xerox
xerox

Η ολοκλήρωση της 8ης αγωνιστικής στην Α΄ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας μπορεί να μην επεφύλαξε  ανατροπές στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα αλλά ωστόσο μετά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν παρατηρείται συνωστισμός στις πρώτες θέσεις κάτι το οποίο σημαίνει ότι το συγκεκριμένο πρωτάθλημα αναμένεται να γίνει ακόμη πιο συναρπαστικό.

 

Ο Ορφέας στην Ελευθερούπολη δεν τα κατάφερε και παραχώρησε την ισοπαλία στην ΑΕΚ Καβάλας με σκορ(1-1) κάτι το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Άρης Πηγών   ο οποίος νίκησε τον Βρασίδα Νέας Περάμου με (1-0) και μείωσε την διαφορά στον ένα βαθμό. Ο Βύρωνας Καβάλας συνέχισε να βρίσκει τον δρόμο των επιτυχιών με τη νίκη του σε βάρος του Κεραυνού Κρηνίδων με (2-1) ενώ στο γήπεδο του Χαλκερού η Δόξα Θεολόγου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στον αγώνα με τον Ατρόμητο τελικά πήρε τη νίκη στην επανάληψη με σκορ (1-3). Η αναγέννηση στα Λιμενάρια κόντρα στη Νέα Καρβάλη δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και πήρε τη νίκη επί του Ναζιανζού με σκορ(4-1) ενώ ο Φρίξος Πλατανοτόπου εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τον παράγοντα έδρα  σε βάρος του ΜΑ Φιλίππων με σκορ(3-0) . Τέλος στο γήπεδο του Κωτσάλου ο Θεαγένης Θάσου δεν αντιμετώπισε απολύτως κανένα πρόβλημα και πήρε τη σπουδαία νίκη σε βάρος του Ολυμπιακού Καβάλας (0-4). Πέραν της αγωνιστικής δράσης που είχαμε για την Α΄ κατηγορία υπήρξε μεγάλο ενδιαφέρον και στους αγώνες που έγιναν για τον 2ο και 3ο όμιλο της Β΄ κατηγορίας της Ε.Π.Σ Καβάλας.

 

Συνοπτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στους αγώνες της τοπικής ένωσης το Σαββατοκύριακο 17 και 18 Νοεμβρίου, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Τα αποτελέσματα-8η αγωνιστική

Άρης Πηγών-Βρασίδας Νέας Περάμου 1-0

Βύρωνας Καβάλας-Κεραυνός Κρηνίδων 2-1

Φρίξος Πλατανοτόπου-ΜΑ Φιλίππων 3-0

Ορφέας Ελευθερούπολης-ΑΕΚ Καβάλας 1-1

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Νέα Καρβάλη 4-1

Ατρόμητος Χαλκερού-Δόξα Θεολόγου 1-3

Ολυμπιακός Καβάλας-Θεαγένης Θάσου 0-4

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-8η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης (12-5) 19

Άρης Πηγών (14-6) 18

Βύρωνας Καβάλας (14-5) 16

Δόξα Θεολόγου (12-4) 14

Αναγέννηση Λιμεναρίων (15-9) 13

Φρίξος Πλατανοτόπου (16-16) 11

Ατρόμητος Χαλκερού (8-9) 11

Βρασίδας Νέας Περάμου (11-11) 10

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (14-13) 10

ΑΕΚ Καβάλας (6-9) 8

ΜΑ Φιλίππων (4-15) 6

Θεαγένης Θάσου (10-15) 5

Κεραυνός Κρηνίδων (5-12) 4

Ολυμπιακός Καβάλας (6-18) 4

***Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν, Βύρωνας Καβάλας, Αναγέννηση Λιμεναρίων , Θεαγένης Θάσου και Κεραυνός Κρηνίδων.

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-9η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Δόξα Θεολόγου

Θεαγένης Θάσου-Άρης Πηγών

Κεραυνός Κρηνίδων-Ατρόμητος Χαλκερού

ΜΑ Φιλίππων-Ολυμπιακός Καβάλας

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Βύρωνας Καβάλας

ΑΕΚ Καβάλας-Φρίξος Πλατανοτόπου

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ορφέας Ελευθερούπολης

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Εξ αναβολής-4η αγωνιστική (25/11)

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρωνας Καβάλας

Κεραυνός Κρηνίδων-Θεαγένης Θάσου

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-8η αγωνιστική

Α.Ο. Ποταμιάς-Μαίανδρος Γέροντα

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Κεραμωτή

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Πανιώνιος Ξεριά

Ποσειδών Καβάλας-Ατρόμητος Λεκάνης

Φάρος Μαριών-Μυρμιδόνες Καβάλας

Μακεδονικός Αγιάσματος-Αίας Παναγίας

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-7η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου (24-5) 19

ΠΟ Κεραμωτής (25-7) 18

Ποσειδώνας Καβάλας (8-6) 15

Μαίανδρος Γέροντα (11-8) 14

Μακεδονικός Αγιάσματος (9-10) 10

Πανιώνιος Ξεριάς (13-9) 9

Α.Ο. Ποταμιάς (7-8) 8

Μυρμιδόνες Καβάλας (9-11) 7

Φάρος Μαριών (8-21) 5

Αίας Παναγίας (10-20) 5

Ποντιακός Ποντολιβάδου (4-11) 2

Ατρόμητος Λεκάνης (6-18) 2

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η επόμενη-9η αγωνιστική  

Μαίανδρος Γέροντα-Κεραμωτή

Πανιώνιος Ξεριά-Α.Ο. Ποταμιάς

Ατρόμητος Λεκάνης -Ποντιακός Ποντολιβάδου

Μυρμιδόνες Καβάλας-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Αίας Παναγίας-Ποσειδών Καβάλας

Μακεδονικός Αγιάσματος-Φάρος Μαριών

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Τα αποτελέσματα-7η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Δόξα Αμυγδαλεώνα 4-0

Κεραυνός Καλλιράχης-Ασπίδα Πολυστύλου 2-3

Άγιος Λουκάς-Ελπίδες Καβάλας 2-1

Καβάλα 2004-ΠΑΟΚ Καβάλας 2-4

Μακεδονικός Αμισιανών-Άρης Πρίνου 4-2

Ρεπό: Άρης Ζυγού

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-7η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών (19-5) 18

Δόξα Αμυγδαλεώνα (9-8) 13

Άρης Πρίνου (13-8) 11

Ασπίδα Πολυστύλου (12-9) 11

ΠΑΟΚ Καβάλας (10-8) 11

Καβάλα 2004 (18-12) 9

Άρης Ζυγού (8-9) 7

Κεραυνός Καλλιράχης (13-13) 6

Ηρακλής Καβάλας (12-8) 4

Άγιος Λουκάς (5-26) 3

Ελπίδες Καβάλας (5-17) 0

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-8η αγωνιστική

Κεραυνός Καλλιράχης-Ηρακλής Καβάλας

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άγιος Λουκάς

Ασπίδα Πολυστύλου-Καβάλα 2004

ΠΑΟΚ Καβάλας-Μακεδονικός Αμισιανών

Άρης Ζυγού-Άρης Πρίνου

Ρεπό: Ελπίδες Καβάλας

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Τα αποτελέσματα-7η αγωνιστική  

ΑΕ Πιερέων-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 1-2

Αστέρας Φωλιάς-Ένωση Παγγ. Δρυάδας 4-4

Μ.Α. Ορφανίου-Α.Ο. Κάρυανης 3-1

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Κεραυνός Ελευθερών 1-2

Α.Σ. Παγγαίο-Α.Ο.Ελαιοχωρίου 0-4

Ρεπό:  Ατρόμητος Ακροβουνίου

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-7η αγωνιστική

Μ.Α. Ορφανίου (24-8) 19

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (9-11) 11

Ατρόμητος Ακροβουνίου (13-10) 10

Κεραυνός Ελευθερών (17-10) 10

Αστέρας Φωλιάς (17-15) 10

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα (14-12) 10

Ένωση Παγγ. Δρυάδας (13-11) 10

Α.Ο. Κάρυανης (15-14) 10

Α.Ο.Ελαιοχωρίου (10-13) 6

ΑΕ Πιερέων 2004 (9-11) 3

Α.Σ. Παγγαίο (0-24) -3

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-8η αγωνιστική  

Αστέρας Φωλιάς-ΑΕ Πιερέων 2004

Βυζάντιο-Μ.Α. Ορφανίου

Ένωση Παγγ. Δρυάδας-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

Κεραυνός Ελευθερών-Α.Σ. Παγγαίο

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Α.Ο.Ελαιοχωρίου

Ρεπό: Α.Ο. Κάρυανης


Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris