο Βρασίδας Νέας Περάμου πήρε τη νίκη με σκορ 1-4. Στα υπόλοιπα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής στεκόμαστε στην εντός έδρας βαθμολογική απώλεια που είχε ο Βύρωνας Καβάλας αφού οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ (1-1). Στo ντέρμπι της Θάσου η Αναγέννηση Λιμεναρίων νίκησε τη Δόξα Θεολόγου με σκορ (2-1) ενώ στην Ελευθερούπολη ο Ορφέας νίκησε το Θεαγένη Θάσου (2-1) και παραμένει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Σημαντική νίκη πέτυχε η ΑΕΚ Καβάλας επί του Κεραυνού Κρηνίδων με (3-2) όπως και ΜΑ Φιλίππων επί της Νέας Καρβάλης με σκορ (0-1). Τέλος στο γήπεδο του Πλατανότοπου ο Άρης Πηγών πήρε μία πολύ σπουδαία νίκη από πλευράς βαθμολογικής σημασίας σε βάρος του τοπικού Φρίξου με σκορ(0-1). Κατά τα άλλα το Σαββατοκύριακο 3 και 4 Νοεμβρίου διεξήχθησαν αναμετρήσεις για τον πρώτο και δεύτερο όμιλο της Β΄ κατηγορίας καθώς και ένας αγώνας για το κύπελλο κατηγοριών.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στους αγώνες που έγιναν το Σαββατοκύριακο 3 και 4 Νοεμβρίου στα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας, οι βαθμολογίες αλλά και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-6η αγωνιστική

Ολυμπιακός-Βρασίδας Ν. Περάμου 1-4

Βύρωνας-Ατρόμητος Χαλκερού 1-1

Φρίξος Πλατανοτόπου-Άρης Πηγών 0-1

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Δόξα Θεολόγου 2-1

Ορφέας Ελευθ/λης-Θεαγένης Θάσου 1-0

ΑΕΚ Καβάλας-Κεραυνός Κρηνίδων 3-2

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-ΜΑ Φιλίππων 0-1

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-6η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης (6-4) 15

Βρασίδας Νέας Περάμου (12-7) 13

Άρης Πηγών (9-6) 12

Δόξα Θεολόγου (9-2) 11

Ατρόμητος Χαλκερού (5-3) 11

Βύρωνας Καβάλας (11-4) 10

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (11-9) 7

Αναγέννηση Λιμεναρίων (7-6) 7

ΑΕΚ Καβάλας (5-5) 7

Φρίξος Πλατανοτόπου (10-13) 7

ΜΑ Φιλίππων (4-8) 6

Κεραυνός Κρηνίδων (3-6) 4

Θεαγένης Θάσου (3-12) 1

Ολυμπιακός Καβάλας (4-14) 1

*** Λιμενάρια, Βύρωνας Καβάλας, Κρηνίδες και Θεαγένης έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-7η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Ατρόμητος Χαλκερού

Άρης Πηγών-Ολυμπιακός Καβάλας

Δόξα Θεολόγου-Βύρωνας Καβάλας

Θεαγένης-Φρίξος Πλατανοτόπου

Κεραυνός Κρηνίδων-Αναγέννηση Λιμεναρίων

ΜΑ Φιλίππων Ορφέας Ελευθερούπολης

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-ΑΕΚ Καβάλας

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-6η αγωνιστική
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Γέροντας 1-1
Ποσειδώνας Καβάλας-Ποντολίβαδο 1-0
Φάρος Μαριών-ΑΟ Ποταμιάς 0-0
Μακεδονικός Αγιάσματος-Κεραμωτή 0-2
Αίας Παναγίας-Πανιώνιος Ξεριάς 2-2
Μυρμιδόνες-Ατρόμητος Λεκάνης 5-1

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-6η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου (22-4) 16

ΠΟ Κεραμωτής (23-7) 15

Ποσειδώνας Καβάλας (8-4) 15

Μαίανδρος Γέροντα (10-7) 13

Μακεδονικός Αγιάσματος (7-7) 10

ΑΟ Ποταμιάς (6-6) 8

Πανιώνιος Ξεριάς (8-9) 6

Μυρμιδόνες Καβάλας (9-10) 6

Φάρος Μαριών (8-16) 5

Αίας Παναγίας (8-18) 4

Ατρόμητος Λεκάνης (4-18) 2

Ποντιακός Ποντολιβάδου (3-10) 1

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-7η αγωνιστική
Γέροντας-Ποντιακός Ποντολιβάδου
ΑΟ Ποταμιάς-Απόλλων Χρυσοχωρίου
ΠΟ Κεραμωτής-Ποσειδώνας Καβάλας
Πανιώνιος Ξεριάς-Φάρος Μαριών

Λεκάνη-Μακεδονικός Αγιάσματος
Μυρμιδόνες-Αίας Παναγίας

 

Β2 κατηγορία-ΕΠΣΚ

Τα αποτελέσματα-6η αγωνιστική

Πολύστυλο-Ηρακλής Καβάλας 2-2
Ελπίδες-Δόξα Αμυγδαλεώνα 1-3
ΠΑΟΚ Καβάλας-Καλλιράχης 1-0
Άρης Ζυγού-Άγιος Λουκάς 3-1
Άρης Πρίνου-Καβάλα 2004 3-1
Ρεπό: Μακεδονικός Αμισιανών

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-6η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών (15-3) 15

Δόξα Αμυγδαλεώνα (10-4) 13

Άρης Πρίνου (11-4) 11

Καβάλα 2004 (16-8) 9

ΠΑΟΚ Καβάλας (6-4) 8

Ασπίδα Πολυστύλου (9-7) 8

Άρης Ζυγού (8-9) 7

Κεραυνός Καλλιράχης (8-10) 6

Ηρακλής Καβάλας (8-8) 1

Ελπίδες Καβάλας (4-16) 0

Άγιος Λουκάς (4-25) 0

 

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-7η αγωνιστική
Ηρακλής -Δόξα Αμυγδαλεώνα
Καλλιράχη-Ασπίδα Πολύστυλου
Άγιος Λουκάς-Ελπίδες Καβάλας
Καβάλα 2004-ΠΑΟΚ Καβάλας
Αμισιανά-Άρης Πρίνου
Ρεπό: Άρης Ζυγού

 

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-5η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων-ΑΟ  Κάρυανης 1-2
Ένωση Παγ. Δρυάδας-Ελευθερές 2-2
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Ακροβούνι 1-1
Αστέρας Φωλιάς-ΑΟ Ελαιοσωρίου 4-1
ΜΑ Ορφανίου-ΑΣ Παγγαίο 6-0
Ρεπό: ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-5η αγωνιστική

ΜΑ Ορφανίου (18-3) 13

Ατρόμητος Ακροβουνίου (11-7) 10

ΑΟ Κάρυανης (13-9) 10

Κεραυνός Ελευθερών (6-3) 7

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (11-10) 7

Αστέρας Φωλιάς (10-9) 6

Ένωση Παγ. Δρυάδας (6-7) 6

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (5-9) 4

ΑΕ Πιερέων (8-8) 3

ΑΟ Ελαιοχωρίου (6-11) 3

Παγγαίο (0-20) 0

 

Β23 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-6η αγωνιστική
Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΑΕ Πιερέων
ΑΟ Κάρυανης-Κοκκινόχωμα
Κεραυνός Ελευθερών-Φωλιά
Ακροβούνι-ΜΑ Ορφανίου
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Άγιος Ανδρέας
Ρεπό: Παγγαίο

 

Κύπελλο Κατηγοριών

Κεραυνός ςλευθερών-Ένωση Παγ. Δρυαδας 1-0

 


Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris